יום שישי , מרץ 31 2023
עניין של מוות וחיים , ארווין ד. יאלום ומרלין יאלום, כנרת

עניין של מוות וחיים

חדש בהוצאת כנרת

 

עניין של מוות וחיים

ארווין ד. יאלום ומרילין יאלום

מאנגלית: אמיר צוקרמן

 

מסע בן שנה שערכו הפסיכיאטר הנודע ואשתו החוקרת והוגת הדעות לאחר שאובחנה כחולה במחלה סופנית, ובמהלכו הם מהרהרים בשאלות כמו איך לאהוב ואיך לחיות בלי חרטה.

 

הפסיכיאטר והסופר בעל השם העולמי ארווין יאלום הקדיש את חייו המקצועיים לייעוץ נפשי לאנשים שסבלו מחרדה ומאבל. אבל הוא מעולם לא ניצב מול הצורך לייעץ לעצמו עד שאשתו, הסופרת הפמיניסטית המוערכת מרילין יאלום, אובחנה כחולה בסרטן. בעניין של מוות וחיים, מרילין ואֶרְב חולקים איתנו את המאבקים החדשים והעזים שנכפו עליהם: מרילין כדי למות מוות טוב, ואֶרְב כדי לחיות בלעדיה.

 

בתיאורים הנמסרים לסירוגין של חודשיהם האחרונים יחד ושל החודשים הראשונים של אֶרְב לבדו, הם פותחים בפנינו חלון נדיר אל ההתייצבות מול היותנו בני תמותה ואל ההתמודדות עם אובדן של אדם אהוב. בני הזוג יאלום בורכו ביתרונות רבים – משפחה אוהבת, בית בפאלו אלטו מתחת לעץ אלון אדיר, מעגל רחב של חברים, המוני קוראים ברחבי העולם, ונישואים ארוכים ומלאי סיפוק – אבל הם ניצבים מול המוות כמו כולנו. עם החוכמה של אלה המעמיקים לחשוב, ועם החמימות שבקִרבה בין אהובי נעורים שגדלו והזדקנו יחד, הם מבררים שאלות אוניברסליות של קרבה, אהבה ואבל.

 

עניין של מוות וחיים, המבוסס על ניסיון החיים העשיר של שני אנשים בעלי שיעור קומה, הוא תרומה נדיבה לכל מי שמבקש תמיכה, ניחומים, וחיים בעלי משמעות.

 

ארווין ד. יאלום, פרופסור אמריטוס לפסיכיאטריה באוניברסיטת סטנפורד, הוא מחברם של רבי מכר עולמיים, ובהם תליין האהבה וסיפורי פסיכותרפיה אחרים, מתנת התרפיה: מכתב גלוי לדור חדש של מטפלים ומטופלים, להיעשות אני וכשניטשה בכה. ספריה של מרילין יאלום כוללים קלאסיקות של היסטוריה תרבותית, ובהן תולדות הרעיה – מעמד האישה הנשואה מימי קדם ועד ימינו, הוּלדתה של המלכה בשחמט ואיך הצרפתים המציאו את האהבה, וכן ספרה האחרון, שראה אור אחרי מותה, עדים תמימים: זיכרונות ילדוּת ממלחמת העולם השנייה. הם היו נשואים שישים וחמש שנים. 

 

"מגדלור של תקווה לכל אלה מאיתנו שיחוו שכול"     קתרין מניקס

"סיפור בלתי נשכח ויפה עד כאב על אהבה שעמדה במבחן השנים"     לורי גוטליב

"'עניין של חיים ומוות' הוא ספר חכם, יפה, שובר לב, חשוף – שיר הלל לאהבה שעמדה במבחן השנים ולמשמעותה עמוקה"     "הטיימס"

"סיפור אהבה עמוק שמלמד אותנו איך לחיות, כמו גם איך למות"     קירקוס

 

244 עמ' 98 ₪

 

 

יש לבדוק גם

ההיפותזה של האהבה

חדש בהוצאת כנרת בשיתוף אהבות סדרת הספרנית   ההיפותזה של האהבה אלי הייזלווד מאנגלית: גלי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.