יום ראשון , יולי 21 2024
יוני 2024 ב-yes דוקו

יוני 2024 ב-yes דוקו

 

עונת הקיץ של yes דוקו נפתחת עם שלושה סרטים ישראלים חדשים ומרגשים, היישר מפסטיבל דוקאביב 2024:

 

טיסה 1812: לגלות את אימא

Flight 1812: Rediscovering Mom

בכורה: יום חמישי, 6.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD ובSTING+

דוקאביב 2024: התחרות הרשמית  

20 שנה אחרי שֶאִמוֹ נהרגה בהתרסקות מטוס שנפגע מטיל, פותח אילִיה את תיבת הפנדורה שנעל היטב.

ב-4 לאוקטובר 2001 עלתה אוקסנה זלצר, 38, על טיסה 1812 של סיביריה איירליינס מישראל לרוסיה לביקור משפחתי. טיל ארוך-טווח ששוגר לעבר מטוס הנוסעים גרם לו להתרסק בים השחור, וכל מי שהיה על הטיסה – כולל 51 אזרחים ישראליים – נספה. 

בנה של אוקסנה, איליה, היה בן 13 כשבישרו לו על האסון. הוא לא זוכר כלום מאז. 

20 שנה אחרי, כשהוא כבר נשוי ועומד להיות אבא, הוא מחליט לפתוח את תיבת הפנדורה שנעל היטב, ולשאול את השאלות הקשות: מי ירה את הטיל שגרם להתרסקות המטוס ומדוע? האם ההתעלמות בישראל מהאסון התעופה הגדול בתולדות המדינה נובעת מכך שרוב ההרוגים היו עולים חדשים? והאם יצליח להחזיר לעצמו את הזיכרון האבוד של אימו?  

 

בימוי: איליה זלצר, עירית זלצר | תסריט ותחקיר: איליה זלצר | עריכה: עירית זלצר, איליה זלצר, מרגריטה לוינסון | צילום: ארטיום דוביצקי | עיצוב פסקול: אסף ביטון | מוזיקה: אבנר טוויג | הפקה: דפנה דננברג – "שמונה הפקות".

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה (95 דק', ישראל, 2024)

 

אפקט שטייף | Shtaif Effect

בכורה: יום חמישי, 13.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD ובSTING+

דוקאביב 2024: תחרות "מעבר למסך"

שלושה עשורים של עבודה עיתונאית מאומצת בתחום סיקור גברי לחלוטין, והדס שטייף מסרבת לעצור. 

לצד היותה דמות אמיצה ומוערכת שהקדימה את מהפכת ״MeToo״ וחשפה בכירים בפוליטיקה והתקשורת ללא מורא, היא  מהווה כתובת לנשים מפוחדות  וחסרות אונים שפונות אליה לעזרה. דמות שנויה במחלוקת  שיש מבקרים את סגנונה הבוטה, בטענה שהיא חורצת  גורלות לפני בדיקת העובדות ויש מעריצים את אומץ ליבה וההליכה עד הסוף. 

נתלווה  אליה לאחד הצמתים הגדולים בחייה – ״פרשת אפי נווה״ אותה חשפה, שמאלצת אותה להתמודד עם תביעה על סך מיליונים, לאחר שנווה מצליח לקבע את הנרטיב שהיא עבריינית ותוכן השיחות הושתק. המדינה מחליטה לא להגן עליה והיא נותרת בודדה, מתמודדת עם לחצים בלתי פוסקים מצד דמויות משפיעות בישראל באומץ רב, תמיד מנקודת פתיחה של ״אנדרדוג״ מוחלט.

 

בימוי: ג'ולי שלז | תסריט: ג'ולי שלז, אלון וולפיילר | עריכה: אלון וולפיילר | צילום: רונן עמר, עדו ברלד, דנור גלזר | תחקיר: מיכל רון | עיצוב פסקול: יוסי אפלבאום | הפקה: צפריר קוחנובסקי, מירי עזרא – "טי. טי. וי. הפקות"

הסרט הופק עבור yes דוקו (75 דק', ישראל, 2024)

 

הדונם של סבתא | Get the Land Back

בכורה: יום חמישי, 27.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD ובSTING+

דוקאביב 2024: התחרות הרשמית

מסע קומי-אקטיביסטי של הקומיקאי ירמי שיק להחזרת דונם וחצי, שנקנה בתקופת המנדט, לחיק משפחתו.

