יום רביעי , יוני 7 2023
Post Scriptum - Deinats, פסטיבל JAFFA FEST 2023, תיאטרון גשר

JAFFA FEST 2023

תיאטרון גשר גאה להציג:

 פסטיבל 2023 Jaffa Fest 

הצגות מלטביה, גאורגיה, אוסטריה וקפריסין בפסטיבל התיאטרון הבינלאומי

19 ביוני – 7 ביולי 2023

https://www.jaffafest.com/

פסטיבל התיאטרון הבינלאומי יפו, Jaffa Fest 2023, ביוזמת תיאטרון גשר ובתמיכת עיריית תל אביב-יפו ומשרד התרבות והספורט, חוזר עם שש הפקות מקוריות ובינלאומיות שיוצגו לראשונה בישראל. 

ההצגות המקוריות שיעלו במסגרת הפסטיבל ויוצגו לראשונה בישראל מגיעות מתיאטראות שונים ברחבי העולם בין היתר מלטביה, גאורגיה, אוסטריה וקפריסין.  

בפסטיבל, יתקיים גם מרתון במאים צעירים בהאנגר גשר במסגרתו במאים שיצירותיהם טרם עלו על במה גדולה יקבלו הזדמנות להראות את כישוריהם לקהל הצופים. בנוסף תתקיים בהאנגר סדנת תיאטרון לילדים עולים. הבמאית ואשת חינוך מארפה גורביץ, עולה חדשה מרוסיה, תנחה סדנה לילדים עולים והוריהם, כאשר בסיומה יציגו המשתתפים הצגת תכלית בפני האורחים, משפחות וחברים קרובים.

מנכ"לית תיאטרון גשר ומנכ"לית Jaffa Fest, לנה קריינדלין: "כמו בכל שנה, פסטיבל Jaffa Fest מביא לקדמת הבמה את הרקע התרבותי העשיר והמגוון של משתתפיו וחושף את הקהל לתיאטרון איכותי ואחר. השנה, התכנית האמנותית של הפסטיבל נבנתה בהשפעת המלחמה באוקראינה והאווירה הבינלאומית המתוחה.  אנחנו מביאים יוצרים ואמנים שהושפעו מהמלחמה ומבקשים לשמור על תרבות חיה ויוצרת דווקא בימים אלה. אני מזמינה את קהל אוהבי התיאטרון להגיע, לחוות ולהיחשף לקולות המגוונים שנציג בפסטיבל. 

הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 19 ביוני – 7 ביולי 2023. במהלך הפסטיבל תוצגנה הפקות מקור מגוונות מהארץ ומהעולם. אירוע פתיחת הפסטיבל יתקיים ב – 19 ביוני בשעה 19:30 ברחבת תיאטרון גשר. הכניסה לאירוע הפתיחה חופשית.

מחירים: החל מ-150 ₪  

כרטיסים ניתן לרכוש באתר Jaffa Fest או בטל': 03-5157000

 

פירוט המופעים ומועדי ההצגות:

Post Scriptum – תיאטרון ריגה החדש

 

צ'ולפאן חאמאטובה בהצגה בבימויו של אלביס הרמניס

המחזה המקורי מורכב משני טקסטים: הראשון מבוסס על כתביה של העיתונאית אנה פוליטקובסקיה, כתבת העיתון "נובאיה גזטה" שנרצחה על ידי אנשי נשיא צ'צ'ניה והשני על פרק מתוך ספרו של דוסטוייבסקי, "שדים", שנאסר לפרסום על ידי הצנזורה הצארית.

סיפור על תודעה, על מצפון ועל התת מודע של רוסיה בהקשר של האירועים האחרונים.

לצפייה בטריילר

 

תאריכים: ימים ב' וג' 19 ו-20 ביוני בשעה 20:00 | תיאטרון גשר | שפה: רוסית עם כתוביות בעברית

 

סונטת קרויצר – תיאטרון מארג'ינשווילי

 

לב טולסטוי בשפה הגיאורגית!

למה מתחתנים? כי מתאהבים. הרצון הוא להיות ביחד. לראות אחד את השני כל הזמן, לחיות את החיים. יחד.
לכאורה, המטרה הושגה, המשאלה התגשמה, אך לא פעם קורה שלפתע בני הזוג מגלים שאין להם דבר במשותף מלבד המשיכה. תוך כחודשיים שני אנשים אנוכיים מגלים שמשפחה והנישואים הם טעות אחת גדולה. הם משקרים זה לזה ולעצמם. הם בוגדים אבל דורשים נאמנות, הם רוצים להיפרד אבל להמשיך לחיות ביחד. הניגוד הזה פותח את שער הגהינום.

קנאה מעוורת, יצר בלתי נשלט והרס עצמי ביצירה העל זמנית מאת טולסטוי שבה מוסד הנישואין של המאה ה-19 משמש כמסווה לדיכויה של האישה.

לצפייה בטריילר

 

יום ה', 29 ביוני בשעה 20:00 | תיאטרון גשר | שפה: גיאורגית עם כתוביות ברוסית ובעברית

 

איש ללא שם – Flow Project ותיאטרון גשר, על בסיס ההצגה של תיאטרון "גוגול סנטר"

 

סיפור מסעה של נשמה הניצבת אל מול הקץ

ולדימיר אודוייבסקי הוא פילוסוף וסופר רוסי, בן זמנו של אלכסנדר פושקין, ששמו ופועלו נשכחו עם השנים. ביצירותיו שנכתבו ברוח התנועה הרומנטית, בחן אודוייבסקי את המציאות הפוליטית של רוסיה במחצית הראשונה של המאה ה-19 דרך אלכימיה וקולינריה. את כל ההיסטוריה האנושית ראה הפילוסוף כ"קרבות, ביזה ונדידת עמים כתוצאה מרעב".

