יום חמישי , מרץ 23 2023
קנטאור, תמיר מנדובסקי, ידיעות ספרים

קנטאור

רומן הביכורים של תמיר מנדובסקי  – קנטאור- הוא רומן מתח שבמרכזו אתגר הגבריות הישראלית – ושברו.

מחבר הספר – תמיר מנדובסקי – לוחם לשעבר באחד מארגוני הביטחון הישראליים, היה הראשון שפגש את גופתו השרופה של הילד, מוחמד אבו חדיר, במאורעות יולי בפעולת התגמול שהגיעה לאחר חטיפת ורצח שלושת הנערים. מה שהחל כהודעה לאקונית על העלמות ילד ערבי צעיר עם מחשבה ששוב מדובר בריב בן חמולות, לא הכין את מנדובסקי למראה הבלתי אפשרי של גופת ילד קטן ושרוף.

הספר נולד כתוצאה מהתהליך התרפויטי שניסה להתמודד עם המאורעות והמראות הקשים שחווה והמאבק לחזור לחיים נורמליים. בפיגוע בבאר שבע בשבוע שעבר נקלע מנדובסקי לזירת האירוע וטיפל בפצועים. כיום תמיר מנדובסקי, (34) הוא אב טרי לתינוקת בת כחודש ולספר ביכורים חדש, נשוי ומתגורר ברמת גן. יליד להבים, עבד במשך שנים במערכת הביטחון ולאחר מכן כחוקר הונאות פיננסיות. הוא בוגר תואר שני מהאוניברסיטה העברית וזוכה פרס מרכז בגין למחקר. כיום עוסק בפיננסים ובכתיבה.

ספרו החדש "קנטאור" נקרא בד בבד כרומן מתח פראי וכסיפור אהבה קורע לב, אך לבו הפועם הוא אתגר הגבריות הישראלית – ושברו. הספר הוא ערבוב בין האישי לציבורי. בין אמת לבדיה.

הדמות הראשית בספר זוכה לתהילת עולם והוא מוכתר כגיבור ישראל לאחר שהציל את שני חבריו תחת אש. לפני גיוסו לצבא היו לו חיים נורמליים, מערכות יחסים ובנות זוג ובעקבות מאורע מכונן שעבר, הוא לא מצליח לפתח זוגיות ואינטימיות.

חייל עם אספרגר וזיכרון אבסוליטי שנחטף ממחלקת משאבי אנוש בשב"כ מכניס את כל הארגון לסחרור. מהרגע שנחטף, נפתחים שערי הגיהנום ועובדי הארגון סופגים פיגועים בפתח ביתם. בכירים צריכים אבטחה אישית והארגון כולו משותק. מטרת החוטפים היא להפוך את השב"כ מארגון תוקף לארגון מתגונן. כעת גיבור הספר יוצא לקרב להציל את הארגון וגם את הזוגיות שלו.

קנטאור

תמיר מנדובסקי

 

קנטאור נקרא בד בבד כרומן מתח פראי וכסיפור אהבה קורע לב, אך לבו הפועם הוא אתגר הגבריות הישראלית – ושברה.

 

אירוע שהתרחש במהלך שירותו הצבאי של איתי מסמן אותו בעל כורחו כגיבור ומביא לגיוסו לשורות השב"כ. יום לפני שהוא מתחיל את קורס ההכשרה המפרך הוא פוגש סטודנטית ירושלמית בשם דנה ונוצר ביניהם קשר ראשוני ושברירי.

איתי קרוע בין רוחות הרפאים שרודפות אותו משירותו הצבאי לבין כמיהתו לאהבה ולחיים נורמליים. ככל שהוא מתקדם בעבודתו החדשה הוא נזקק יותר ויותר לתמיכתה של דנה, אך השדים מן העבר ומצוקות חייו החשאיים מגבילים את יחסי הקרבה שהוא מסוגל לפתח איתה.

כשחייל בעל ידע מודיעיני רב נחטף, יחידתו הירושלמית של איתי יוצאת למבצע נפתל ומתמשך להשבתו. איתי נשאב למרדף בצל הסכנה, שמצית בו תקווה לסגירת מעגל ולריפוי עצמי, אך מציב אתגרים חדשים בפני יחסיו עם אהובתו ומרחיק אותה ממנו.

תמיר מנדובסקי, יליד להבים, עבד במשך שנים במערכת הביטחון ולאחר מכן כחוקר הונאות פיננסיות. הוא בוגר תואר שני מהאוניברסיטה העברית וזוכה פרס מרכז בגין למחקר. כיום עוסק בפיננסים ובכתיבה, מתגורר ברמת גן, נשוי ואב לילדה.

יש לבדוק גם

אהבה מיד ראשונה

במשך עשרים שנה כתבה שי-לי ליפא 10 ספרי בישול ונכנסה לסלון כל בית ובית בישראל, כשכיכבה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.