יום שני , מאי 20 2024
הגורם הבלתי סביר , מיכל לוי־שלו, כנרת זמורה

הגורם הבלתי סביר

חדש בהוצאת כנרת־זמורה

 

הגורם הבלתי סביר

מותחן חדש מאת

מיכל לוי־שלו

 

"התיק הזה מקולל," אמר לבסוף בקול סדוק. "כל מי שנוגע בו נפגע, מת… גם אני שילמתי מחיר אישי יקר. התקרבתי מדי, לא ראיתי דברים…"

 

איש לא שיער בנפשו שהסרקופג, ארון הקבורה הנדיר והיפהפה שקיבל מוזיאון בניו יורק בהשאלה מרשות העתיקות הישראלית, יטמון בחובו סוד אפל ומצמרר. במהלך שיקוף פשוט בשדה התעופה, נפתחת קופת שרצים של הסתרות ושקרים השולחים זרועות הרחק אל העבר. 

מיהי הגופה המסתורית בארון הקבורה המרהיב, וכיצד הגיעה לשם? 

מה שמתחיל עבור רב פקד שולי ברזני, ראש הצוות ביאחב"ל, כהסחת דעת מחקירת פשע מאורגן, הופך עד מהרה לתעלומה מסובכת ותובענית. ראיות שהתקררו זה מכבר, כתבי חידה עתיקים, מאבקי אגו ויוקרה ואמיתות היסטוריות המבקשות לראות אור, אך מוסתרות היטב תחת תלי־תלים של הטעיות; כמרים, אקדמאים, הוזים ומטורפים, נזירות, שודדי עתיקות ובחורה אחת צופנת סוד — כולם מציפים  ומסחררים את שולי וצוותו. ככל שהחקירה מתקדמת ושולי מתקרב עד כדי אובדן האובייקטיביות, כמעט, נדמה שהסרקופג על רזיו הרבים, רק הולך ומתרחק ממנו… 

הגורם הבלתי סביר, הספר השני בעלילותיו של רב פקד שולי ברזני, הזאב הבודד והרגיש, המכור לעבודתו ביאחב"ל, ניחן בעלילה קצבית, מקורית ומפתיעה. לוי־שלו ממשיכה לשרטט ביד יציבה ובוטחת עלילת מתח נפתלת, הנטועה היטב במציאות הישראלית, אך בה בעת מרחיקה עוף אל מעבר לזמן ולמקום, ומגלה שכולנו, בני האדם, רק פיונים במשחק האקראי והגדול שנקרא "החיים". 

מיכל לוי-שלו נולדה בתל אביב וגדלה בשכונת מעוז אביב. בתחילת שנות השמונים סיימה לימודי עיצוב טקסטיל ב"שנקר" ועבדה שנים כמעצבת. הגורם הבלתי סביר הוא ספרה השני; קדם לו ידי הכובסת, המגולל אף הוא את עלילותיו של שולי ברזני, וראה גם הוא אור בהוצאת כנרת, זמורה, דביר. 

 

ביקורות על ידי הכובסת:

"תופס את הקורא מהרגע הראשון עד לאחרון… ספר נפלא! סופרת מתח חדשה נולדה בישראל." 

אסף גולן, ישראל היום

"קשה להניחו מהיד עד סופו. התייחסות מקצועית לכל ההיבטים של בניית הסיפור, הדמויות והעלילה. כל המרכיבים בנויים היטב, מקבלים את המשקל היחסי הראוי להם וגם משתלבים יחד למארג יציב ורב גוני, כמו החיים האמיתיים. אפילו התרת הפשע נעשית באופן מקצועי ויסודי… מרתק ובעל ערכים מוספים ספרותיים." 

חבצלת פרבר, מקור ראשון

 

384 עמודים, 98 ₪

 

 

יש לבדוק גם

גוף ראשון: נוכחות

חדש בהוצאת כנרת־זמורה   גוף ראשון: נוכחות מירי שטרן־לב   מהו מחיר השתיקה? מה עקשן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.