החשיבה הפרדוקסלית של אודוייבסקי מהווה את הבסיס למחזה שכתב ולרי פצ'ייקין על פי יצירותיו של הפילוסוף הנשכח.

ההצגה היא יצירה משותפת של האמנים של גוגול סנטר – תיאטרון שנרדף על ידי השלטונות של רוסיה ונאלץ לסגור את שעריו.

במיוחד להצגה זו, המלחין פיוטר איידו, יצר כלי נגינה מיוחד – פנגרמוניקון – המורכב מ-10 פסנתרים מכניים.

לצפייה בטריילר

ימים ד' וה' 5 ו-6 ביולי בשעה 20:00 | תיאטרון גשר | שפה: רוסית עם כתוביות בעברית 

 

אני – מרלן

 

סיפורה של תמונה אחת

ההצגה נולדה מתוך התבוננות בצילום ישן בו רואים את מרלן דיטריך כורעת ברך בפני אדם מבוגר בחליפה שחורה. מי הוא האיש? מדוע הכוכבת כרעה בפניו? היכן צולמה התמונה?

הדרמטורג והבמאי סאווה סבלייב חקר את הנושא ומצא תשובות.

המחזה מספר על שתי נשים. האחת היא הזמרת והשחקנית האגדית לה הריע כל העולם והשנייה – זקנה שכוחת אל שחיה בכפר נידח ברוסיה הסובייטית. הצופים יתפלאו לגלות שלשתי הנשים האלה יש הרבה במשותף. "אני מרלן" – הצגה על הצד השני של אהבה שעומדת למבחן מול המלחמה, הבדידות והתהילה.

סאווה סבלייב – במאי ומחזאי, הצגתו "שמרו על הפנים שלכם" (2022) הייתה הבכורה האחרונה של התיאטרון המהולל והנרדף "גוגול סנטר" שבמוסקבה רגע לפני שנסגר על ידי השלטון.

ליזה יאנקובסקאיה  – שחקנית קולנוע ותיאטרון. אחת הכוכבות הצעירות המבטיחות.

סמיון שטיינברג –  אחד השחקנים המובילים של "גוגול סנטר".

לצפייה בטריילר

ימים שישי ושבת, 30 ביוני ו-1 ביולי בשעה 20:00 | תיאטרון גשר | שפה: רוסית עם כתוביות בעברית

 

ברכט ללא גרוש

 

קברט בשפה הגרמנית על פי השירים של ווייל וברכט

מי לא מכיר את ה-"אופרה בגרוש" של ברטולד ברכט? אבל עד כמה אתם מכירים את מי שהיווה את ההשראה ליצירתו של המחזאי הגרמני הדגול? מה ידוע לכם על המוזות הרבות בחייו – הנשים שהיו לאהובותיו ולשותפותיו ליצירה? במופע "ברכט ללא גרוש" תמרה שטרן תכוון את הזרקור על אותן נשים שלא זכו לתהילה ותעניק להן קול לצלילי המוסיקה של קורט וויל.

לצפייה בטריילר

יום שבת, 1 ביולי בשעה 20:00 | בית ניסן נתיב | גרמנית עם כתוביות בעברית

המנצח עומר מאיר ולבר ותזמורת "סימפונט רעננה"

קונצרט מיצירותיו של איליה דמוצקי

קטעים מתוך הבלט "נורייב", "שאנל" ויצירות נוספות!

המלחין איליה דמוצקי בוגר הקונסרבטוריון של סנקט-פטרסבורג וסן-פרנסיסקו, הלחין יצירות ווקאליות, קאמריות וסימפוניות רבות. בין היתר את האופרה "הריבוע השחור" בשיקגו ואת "עולם נוצץ" שתעלה בתיאטרון הבולשוי ב-2024. דמוצקי הלחין מוסיקה לבלט "טרגדיה אופטימית" (סן-פרנסיסקו), "אנה קרנינה" (שיקגו) ו"שאנל" בשיתוף עם בית האופנה הגדול בעולם. בבולשוי הלחין מוסיקה ל"גיבור זמננו" עליו זכה בפרס מסכת הזהב, "נורייב" ו"השחף".

ב-2021 כתב קונצרט לכינור לגדול הכנרים בן זמננו – ואדים רפין והלחין מוסיקה להצגות תיאטרון רבות, בין היתר ב"גוגול סנטר" להצגות בבימויו של קיריל סרברניקוב. בשנת 2016 זכה לתואר "המלחין הטוב של השנה" מטעם האקדמיה לקולנוע של האיחוד האירופי על העבודה לסרט "התלמיד" (בימוי: קיריל סרברניקוב). זוכה תחרות המלחינים  Agosto (בולוניה 2013), בעל עיטור הנשיא של איטליה, זכה שלוש פעמים בפרס "מסכת הזהב" ועוד.

יום שישי, 7 ביולי בשעה 20:00 | תיאטרון גשר 

כרטיסים ניתן לרכוש באתר הפסטיבל https://www.jaffafest.com/

או בטל': 03-5157000

יש לבדוק גם

מרכז למורשת יהדות סוריה יוקם בחולון

מרכז למורשת יהדות סוריה יוקם בחולון המרכז, שהקמתו התאפשרה בזכות קבוצת ברק פיננסים יכלול גם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.