יום רביעי , פברואר 28 2024
שמים פתוחים, מאת רונה רמון

שמים פתוחים

 

מהו כוח החיים? הזיק הזה, הניצוץ, לראות מה הדבר הבא. מה אני יכולה לעשות הלאה. תמיד לדבר על משמעות. בא לי נורא להגיד שהכוח הוא להתאהב בחיים. לחוות את הצלחת החיים שפעם היתה פה כל כך נוכחת. אבל היום היא נוכחת פחות. הרבה פחות.

החיים הם גם וגם. האבל הוא חלק מהחיים, אבל לא כולם. מבחינתנו, צריך לעשות כאן ועכשיו כי אין לדעת מה מחכה מעבר לפינה. הכי חשוב: להחזיק בתקווה. כמו אז, כשחיכינו לנחיתה של הקולומביה. גם כשכבר היה ברור שמשהו לא בסדר, עדיין היתה תקווה. חייכנו וחיכינו, עד שהבנו שהחיים עומדים להשתנות.

תחזיקו בתקווה עד הרגע האחרון.

 

 

מסע אוטוביוגרפי מרגש

שמים פתוחים

רונה רמון

שמים פתוחים

אחרי אסון מעבורת החלל "קולומביה", שבו איבדה את בעלה אילן, ניסתה רונה רמון להבין כיצד ממשיכים לחיות. בעקבות תהליך התפוררות שהגיע עד אובדן זהות של ממש, יצאה רונה למסע – גופני, נפשי ורוחני – כדי לגלות איך אפשר לא רק להתמודד עם אובדן משנה חיים, אלא גם לצמוח ממנו לחיים חדשים ולהעניק השראה לאחרים.

המסע שעברה הפך אותה לאחת הנשים הנערצות בישראל והוליד גם את הספר הזה, שבו היא משלבת את חוויותיה האישיות, זיכרונות וחלומות, עם מחקרים שנכתבו בנושא שבו התעמקה במשך כל שארית חייה.

 

שמים פתוחים הוא ספר אישי ביותר, והדמות שעולה ממנו תפתיע רבים. אילן רמון נוכח בכל מילה בו, דמותו של אסף רמון מרחפת בין השורות, אבל ההתמקדות היא בחוויות של רונה, בהתמודדות שלה. לא תפגשו כאן את הדמות הלאומית והסמל שכולנו מכירים, אלא אישה רגילה שבחרה להיישיר מבט אמיץ אל הכאב, לחקור אותו, לחיות איתו ולצמוח ממנו.

יש לבדוק גם

ללכת ברחובות הפנימיים

ללכת ברחובות הפנימיים  היקום של יואל הופמן  יגאל שוורץ ונילי רחל שרף גולד  "הוא גם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.