כשאשתו בהריון מתקדם, עם שכר דירה נוסק, אפס חסכונות ועשרות תסריטים במגירה – ירמי שיק מתחיל להילחץ. בשיחה אגבית עם אביו, מתברר שבכל זאת יש לו ירושה מבטיחה: דונם וחצי שנרכש לפני קום המדינה ע"י קרובת משפחה. הבעיה: השטח נמצא בגדה המערבית, ויושב עליו כרם ענבים של מתנחלים. 

חמוש במצלמה, בְּמַפּה מתקופת המנדט ובאבא שלו, ירמי מחליט לעשות הכל כדי לכבוש את הירושה בחזרה. מה שמתחיל במשימה למציאת פתרון דיור הגיוני למשפחה המתרחבת, הופך למסע קומי-אקטיביסטי, במהלכו נפתחת תיבת פנדורה, או שתיים. 

 

בימוי ותסריט: ירמי שיק בלום, אלעד אורנשטיין | עריכה: דניאל ריב | צילום: אלעד אורנשטיין | תחקיר: ירמי שיק בלום |

עיצוב פסקול: ניל גיבס | מוזיקה: יונתן קרת | הפקה: מיקה תימור, יותם גנדלמן – "סילביו הפקות"

 

* * *

 

המלצות העורכים לסרטים הבינלאומיים, שמגיעים גם הם אל המסך של yes דוקו היישר מפסטיבל דוקאביב 2024:

 

לואי סי.קיי: מצטער / לא מצטער | Sorry / Not Sorry

בכורה: יום ראשון, 2.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD ובSTING+

Tiff 2023, דוקאביב 2024

הוא היה מלך הסטנדאפ, פילוסוף חד לשון, גאון שתובנותיו הברוטליות היו למצפן של דור שלם ברחבי העולם – עד שב-2017, לאחר האשמות פומביות על הטרדות מיניות נשנות, הוא התוודה והביע חרטה – אבל האם ההכרה של לואי סי. קיי. בעוולות שביצע מספיקה?

מאות גברים מפורסמים הואשמו בשנים האחרונות בהתנהגות מינית בלתי הולמת, אך המקרה של לואי סי.קיי. נראה שונה. הוא תמיד היה קומיקאי אהוב, שהפך מזמן את נושא החשק המיני להומור בהופעותיו, ואז, בסתיו 2017, ה"ניו יורק טיימס" פרסם האשמות חמורות לפיהן הטריד מינית נשים. 

כעת, שש שנים אחרי הפרסום, יוצאות הבמאיות, קרוליין סו וקארה מונס, לבחון מקרוב את הפרשה. הסרט עוסק בעיקר בתקופה שבין 2015 ל-2017, שבה בלוגים ופודקאסטים רמזו יותר ויותר על הפעולות המטרידות שלו ולמרות השמועות הגוברות, סי.קיי. אף כתב וביים את הסרט  I Love You, Daddy ב-2017 על במאי קולנוע בגיל העמידה הרודף אחרי נערה מתבגרת.

הסרט שלהם מבקש להבין טוב יותר כיצד הצליח סי.קיי להתחמק מתשלום על ההתנהגות המתועבת שלו כל כך הרבה זמן ואיך ביצע קאמבק כבר תשעה חודשים לאחר מכן ומילא שוב את האולמות הגדולים ברחבי ארה"ב.

בימוי: קרוליין סו, קארה מונס (90 דק', ארה"ב, 2023)

 

מושכת אש: סיפורה של אניטה פלנברג 

Catching Fire: The Story of Anita Pallenberg

בכורה: יום שלישי, 4.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD ובSTING+

פסטיבל קאן 2023, דוקאביב 2024

היא היתה דוגמנית, שחקנית ומעצבת אופנה אך את עיקר פרסומה קיבלה כבת זוגו של גיטריסט להקת "הרולינג סטונז", קית' ריצ'רדס. 

כעת, בסרט התיעודי האינטימי החדש נחשף סיפור חייה של אניטה פלנברג, נערת הרוק האמיתית הראשונה, לצד כוכבי להקת "הרולינג סטונז" בשנות ה-60 וה-70. בראיון שנערך איתה בעבר ומעולם לא פורסם, היא מספרת על האנשים שהקיפו אותה – ילדיה, מרלון ואנג'לה ואביהם קית' ריצ'רדס ומכניסה אותנו עמוק אל תוך עולמה. בסרט מוצגים גם סרטים ביתיים ותצלומי משפחה שמעולם לא נחשפו ובעזרת קולה של סקרלט ג'והנסון מביאים את סיפורה של האישה שהקדימה את זמנה.

