יום רביעי , יולי 24 2024
גלי סגל בתערוכת 9 חודשים בקניון TLV. צילום שרון בק

"9 חודשים"

קניון TLV יציג את תערוכת הצילום 

"9 חודשים" של הצלמת שרון בק, ב-7 ביולי 2024, במלאת תשעה חודשים לאירועים הטראגיים של ה-7 באוקטובר

 

הכניסה לתערוכה פתוחה לקהל הרחב והינה חופשית החל מה-8.7.24 ועד ה-21.7.24

 

תערוכת הצילום "9 חודשים" של הצלמת שרון בק, שתוצג בקניון TLV, היא תערוכת צילום מעוררת מחשבה עמוקה, שתוצג ב- 7 ביולי 2024, תשעה חודשים אחרי האירועים הטראגיים של 7 באוקטובר בישראל, ותציג באור רגיש, ישיר וחודר את הזווית הנשית של אותו יום גורלי ותוצאותיו מאז.

 

לתערוכה הצטלמו כ-20 נשים חזקות ומעוררת השראה שהפכו לסמל מפרוץ המלחמה, היא תוצג לראשונה בקניון TLV לשבועיים בלבד ומשם תסייר ברחבי העולם ותיגע בלבבות הצופים בברלין, בואנוס איירס, לוס אנג'לס, דרום קוריאה, פריז וערים נוספות.

 

בין המצולמות לתערוכה:

מורן סטלה ינאי ולאה ינאי – אחיות. מורן נחטפה ממסיבת נובה שם עבדה במכירת תכשיטים. אחותה לאה, בוגרת להקת בת דור  וכיום שופטת "רוקדים עם כוכבים".

 

דנה סילברמן – אחות של שירי ביבס שנחטפה מניר עוז עם התינוקות שלה, כפיר ואריאל. גם ירדן, בעלה של שירי נחטף. הוריהן של שירי ודנה, יוסי ומרגיט סילברמן נרצחו ב 7.10.

 

מירב לשם גונן – אמא של רומי גונן שנחטפה ממסיבת הנובה ועדיין נמצאת בשבי חמאס. מירב הפכה לפנים הבולטות במאבק לשחרור החטופים

 

שלי שם טוב – אימו של עומר שנחטף לעזה ממסיבת הנובה ועדיין נמצא בשבי חמאס.

 

ריקרדה לוק – אמא של שני לוק ז"ל שנרצחה במסיבת הנובה ונחטפה לעזה. הסרטון שבו רואים את המחבלים מובילים את  גופתה של שני על טנדר לעזה הפך לאחד הסמלים של אירועי 7.10. 

 

שירה ושי אלבג – אמא ואחות של התצפיתנית לירי אלבג שנחטפה מבסיס נחל עוז. על פי העדויות של חטופות ששבו, לירי מוחזקת בעזה בתנאים קשים.

 

מיאה ליימברג – ב 17, מירושלים. ביקרה אל דודתה בקיבוץ ניר יצחק, משם נחטפה עם אמא שלה והדודים שלה וגם עם הכלבה שלה  – בלה. חודשיים וחצי לאחר השחרור שלהן צהל הצליח לחלץ את הדודים שלה, פרננדו ולואיס, במבצע צבאי.

 

גלי סגל – בילתה במסיבת הנובה. גלי ובן זוגה (הכדורגלן בן בנימין) נפצעו בהתקפת המחבלים במיגונית ברעים, שניהם איבדו את רגל ימין. למרות הפציעה הם יקיימו  טקס חתונה בחודש יולי 2024.

עדי מרציאנו– אמה של החיילת נועה מרציאנו שנרצחה בבית החולים שיפא לאחר שנחטפה.

עינב צנגאוקר – תושבת אופקים, אמא של מתן שנחטף מקיבוץ ניר עוז שם עבד. עינב היא אחת ממובילי מחאת החטופים.

 

אופליה רויטמן – נחטפה מביתה בקיבוץ ניר עוז ושוחררה כעבור 52 ימים. האחיין שלה, שדרן משחקי כדורגל בארגנטינה, קרא במשחקים לשחרור החטופים.

 

איילת אפשטיין – בנה, נטע, הציל את חברתו כשקפץ על רימון שהמחבלים זרקו לממד בו שהו. נטע נהרג וגם חמותה. איילת שהתה בממד על אבי בעלה והחזיקה את הידית במשך שעות רבות, בהן התבשרה שבנה נרצח.

 

מזל תזזו – תושבת נתיבות, אם חד הורית לילדה בת 9. מזל ניצלה מהתופת במסיבת נובה. מזל הסתתרה בשדה, המחבלים היכו אותה בכת רובה בראשה, קשרו את רגליה והחלו לגרור אותה. מזל העמידה פני מתה והמחבלים נטשו אותה. בהמשך היא ניצלה משריפה בשדה לאחר המחבלים הציתו אותו.

