שבת , מאי 18 2024

סדרות טבע חדשות בסלקום tv

סדרות מופת בעולם הטבע

 

מסע וירטואלי מופלא, צילומים יחודיים וסוחפים ביופיים

וחווית צפייה עוצרת נשימה – רק בסלקום tv

 

"הסנדיי טיימס": "עולם של קתדרלות מקרח, כוכבים מנצנצים וזרמים ממגנטים. כל שובר קופות מדע בדיוני מחוויר לעומתה."

"טיים": "כמו לצאת למסע וירטואלי מופלא, כזה שגורם לעדשת המצלמה המפרידה בין הצופים לטבע להיעלם. זה מופע אינטימי שמוכיח כי המסכים הגדולים האלה של הטלוויזיה הכי מרשימים כשהם מציגים את הרגעים הקטנטנים ביותר."

 

"עולם מופלא", "לייף – חיים מופלאים" ו"כוכב האדם" –

שלוש סדרות הטבע התיעודיות ופורצות הדרך של ה- BBC  

זמינות לשידור בשירות ה- VOD של סלקום tv

 

     

ציפורי גן עדן יפהפיות בריקוד חיזור מהפנט; חרקים המצטיינים בגידול צאצאיהם, קופים הלומדים להשתמש בכלי עבודה וגם וגורילה נוגה, כל אלה והרבה יותר, בנופים עוצרי נשימה ובצילומים שטרם נראו כמותם, ובתוספת הקריינות הממגנטת של דייוויד אטנבורו, אפשר למצוא בסדרות הטבע המרהיבות "עולם מופלא", "כוכב האדם" ו"לייף". כל אלה משודרות רק בסלקום tv.

אל "עולם מופלא", סדרת הטבע פורצת הדרך, שכבר משודרת על כל 11 פרקיה ב- VOD של סלקום, מצטרפות כעת גם סדרות ההמשך "כוכב האדם" ו"לייף – חיים מופלאים", גם הן כמו הראשונה, תוצר של שיתוף פעולה ייחודי בין ה- BBC וערוץ דיסקאברי האמריקאי.

עולם מופלא – Planet Earth:

"עולם מופלא" היא סדרת טבע תיעודית שכל פרקיה עוסקים בסביבת מחיה אחרת – מהקוטב דרך יערות הגשם ועד למדבריות הגדולות. בכל פרק מתמקדים בסביבה הטבעית וסוקרים את מאפייניה, נופיה והאתגרים שאלה מציבים. שלושה פרקים נוספים בסדרה עוסקים בעתיד כדור הארץ הנמצא בסכנה. הסדרה מציגה חוויית צפייה עוצרת נשימה, מתוארת בתנופה, עם נראטיב ומוטיבים קולנועיים מרתקים. כמו שמציג זאת הקריין ואחד ממפיקי הסדרה דייוויד אטינבורו: "זוהי אבולוציה בפעולה".

"עולם מופלא", שעלתה לשידור ב-2006 אחרי חמש שנות עבודה מאומצות, היתה מהראשונות שצולמה ב- HD. היא נמכרה ל-130 מדינות ברחבי העולם (ובהן גם בישראל, בערוץ 1, שגם בה שודרה בהצלחה רבה).

בזמן אלפיים ימי הצילום של הסדרה, הצוות שלה ביקר ב-62 מדינות והצילומים התקיימו ב-204 אתרים. אי לכך היא היתה לאחת הסדרות היקרות להפקה – עלותה 26 מיליון דולר. המעבר מקצה אחד של כדור הארץ לקצהו השני שנעשה בסדרה, והסקירה של סביבות המחיה השונות והייחודיות של כדור הארץ, ממחישים את המגוון העשיר של צורות חיים ונופים הקיימים בכוכב הכחול הזה.

