יום שלישי , ינואר 28 2020
Home / טכנולוגי / מגייס 12 מיליון דולר מג’ונסון אנד ג’ונסון
לוגו DAY TWO

מגייס 12 מיליון דולר מג’ונסון אנד ג’ונסון

סטארטאפ של מריוס נכט מגייס 12 מיליון דולר מג'ונסון אנד ג'ונסון

 

לדברי נכט הייתי בדרך לחלות בסוכרת אם לא הייתי נחשף למחקר פורץ דרך של מכון ויצמן, ההשקעה בסטארטאפ תשמש להנגשת המדע שהושג לטובת אורח חיים בריא יותר של הציבור

 

 

הסטארטאפ DayTwo השלים סבב גיוס הון בהיקף של 12 מיליון דולר מתאגיד ג'ונסון אנד ג'ונסון וממריוס נכט שייסד את החברה והגדיל את השקעתו בה. עוד השתתפו בסבב הגיוס רשת בתי החולים האמריקאית מאיו קליניק, הקרן הצרפתיתSeventure Partners המתמחה בהשקעות בתחום חיידקי המעי ומשקיעים פרטיים נוספים. זהו סבב הגיוס הראשון (Series A) של החברה שיחד עם השקעות קודמות הושקע בה עד כה סכום כולל של 17 מיליון דולר.

 

DayTwo מספקת ללקוחותיה המלצות תזונה מותאמות אישית, בהתבסס על מיפוי וניתוח הרכב חיידקי המעי (microbiome), במטרה לאפשר לכל אדם לשמור על רמות מאוזנות של סוכר בדם ובכך לשמור על אורח חיים בריא יותר.

 

הטכנולוגיה של DayTwo מבוססת על מחקר פורץ דרך וראשון מסוגו בעולם אשר בוצע על ידי פרופ׳ ערן סגל ופרופ׳ ערן אלינב ממכון ויצמן, שגילו כי סוגי מזון זהים יכולים לגרום לתגובות סוכר שונות בדם אצל אנשים שונים, וכי הרכב חיידקי המעי, שייחודי לכל אדם תורם לתגובה השונה. במחקר התגלה בין היתר שייתכן ומזון שמוביל לתגובת סוכר מאוזנת אצל אדם אחד עלול להוביל לעליה ברמות הסוכר  בהתייחס לאדם אחר. מזונות שאנו תופסים כבריאים מתגלים במקרים מסוימים כלא מומלצים ולהיפך.

 

מריוס נכט אשר ייסד את החברה, יחד עם יובל סגל (יו"ר) וליהיא סגל (מנכ״ל), השתתף במחקר של מכון ויצמן לאחר שהיזם דב מורן המליץ לו על כך, ובמהלכו גילה שהוא טרום-סוכרתי. נכט לא היה מודע לכך לפני כן וסביר להניח שאם לא היה נבדק במסגרת הניסוי ומשנה את הרגלי התזונה בהתאם, היה הופך לסוכרתי בתוך מספר שנים. לדברי נכט: "התוצאות הפתיעו אותי מאוד מאחר וכמנהל אני עובר בדיקות מקיפות כדרך קבע וכולן פספסו את התפתחות מחלת הסוכרת שהצלחתי לבלום בזמן בעזרת שינוי תזונתי. הדבר גרם לי להבין את החשיבות הטמונה בהנגשת הטכנולוגיה פורצת הדרך לציבור הרחב לצורך שיפור הבריאות, הן באופן ישיר והן באמצעות גופים מתחום הבריאות וחברות ביטוח אשר יוכלו להציע את השרות למטופליהם."

 

הטכנולוגיה של DayTwo מבוססת על אלגוריתם machine learning המאפשר לחזות את תגובת הסוכר בדם לאחר הארוחה. המלצות התזונה המותאמות אישית לכל משתמש מונגשות באמצעות אפליקציה בסמארטפון ובמחשב דרכה יכול המשתמש לברר לגבי מזונות המומלצים עבורו ואף מאפשרת למשתמש להרכיב ארוחות בעצמו ולקבל ציון אישי עבורן. החברה השיקה לאחרונה את תוכנית השותפים שמאפשרת לדיאטנים, תזונאים ומרפאות העוסקות בתזונה מותאמת אישית ליהנות מהטכנולוגיה פורצת הדרך ולספק שירות מותאם אישית מבוסס ניתוח Microbiome ללקוחותיהם.

 

השקעת ההון תסייע לחברה להמשיך להתרחב ולגייס טאלנטים לצוותי פיתוח המוצר אשר עוסק בעולמות ה- Big Data, Predictive Modeling and Machine learning,  בנוסף תשמש ההשקעה להרחבת התשתית המסחרית בישראל וארה"ב וכן להמשך מחקר בשיתוף מכון ויצמן ומאיו קליניק.

 

קישור לאתר www.daytwo.com

Check Also

הודעת יח”צ: משלמים עם GARMIN

  עולם התשלומים בישראל מתחדש: לראשונה בישראל – תשלום אלחוטי באמצעות השעונים החכמים של GARMIN …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.