שבת , אפריל 13 2024
לוגו פופ טארטס

קול קורא לחממה

פרויקט "החממה" הרביעי של מוזיאוני חיפה יוצא לדרך:

פורסם קול קורא להגשת מועמדויות לחממה לאמנות מקום 2024

השנה – מוזמנים להגיש מועמדות גם אמנים שפונו מביתם 

פרויקט החממה לאמנות מקום של מוזיאוני חיפה יוצא לדרך. במסגרת הפרויקט, שזו שנתו הרביעית, נבחרים אמנים להשתתף בתכנית שמטרותיה הן קידום אמנות מבוססת קהילה כסוגה מובילה וחיזוק הקשר בין קהילות המקום למוסדות האמנות – המוזיאונים. תוצרי החממה יוצגו בתערוכה מסכמת ב"החממה לאמנות מקום" ובמוזיאונים נוספים של מוזיאוני חיפה. 

בימים אלה פורסם קול קורא להגשת מועמדות להשתתפות בפרויקט: אמנים ממטרופולין חיפה, יישובי קו העימות ויישובים שפונו, מוזמנים להגיש מועמדות להפקת יצירות בקשרי גומלין עם קהילה וסביבה חברתית – יצירות חדשות המבוססות על דיאלוג עם הקהילה ונוכחות בה.

האמנים הפועלים בתכנית יזכו לתכנית אישית המותאמת להתפתחותם המקצועית: השתתפות בתכנית הכשרה ייחודית, מפגשי אימון עם מנטור/ית משדה האמנות הישראלית, ליווי אוצרותי והפקתי, מערך שיווקי ליצירה, מלגת אמן ותערוכה מסכמת.

האמנים יכולים להגיע מתחומי אמנות שונים: אמנות חזותית, קולנוע, פרפורמנס, תיאטרון, מוזיקה וסאונד, מחול ועיצוב. השנה מוצעות מלגות ייחודיות בסיוע מרכז אדמונד דה רוטשילד ושותפות חיפה-בוסטון. בין הקריטריונים לבחינת הצעות לתכנית: אמנים המתגוררים במטרופולין חיפה או תושבי יישובי קו העימות וכאלה שפונו מביתם, המקיימים דיאלוג איכותי ומתמשך עם קהילה חיפאית כלשהי, שתיקח חלק פעיל ביצירה. 

לדברי עוז זלוף, אוצר החממה לאמנות מקום: "החממה לאמנות מקום היא מרחב מוזיאלי לאמנות מבוססת קהילה ואמנות־יחסים. זאת אומרת – לאמנות שהדיאלוג והדינמיקה האנושית היא המרכז המכונן שלה. הסוגות האלה – שבעצם נותנות מקום ומשמעות לאמנות שנוצרת תוך תהליך עם קהילה ובתוך מרקם של יחסים – הן העתיד של האמנות, לשם היא מתפתחת, וזאת הדרך של האמנות להפוך לחיונית יותר. אנחנו בחממה נותנים את הפלטפורמה, ההכשרה והכלים, כדי לאפשר לאמנים מחיפה והסביבה ליצור אמנות איכותית תוך קיום דיאלוג עם קהילה חיפאית כלשהי. כך, כשהתערוכה שלהם בסופו של דבר מוצגת, היא מרגשת לא רק את האמנים, אלא את כל מי שהשתתף ביצירה ולקח בה חלק פעיל".

לדברי יותם יקיר, מנכ"ל מוזיאוני חיפה: "החממה לאמנות מקום בשנתה הרביעית הפכה כבר לתוכנית דגל של מוזיאוני חיפה, שמביאה לתרבות בחיפה יצירה מרשימה ונדירה של אמנים עם ובתוך קהילות בחיפה. אני מודה מעומק הלב לשותפים שלנו: מרכז אדמונד דה רוטשילד ושותפות חיפה-בוסטון, שמאפשרים את קיום החממה, בזכות תמיכתם הנדיבה".

הגשת המועמדות נעשית דרך טופס מקוון באתר מוזיאוני חיפה. שימו לב, לאחר מענה על השאלות יש צורך להעלות קובץ הכולל: תקציר תיק עבודות, קישורים לעבודות אונליין וקו"ח.

לתמיכה ושאלות ניתן לפנות אלינו באימייל hamama@hms.org.il 

או בטלפון: 04-9115944 לענת זרדוק, אדמיניסטרציה.

ב- 11.3.24 יתקיים מפגש הסבר בזום למתעניינים עם עוז זלוף, אוצר החממה. להרשמה למפגש.

 

יש לבדוק גם

פסח במוזיאון הילדים הישראלי

פסח 2024 במוזיאון הילדים הישראלי פעילויות לכל המשפחה לרגל החג   במהלך חול המועד פסח, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.