שבת , אפריל 13 2024
המתכון לאהבה, ד"ר ג'ון גוטמן וד"ר ג'ולי שוורץ גוטמן, כנרת-זמורה, סדרת סלפי

המתכון לאהבה

חדש בהוצאת כנרת־זמורה – סדרת סלפי

 

המתכון לאהבה

איך לחזק את האינטימיות, הקשר הזוגי והשמחה בשבעה ימים

ד"ר ג'ון גוטמן וד"ר ג'ולי שוורץ גוטמן

מאנגלית: גליה אלוני־דגן

 

זוגות יקרים, זו עצה פשוטה – והיא מדעית: אם אתם רוצים קשר טוב, אתם תצטרכו לפחות עשרים אינטראקציות חיוביות על כל אינטראקציה אחת שלילית בחיי היומיום שלכם. זה לא מסובך: רגעים קטנים של אמפתיה, רגעים פשוטים, מועילים בהרבה ממאמץ גדול לפתור קונפליקטים מתמשכים, שחלקם פשוט בלתי פתירים.

 

בני הזוג ג'ון וג'וּלי גוטמן הם פסיכולוגים ויועצי זוגיות, שהקימו בסיאטל מעבדת אהבה. הם טיפלו באלפי זוגות, וראו כבר ה-כל. במעבדה שלהם בוחנים בני הזוג גוטמן שפת גוף והיסטוריה אישית וזוגית, וגם נתונים כמו קצב הלב ורמת ההורמונים, בזמני קרבה ובשעת מריבה. על בסיס ניתוח אנליטי ואלפי שעות טיפול, נוצר גוף מידע המשלב בין חכמת הלב – והשכל, נוצרת "מפת האהבה" של הזוגיות.

אהבה זקוקה להרגלים קטנים ומיטיבים, מסבירים לנו הגוטמנים, "מיליון דברים זעירים, כל יום, לכל החיים". מה למשל? אמירת תודה, דיוק הרצונות וּויתור על הביקורת, מגע גופני שחיוני לנו כמו חמצן, תשומת לב למה שבני הזוג עושים בשבילנו או הצעות קטנות לבילוי משותף.

 

המתכון לאהבה פשוט וקל ליישום – אם תתמסרו לו; מרשם מפוכח לריפוי, שדורש התמדה.

 

"בני הזוג גוטמן הם החוקרים והמחנכים המובילים במדינה בתחום הנישואים."  Time

 

סלפי היא סדרת הספרים החדשים של כנרת־זמורה־דביר, והשם שלה אומר בדיוק את מה שהיא מעניקה לקוראים שלה: תמונה – נפשית – של עצמם; תמונה של מה שהם יכולים להיות; ורעיונות נהדרים איך להגיע לשם. בסלפי תמצאו ספרי הדרכה וייעוץ, העצמה והעשרה, ספרים לרגש ולנפש, על יחסים עם בן הזוג ובת הזוג, עם החברים הקרובים, עם ההורים והילדים – ועל היחסים עם עצמכם, ועל האופן שבו החיים יכולים להיות טובים יותר, בזכות עצמנו, ובכוחות עצמנו. 

 

208 עמ' 96 ₪

 

יש לבדוק גם

האלמונית מנהר הסן

חדש בהוצאת כנרת־זמורה   האלמונית מנהר הסן המותחן החדש של גיום מוסו מצרפתית: דורית דליות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.