  

יסמין פורת – אחת מ 15 בני הערובה שהוחזקו על ידי המחבלים בביתה של פסי כהן (ז"ל)  בקיבוץ בארי יסמין היא אחת מ 2 בני הערובה שניצלו. בן זוגה שבילה איתה במסיבת הנובה נרצח באירוע בני הערובה.

 

שי לי עטרי – בעלה, יהב וינר, נרצח כשניסה להגן עליה ועל ביתם התינוקת מהמחבלים שחדרו לביתם בכפר עזה.

 

שרון אשל – אימה של התצפיתנית רוני אשל ז"ל. רוני הוגדרה כנעדרת במשך חודש .

 

סבין טעסה – בעלה ובנה נרצחו עי המחבלים במושב נתיב העשרה. המחבלים ניסו לחדור לממד שבו סבין  הסתתרה. 

 

מיכל לובנוב – אשתו של החטוף אלכס לובנוב, מנהל הבר ב"נובה". חצי שנה אחרי שנחטף מיכל ילדה את בנם השני.

 

רפ"ק מאלי שושנה – שוטרת במשטרת שדרות – נלחמה במחבלים שחדרו לתחנת המשטרה' למרות שנפצעה הצליחה לחסל כמה מהם. 6 שוטרים נרצחו בקרב עם המחבלים במשטרת שדרות.

 

שירה שפירא – אמו של ענר שפירא, לוחם סיירת נחל שבילה במסיבת הנובה. ענר שהה במיגונית ברעים, המחבלים השליכו רימונים לתוך המיגונית וענר זרק את הרימונים בחזרה את המחבלים עד שנהרג. הוא  הציל את חייהם של הצעירים במיגונית. חברו של ענר, הירש גולדברג פולין, איבד את ידו מאחד ברימונים שהושלך ונחטף לעזה כשהוא פצוע.  

 

מישל רוקביצין – חיילת מבסיס כיסופים, ספגה פציעת ראש קשה. מישל היא הפצועה הקשה ביותר ב 7.10.

 

התערוכה מציעה זווית ראייה חדה של נשים צעירות ומבוגרות שנפגעו באסון בדרכים שונות: חטופות שחזרו, ניצולות טרור, אימהות, אחיות, סבתות ונשים שמשרתות בכוחות הביטחון. שורדות אמיצות והרואיות לצד נשים שחוו את האובדן הכואב ביותר, מוצגות בהרכב אמנותי מעורר מחשבה.

 

"9 חודשים" תציג 20 תמונות ייחודיות, כל אחת לוכדת זווית רגישה ומשמעותית. התערוכה מהדהדת זעקה חזקה מקולות נשיים שלא נשמעו. סיפורן האישי, כפי שהוא מובא בכל צילום, משקף גם את הרגשות והמשמעויות הקולקטיביים עבור כולנו, כאומה וכעם. 

באמצעות דיוקנאות וטקסטים ייחודיים, שנכתבו במיוחד לכל תמונה, התערוכה תשלב דימוי וכתיבה במטרה למקסם את המסר, לרומם כל סיפור ולהדגיש את ההקשר האייקוני של הסצנות הנבחרות בכל מקרה ייחודי. כל פרט ו"הלחנה" מיוחדים נבחרים בקפידה, מרחיבים, נוגעים בלב ומובילים את המתבונן להרהור פנימי.

 

"9 חודשים" מציעה מבט מתוך רחם פצועה, שמסמל לידה, כאב, מאבק ותקווה. היא מציגה את השילוב הבלתי אפשרי, אך כל כך אמיתי, בין כוח ואובדן, המתרחש בו-זמנית עבורן, עבור כולנו, הן באופן אישי והן כמדינה.

 

התערוכה שואפת לתת פנים לקולן של הנשים. נשים שנאנסו ונרצחו באכזריות ואימהות שנשארו ללא ילדיהן, מוצגות לצד הסמל העוצמתי של החוסן הטבעי של הנשים – הכוח והתקווה לעתיד. 

 

הצלמת הבינלאומית שרון בק בנתה את מרבית הקריירה שלה בברלין. היא ידועה במגע הרגיש שלה ובפורטרטים המרתקים שהיא מצלמת. עבודתה מוערכת בזכות יכולתה ללכוד את מהותם של נושאיה, מה שהופך אותה לאמנית האידיאלית לתערוכה זו.

 

התערוכה תיפתח לקהל הרחב בין התאריכים 8.7.24-21.7.24 ברחבה בקומת המסחר התחתונה מול זארה 

קניון TLV, חשמונאים -קרליבך, ת"א 

לקונים ב199 ₪ שעתיים חניה חינם. לחברי מועדון בלבד

www.tlvmall.com

 

 

יש לבדוק גם

עונת התערוכות החדשה במוזיאון חיפה לאמנות

  עונת התערוכות החדשה במוזיאון חיפה לאמנות מציגה: שש תערוכות יחידה של אמניות מצפון הארץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.