בזכות הצילום הייחודי נקלטו בסדרה לראשונה בתולדות הטלוויזיה כמה מהתנהגויות בעלי החיים ותופעות הטבע היותר נדירות; כמו להקת זאבים במרדף אחר אייל הצפון, או דובת גריזלי המוציאה את גוריה מהמאורה לאוויר העולם בפעם הראשונה בחייהם.

הפופולריות של הסדרה לא רק הובילה לשתי סדרות המשך אלא גם נמכרה כמארז וידיאו וכספר אלבומי שהיה לרב מכר. בארצות הברית הסדרה כמארז DVD נהפכה לסדרת התעודה הנמכרת ביותר בתולדות ערוץ דיסקברי. בחודשיים הראשונים בלבד נמכרו 3.2 מיליון מהמארזים הללו.

 

כוכב האדם –  Human Planet

סדרת ההמשך הנוספת "כוכב האדם" היא שיתוף פעולה זהה – עם BBC ודיסקברי – וגם הוא בצילום מוקפד, ייחודי וב- HD, אלא שנקודת המבט שלה קצת שונה. הפעם מטפלת הסדרה בת שמונה הפרקים מ-2011, בבן האנוש ויחסו לטבע, ואת האופן המדהים שבו הוא התאים עצמו לחיים בסוגי האקלים והאזורים השונים על הכדור. העבודה על הסדרה הזאת ארכה שלוש שנים, סיפרה 70 סיפורים שונים ב-40 מדינות.

הסדרה התיעודית היתה מועמדת לשבעה פרסי באפט"א – הפרס היוקרתי ביותר בטלוויזיה הבריטית – הכי הרבה מכל סדרה אחרת באותה שנה, ולא רק בתחום התעודה, והיא זכתה בשניים מהם.

הסדרה גורמת לאנשים להתאהב מחדש בכדור הארץ. כך קרה למבקר של "פיפל" שקבע כי "הצילום כל כך סוחף ביופיו – זה כנראה הכוכב הטוב ביותר מכולם."

 

לייף – חיים מופלאים –  Life

סדרת ההמשך "לייף – חיים מופלאים" בת עשרה פרקים, בני 50 דקות כל אחד, עוסקת בסיפור חייהם של צמחים ובעלי חיים (בסוף כל פרק מוקדשות 15 דקות לעשייה המסובכת והמעניינת של הפרקים). הסדרה מ-2009, כמו קודמתה, גם היא שיתוף פעולה של BBC ודיסקברי.

העבודה על הסדרה זו גם היתה ממושכת – ארבע שנים – וגם היא צולמה ב- HD. מטרתה להמחיש לצופים עד כמה בעלי חיים משקיעים מאמצים בהישרדותם ובה בעת להציג את המגוון העשיר של צורות חיים בכדור הארץ כולו. בין ההתנהגויות הייחודיות שצולמו בה ישנו מרדף של שלושה ברדלסים אחרי יען ענק; כלב ים נמרי שצד גור פינגווין ואת האפדני הצנוע המציג לראווה את צבעיו בעונת החיזור ביערות גינאה החדשה.

"טיים": "לאחר ש'עולם מופלא' הדהימה את המבקרים ועצרה את נשימתם, קשה היה לדמיין מה יקרה בסדרת ההמשך, אבל היא הצליחה לעשות כל אותם דברים… לחוות את 'לייף' זה פחות כמו לצפות בסדרת תעודה ויותר כמו לצאת למסע וירטואלי מופלא, כזה שגורם לעדשה המצלמה המפרידה ביניכם לטבע להיעלם. זה מופע אינטימי שמוכיח כי המסכים הגדולים האלה של הטלוויזיה הכי מרשימים כשהם מציגים את הרגעים הקטנטנים ביותר".

 

יש לבדוק גם

יום הזיכרון לשואה ולגבורה בסלקום TV

  סלקום TV מציינת את יום הזיכרון לשואה ולגבורה, תשפ"ד, עם מגוון תכנים, ערוצים, סרטים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.