יום שלישי , יוני 25 2024
שיעורים, איאן מקיואן, ספריה לעם, עם עובד

שיעורים

ספר חדש בספריה לעם /הוצאת עם עובד

איאן מקיואן

שיעורים

תרגם מאנגלית: אמיר צוקרמן

489 עמ' * 118 ש"ח

בעוד העולם מלקק את פצעי מלחמת העולם השנייה ומסך הברזל יורד על אירופה, חייו של רולנד ביינס בן האחת עשרה משתנים מן הקצה אל הקצה. הוא רחוק אלפי קילומטרים מן האהבה המגוננת של אימו, עזוב לנפשו בפנימייה באנגלייה, ורגישותו ופגיעותו מושכות אליו את המורה לפסנתר מיס קורנל. הקשר ביניהם יותיר בו צלקות וזיכרונות אהבה לתמיד.

 

רולנד נזכר בכל זה כשאשתו נעלמת ומשאירה אותו לבדו עם בנו הפעוט. כעת נגזר עליו להתעמת עם אמיתוֹת קיומו חסר המנוח שהוא נמנע מהן כל השנים. רדוף החמצות והזדמנויות שאבדו לבלי שוב, הוא מבקש ניחומים בכל דרך אפשרית – מוזיקה, ספרות, חברים, סקס, פוליטיקה, ולבסוף אהבה – האחת מייסרת והאחרת גואלת. המסע שהוא יוצא אליו מעלה שאלות בעלות חשיבות עילאית לכולנו: האם יש ביכולתנו לנווט את נתיב חיינו בדעה צלולה בלי לגרום נזק לאחרים? כיצד מאורעות עולמיים שאינם בשליטתנו מעצבים את חיינו ואת הזיכרונות שלנו? ומה באמת אנחנו יכולים ללמוד מטראומות העבר?

 

שיעורים, הרומן האישי ביותר של איאן מקיואן עד כה, הוא יצירה אפּית מרתקת שמתייחדת ברגישות אנושית עמוקה. זוהי כרוניקה של זמננו – התבוננות אמיצה בהיסטוריה ובפירושה של אנושיות מנקודת המבט של אדם יחיד.

            

 

יש לבדוק גם

75 תמונת מצב

75 תמונת מצב יובל שמעוני ואילת שמיר (עורכים)   תחושת דחיפות שעוררו הימים האלה הולידה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.