בימוי: סבטלנה זיל, אלקסיס בלום (110 דק', ארה"ב, 2023). 

לצפייה בטריילר

 

ניסים ונפלאות בגולספאנג | The Gullspang Miracle  

בכורה: יום שלישי, 18.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD ובSTING+

פסטיבל טרייבקה 2023, פסטיבל שפילד 2023, דוקאביב 2024

הבמאית שנקראה על ידי זוג אחיות מבוגרות לתעד סיפור משפחתי מרגש נקלעת לפרשייה סבוכה ומסתורית המאיימת לפתוח את פצעי העבר ולשנות את עתידן של הנפשות הפועלות.

האחיות הנורבגיות, קארי ומיי, הן נוצריות ומאמינות אדוקות באמונתן הדתית. הן כה אדוקות עד שהן גם קולטות סימנים אלוהיים מסביבן. צירוף מקרים, או אולי התערבות אלוהית, מביאים את מאי לחפש דירה בקרבת אחותה קארי. מה רבה תדהמתן כשהן מגלות כי בעלת הדירה העונה על דרישותיהן נראית בדיוק כמו אחותן שהתאבדה 30 שנה קודם לכן. מה שמתחיל כאיחוד משפחתי מרגש מתגלגל לפרשייה בה מעורבים הסתרות, אדיקות דתית והרבה דם רע. תעלומת פשע אמיתי עסיסית ועוכרת שלווה על רקע נופיה הקפואים של סקנדינביה, בכיכובן של סבתות טיפ-טיפה מרושעות.

בימוי: מריה פרדריקסון (108 דק', שוודיה/נורווגיה/דנמרק, 2023)

 

אובססיבית לאור | Obsessed with Light

בכורה: יום ראשון, 9.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD ובSTING+

פסטיבל DOC NYC 2023, דוקאביב 2024

לואי פולר הייתה אמנית אייקונית , רקדנית שבישרה את ראשית המחול המודרני בארה"ב, כוריאוגרפית ויוצרת תאורה. השימוש שלה בבד ואור, כבר בתחילת המאה ה-20, יצר ויז'ואליה מרהיבה שהשפיעה על רבים הן בעולם האמנות והן בעולם האופנה. 

הבמאיות, סבין קריינבול וזבה אולבאום, מציגות בסרטן פואמה ויזואלית שעושה הרבה כבוד לאומנות הייחודית של פולר. ערבוב של קליידוסקופ עם דימויים מרתקים לצד המילים החכמות של מעצבת האופנה, איריס ואן הרפן, האמן וויליאם קנטרידג' ורבים אחרים. לפנינו סרט תיעודי שמתפתח בדיוק כמו הריקוד של פולר: תמיד יש רגע חדש עוצר נשימה להתפעל ממנו. 

בימוי: סבין קריינבול וזבה אולבאום (90 דק', ארה"ב, 2024)

 

* * *

 

לכבוד שידור הבכורה של הסרט "הזיכרון הנצחי", שהיה מועמד לאוסקר® 2024, נשדר ביום ראשון, 23.6, ערב שידורים מיוחד עם שלושת סרטיה האהובים של הבימאית הצ'ליאנית, מייטה אלברדי:

 

הזיכרון הנצחי | The Eternal Memory

בכורה: יום ראשון, 23.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל ברלין 2022, פסטיבל SUNDANCE 2022, פסטיבל IDFA 2022, דוקאביב 2023

אוגוסטו ופאולינה הם זוג מאוהב כבר 25 שנה. לפני 8 שנים אובחן אוגוסטו כסובל ממחלת אלצהיימר, ומאז אשתו הפכה למטפלת שלו. כאחד מפרשני התרבות ומגישי הטלוויזיה הבולטים של צ'ילה, הבנייה של ארכיון של זיכרון אינה זרה לו. הוא היה אחראי על חידוש הזיכרון הלאומי לאחר המחיקה השיטתית של התודעה הקולקטיבית בתקופת הדיקטטורה של פינושה. כעת הוא מיישם את הניסיון הרב שצבר בעבודתו על חייו שלו ומנסה לשמר את זהותו בעזרת אהובתו, שרת התרבות הצ'יליאנית לשעבר. מיום ליום, בני הזוג מתמודדים עם האתגר, מסתגלים לשיבושים שמביאה המחלה המייסרת, תוך הסתמכות על החיבה הרבה וחוש ההומור המשותף לשניהם, שנותרו ללא פגע.

