יום רביעי , יולי 24 2024
סוריקטות משחקות במדבריום פארק החיות. צילום יחצ מדבריום (4)

למען החיות במדבריום

 

איסוף בובות לבעלי החיים במדבריום

מדבריום – פארק החיות ע"ש ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל, מזמין את הקהל הרחב לעשות טוב! אם יש לכם צעצועים ישנים שאינם בשימוש, החיות של מדבריום ישמחו לקבל אותם. כל צעצוע חדש, בעיקר כדורים, יכול להפוך עבורן לשעשוע, להעשיר את יכולות הגירוי שלהן ולעזור בשיפור רווחתן. בואו להיות חלק מעשייה מבורכת שיכולה לתרום ולשדרג את איכות חייהן של החיות האהובות. את הצעצועים ניתן להביא לעמדת השומר בכניסה לפארק.

מדבריום מפגיש את המבקרים בפארק עם מגוון עצום של בעלי חיים מדבריים בצורה חווייתית ויוצאת דופן. באמצעות מתקני משחק חדשניים, זוכים המבקרים לחוות את הסביבה המדברית מנקודת מבטם של בעלי החיים. הפארק, המשתרע על שטח של 140 דונם, נוסד תודות לתרומת קרן ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל, ובסיוע מפעל הפיס, משרד התיירות, משרד השיכון ועיריית באר שבע.  

מדבריום הינו פארק מוביל הפועל להגנה על חיות הבר ופועל לשינוי אורח החיים הסביבתי שלנו. הפארק דוגל בלמידה פעילה דרך חוויה, התנסות, חקר וסקרנות, במטרה לעורר מודעות כי האדם הינו חלק בלתי נפרד מהטבע, וכי המשך פגיעה במגוון המינים והמערכות האקולוגיות בטבע ישפיע באופן ישיר על עתיד כולנו. הביקור בפארק מאפשר למבקרים לחוות את עולמם של בעלי החיים מנקודת מבטם ולהבין את הקושי לשרוד ולהתקיים בטבע. המבקרים יחוו ביקור משמעותי המעודד לקיחת אחריות אישית לטובת חיות הבר והסביבה. 

בעלי החיים שתפגשו בפארק הינם חלק מתוכניות שימור ורבייה לאומיות ובין לאומיות או בעלי חיים שנפגעו בטבע, שוקמו ולא ניתן היה להשיבם לטבע בשל חומרת פגיעתם ובפארק הם מוצאים מקלט. לצורך כך נבנה בית חולים לחיות בר אשר מלבד מתן טיפול רפואי לחיות הפארק, משמש גם כמרפאה קדמית ומרכזית בנגב לטיפול חירום מציל חיים של חיות בר המובאות אליה מכל רחבי הנגב, הן על ידי פקחי רט"ג ואנשים טובים אחרים. לאחר קבלת הטיפול, חלק מבעלי החיים מוחזרים לשיקום וקליטה במדבריום או מוחזרים לטבע.  

יש לבדוק גם

קייטנת פז"מ

קייטנת פז"מ דיזנגוף סנטר דואג לסידור לילדי כוחות המילואים באוגוסט: דיזנגוף סנטר יוזם קייטנה מסובסדת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.