יום שני , אפריל 22 2024
לוגו פופ טארטס

מרשמים מהחיים

מרשמים מהחיים 
פרופ' עוזי בלר 

 

עוזי בלר, מהגינקולוגים-אונקולוגים הבכירים בארץ, גדל בימי ראשית המדינה בירושלים והבין מהר מאוד כי עתידו נמצא ברפואה. אחרי לימודים בארץ ותקופת התמחות בניו יורק, הוא חזר לישראל ומאז עומד בחזית התחום בשלל תפקידי ניהול, הוראה ומחקר. 

אבל חייו של בלר אינם רק סיפור על נפלאות הרפואה או על גבולותיה, אלא הם שזורים באופן רב-ממדי בסיפורה של מדינה צעירה, בועטת ונלחמת. 

כשמתוודעים לסיפוריו הקצרים, הצלולים, המפלחים את הלב ומעוררים את המחשבה, חשים שהוא היה שם כמעט בכל צומת, בעורף ובחזית, במדים או בחלוק לבן, נכון תמיד לפעולה בנפש ציונית נחושה. בלר הוא אדם עם הלב הכי רחב שיכול להיות לרופא. לב שאינו שוכח, שאינו מפסיק להרגיש ושרק הולך ומתרחב עם השנים.

"פרופ' עוזי בלר, מאושיות הרפואה בישראל. רופא וחוקר, מחנך, מנהל רב-פעלים ומוערך בינלאומית, מתגלה לעינינו כמספר מרתק ומרגש. סיפורים פרטיים מחיים מלאי עשייה והישגים שזורים שתי וערב בקורות חיי המדינה. סיפורי הצלחה וסיפורי כישלון, סיפורים מלמדים, מפתיעים וגם מכמירי לב. תיאורים מרתקים ותובנות עמוקות ומאתגרות, והכול בגובה העיניים, ברגישות ובפתיחות. המבט לאחור המפוקח, הסלחני, אבל גם הביקורתי של רופא, העוסק באחד מענפי הרפואה המורכבים ביותר מקצועית ורגשית, מפעים במיוחד. ההכרה ביכולות האדירות לתקן ולרפא, לצד ההכרה במגבלות המקצוע, ההודאה הכנה ב"פספוסים", מנת חלקו של כל רופא, ומעל הכול, ההבנה העמוקה של מקומה המרכזי של החמלה במקצוע הרפואה. בעידן הרפואה הדיגיטלית והאינטליגנציה המלאכותית מחויבת התובנה שבמקצוע הקדוש הזה, לצד הידע והמיומנות, אין תחליף למנהיגות, לדוגמה אישית וליחסי אנוש. אין פלא אפוא שהובלה, מצוינות, כנות ואופטימיות הן גם חלק מ"עשרת הדיברות לחיים" שייחסו לו תלמידיו". – פרופ' רבקה כרמי 

 

יש לבדוק גם

לא סופרים את היהודים

פן הוצאה לאור וידיעות ספרים  רב-מכר של "הניו יורק טיימס" ספר השנה של "הסאנדיי טיימס" …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.