יום חמישי , מרץ 30 2023
שלכם, מיכאל בר-זהר, ידיעות ספרים

שלכם, מיכאל בר-זהר

שלכם, מיכאל בר-זהר

זהו סיפור ייחודי ומדהים של אדם אחד שחי חיים רבים, תוססים, ומלאי תהפוכות. הוא כתוב בשפתו העשירה ובסגנונו המרתק של סופר שהוא גם חוקר, גם מרצה, גם לוחם, גם איש פוליטי, אבל גם קצת הרפתקן שנדד אל קצווי תבל.

תפגשו אותו והוא ילד בבולגריה הפשיסטית, נושא בגאווה את הכוכב היהודי על דש חולצתו; נער עובד בסמטאות יפו; סייר בגדנ"ע, נשיא "נוער לנוער"; חייל ועיתונאי, סטודנט תפרן בפריז, השוקד על עבודת דוקטור שתהפוך לספר רב-מכר שיזכה אותו בשפע פרסים ובפרסום רב; סופר בינלאומי שספריו רואים אור בעשרות לשונות; עטור פרסים ובהם פרס בן-גוריון, האות העליון של נשיא בולגריה, ותואר אביר לגיון הכבוד הצרפתי; שומע על "הנקם" מפי אבא קובנר וחבריו; רודף פושעים נאצים בדרום אמריקה; חושף את הקשר של חברת "לוריאל" הצרפתית עם החרם הערבי; מגלה את המרגל היהודי של היטלר; צנחן ולוחם במלחמות ישראל, יועץ למשה דיין ולשמעון פרס, ופעיל לצד יצחק רבין; מסייע בחשאי לאריאל שרון במלחמת יום הכיפורים, וצולח את תעלת סואץ עם חופן צנחנים; במשך שנים הוא "המסביר הלאומי" בארצות הברית, ובאותה עת כותב ספרים תיעודיים על תקומת ישראל וביטחונה. והעיקר, ידיד אישי וביוגרף רשמי של דוד בן-גוריון – והאחרון בקבוצת חבריו שעודו בחיים…

תפגשו אותו גם כחבר כנסת מרדן ונועז, יושב ראש ועדת החינוך והתרבות, מתנדב חשאי במלחמת לבנון, המתנגד היחיד במפלגת העבודה ל"תרגיל המסריח", ומי שיחד עם חברו בני בגין ידע להרגיע ולהשקיט כנסת סוערת שאיבדה את דרכה; מקים את תנועת "אחדות" לאיחוי הקרעים בעם ובמדינה האהובים עליו כל כך.

תתלוו אליו גם במסעותיו המסחררים בג'ונגלים של דרום אמריקה, על מצוקי אי השדים, בקרב השבטים הפראיים של פפואה, ואף במחוזות האסורים של צפון קוריאה.

תראו אותו גם כפרופסור באוניברסיטה אמריקאית, חוקר ומפרסם את פרשת ההצלה המופלאה של יהודי בולגריה מידי הנאצים.

וגם…

יש לבדוק גם

להציל את ישראל

"להציל-את-ישראל" – ספרו החדש של ארי שביט הוא הספר הראשון אשר נכתב מתוך ועל המשבר הישראלי הגדול של 2023 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.