יום רביעי , יולי 24 2024
ג'ני פנקין- קרדיט אורי טאוב

המערבל

המערבל  

תכנית המוסיקה של פסטיבל מנופים 

 11-13  ביולי 2024

ניהול אמנותי: איתמר ברנשטיין

*יעל דקלבאום *ג'ני פנקין *אלון נוימן *אייל תלמודי
*אלה רונן *רות דולורס וייס *יהוא ירון  Shalosh*  *מאיה בלזיצמן
*דניאלה תורג'מן *רבל סאן *טולה בן ארי

פסטיבל מנופים, הפסטיבל הוותיק והגדול ביותר לאמנות עכשווית בירושלים, מציג את "המערבל" מופעי המוזיקה החיה של הפסטיבל. השנה יערכו 3 מופעים  של מוזיקה ורוח, הבוחנים  ממדים שונים של אמונה, שותפות גורל והרמוניה, ואת היכולת לצייר בדמיוננו את המחר של היום. מופעי הפסטיבל יתקיימו בבמה המרכזית על גג סדנאות האמנים בירושלים.

בין המופעים  : "התמסרות"  מאת ה"בליינד אורקסטרה" בהשתתפות: יעל דקלבאום, ג'ני פנקין, אלון נוימן, אייל תלמודי ועוד מוסיקאים רבים  וטובים,  "בשותף" – הופעה חשופה למשולש שווה צלעות בהשתתפות: אלה רונן, רות דולורס וייס ויהוא ירון,
"תמונות בתערוכה" – מופע בהשתתפות: ההרכב Shalosh – אורחים: מאיה בלזיצמן, דניאלה תורג'מן, רבל סאן וטולה בן ארי.

רכישת כרטיסים באתר פסטיבל מנופים:  manofim.org

——————————————————————–

"התמסרות"
ה"בליינד אורקסטרה"
11.7, יום חמישי – 21:00- מופע עמידה

בהשתתפות: יעל דקלבאום, ג'ני פנקין, אלון נוימן, אייל תלמודי, דור לוין, יאיר "נאבי" בר-מעוז, נהדי לזר ודב "באלו" רוזן

עצימת עיניים מבחירה יכולה גם להיות כלי חזק במיוחד. כלי שמאפשר לנו להבחין במציאות שמתעצבת בתוכנו הפנימי, ולנסות לדמיין עולם שהוא מעבר למוצע לנו בחיזיון החיצון. 

זו הפעולה שסביבה נבנים ה"בליינד אורקסטרה", קונספט רגעי ומתגלגל שייסד המוזיקאי, דב "באלו" רוזן, ומאגד שלל מוזיקאים מחוננים שלערב אחד בוחרים להתמסר לעומקו של העיוורון. בפסטיבל שלנו מצטרפים למסע החד-פעמי שמונה כישרונות מוזיקליים ייחודיים – יעל דקלבאום, ג'ני פנקין, אלון נוימן, אייל תלמודי, דור לוין, יאיר "נאבי" בר-מעוז, נהדי  לזר ודב "באלו" רוזן.
לאורך המופע המוזיקאים יאלתרו ויופעלו על ידי שרביט מנצחים לאורך מספר סשנים שיירקמו במקום ויומצאו על פי תכתיב הרגע. כאשר סביבם פזורים מגוון כלי נגינה.נגיעה בראש – מתחילים לשיר או מפסיקים. נגיעה ביד – מתחילים לנגן או מפסיקים. והדרך? מתהלכת תוך כדי נשימה. הקטעים מאולתרים ומתפתחים באופן אורגני ואסוציאטיבי, מול הקהל ולפעמים אף בהשתתפותו, ומתמלאים בהרפתקנות, גרוב, יצירתיות והומור.

משך המופע: 90 ד'
—————————————————————

 

"בשותף"
הופעה חשופה למשולש שווה צלעות
12.7, יום שישי – 19:00- מופע עמידה
בהשתתפות: אלה רונן, רות דולורס וייס ויהוא ירון

בתקופה שמאופיינת בהרבה תחושות בלבול. אחרי שמוסדות, מוסכמות ומבנים רבים התמוטטו על כולנו, נדמה כי יש  בנו צורך לשוב חזרה אל הבסיס. מה מקור הצורך האנושי במוזיקה? איך אפשר לחזור לחוות אותה באופן ראשוני וישיר יותר? כשנולדנו, הפקנו צלילים והאזנו להם. לא הייתה הפרדה בין האמן לקהל, כולנו יצרנו, ולשם אנחנו רוצים לחזור, גם אם לערב אחד. להיות ביחד. בשותף. 

רות דולורס וייס, יהוא ירון ואלה רונן, שלושה כותבי שירים, מציעים מפגש שהוא יצור חדש – הכלאה בין הופעה, סדנה וחזרה פתוחה; הופעה חשופה. שבה כולם יושבים ביחד כאנשים, ללא הפרדה, ויוצרים מוזיקה ביחד. אם בשירה, באלמנט ריתמי, או בכל אופן אחר, האמנים יבצעו יחד איתכן ואיתכם שירים של שלושתם, וגם שירים שאוהבים במיוחד, תוך כדי תזכורת תמידית להשאיר מקום גם לשיחה, לרגש ולבלתי הצפוי. 

משך המופע: 90 ד'

—————————————————————
"תמונות בתערוכה"
ציורים מוזיקליים ושאלות פתוחות על מחשבות שאינן מוגדרות
13.7, יום שבת – 21:00 – מופע ישיבה

בהשתתפות: ההרכב Shalosh – אורחים: מאיה בלזיצמן, דניאלה תורג'מן, רבל סאן וטולה בן ארי

בעוד למילים יש הכוח להעביר מסר מדויק ונוקב, למוזיקה דווקא יש יכולת להחזיק מסרים מרובים בעת ובעונה אחת, להחזיק בינינו מורכבות מופלאה, ולשלוח כל אחד מאיתנו למקום אחר לגמרי. במופע הסוגר את פסטיבל מנופים 2024, להקת הג'אז הבינלאומית Shalosh תחבור למוזיקאים הציוריים – מאיה בלזיצמן, דניאלה תורג'מן, רבל סאן וטולה בן ארי, ויחד איתם נצא למסע בין תמונות שספק עוד לא נבראו וספק כבר טבועות דורות שלמים בתוך תודעתנו הקולקטיבית. במהלך הערב ננוע בין מחוזות האלתור האבסטרקטיים לשירים שנבחרו לעטר אותו במיוחד, וינסו להוליך אותנו בתוך התערוכה שבדמיוננו הפועם.

משך המופע: 90 ד'

—————————————————————

כל המופעים יתקיימו בבמה המרכזית על הגג של סדנאות האמנים בירושלים.

בואו בהתמסרות ומוכנוּת – להקשיב, להשתתף ובעיקר להיפתח.

—————————————————————

 

יש לבדוק גם

קייטנת פז"מ

קייטנת פז"מ דיזנגוף סנטר דואג לסידור לילדי כוחות המילואים באוגוסט: דיזנגוף סנטר יוזם קייטנה מסובסדת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.