הבמאית מייטה אלברדי, שהיתה מועמדת לאוסקר על סרטה "החפרפרת", שמשודר גם הוא ב-yes דוקו, מציגה שוב סרט מקסים ומרגש על אינטימיות, מערכת יחסים ארוכת-שנים ואובדן הזיכרון של "הזוכר הניצחי", אוגוסטו גונגורה, אחד מהמתעדים החשובים ביותר של ימינו.

בימוי: מייטה אלברדי (84 דק', צ'ילה, 2022)

 

זמן לתה | Tea Time

בכורה: יום ראשון, 23.6, בשעה 20:50 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

חמש נשים נפגשות לתה פעם בחודש, מבלי להפסיד אף יום, כבר שישים שנה. הן הכירו בבית ספר דתי בסנטיאגו דה צ'ילה. מאז המדינה שלהן השתנתה מאוד. הן צוחקות, מפטפטות ומביעות את דעותיהן הנחרצות על דרכי החיים המודרניים אותן הן לא מצליחות להבין. למרות שיש להן אישיות מאוד שונה, הן חלקו רגעים במשך זמן כה רב עד שהן סולחות אחת לשנייה על הכול. 

שישים הופכים לשישים ואחת ואחר כך לשישים ושתיים, ושישים ושלוש… וכל חודש מתמלא הקומקום מחדש במים חמים. המפגשים שלהן, כפי שמצולמים בסרטה המרגש של הבמאית הצ'יליאנית המועמדת לאוסקר, מייטה אלברדי ("הזיכרון הנצחי", "החפרפרת"), הם השתקפות משעשעת על נעורים, על הזמן החולף ועל ידידות והם תמיד מלאים באהבה.

בימוי: מייטה אלברדי (67 דק', צ'ילה, 2014)

לצפייה בטריילר

 

החפרפרת | The Mole Agent  

יום ראשון, 23.6, בשעה 23:25 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל סאנדנס 2020, פסטיבל דוקאביב 2020

סרחיו הוא מרגל צ'יליאני. בערך. לפחות מוצע לו את התפקיד הזה אחרי בחינות קפדניות שעורך לו הבלש רומולו, חוקר פרטי הזקוק לחפרפרת אמינה כדי לחדור לבית אבות. 

הלקוחה של רומולו, בתה המודאגת של אחת מדיירות בית האבות, חושדת שאמה עוברת התעללות ושוכרת אותו כדי לגלות מה באמת קורה שם. 

עם זאת, סרחיו בן ה-83, הוא לא בדיוק 007, ולא חזק בכל הקשור לטכנולוגיה ולטכניקות ריגול. אבל עם זאת, הוא סטודנט נלהב, שמחפש דרכים להסיח את דעתו לאחר שאיבד לאחרונה את אשתו. מה יכולה להיות הסחת דעת טובה יותר מכמה פעולות ריגול סמויות? 

תוך כדי איסוף המודיעין, סרחיו מתקרב אט-אט לדיירים ומבין שהאמת המתגלה מתחת לפני השטח אינה דווקא החשדות שבגללם הוכנס לבית האבות.

הסרט "החפרפרת" שמתחיל כסרט ריגול משעשע, מתגלה במהרה כסרט מכמיר-לב עם דמויות כובשות. סרט על חמלה ובדידות שחודרת ללב הצופים ומלמדת אותנו משהו נוסף על החיים.

בימוי: מייטה אלברדי (90 דק', צ'ילה/ארה"ב/גרמניה/הולנד/ספרד, 2020)

 

* * *

 

לכבוד חודש הגאווה 2024, נשדר מה-5.6 ועד ה-8.6 סופשבוע של סרטים וסדרות להטב"קים, ביניהם, שידור נוסף לסדרה המרגשת: 

 

אמיר פרישר גוטמן: חייו ומותו של כוכב פופ  

ימים חמישי-שבת, 6-8.6, בשעה 20:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD ובSTING+.

"זה יהיה ערב בלתי-נשכח, נשיר ונרקוד. ולא צריך לדאוג, ניידות של שח"ל יחכו לנו מחוץ לבמה", התבדח אמיר פרישר גוטמן במסיבת עיתונאים שנערכה בפברואר 2016. זה היה במסגרת ההכרזה החגיגית על מופע האיחוד המצופה של היי-פייב, להקת הבנים הראשונה והמצליחה של ישראל, שנוסדה 20 שנה קודם לכן. 

אך ימים ספורים לפני המועד המתוכנן, נודע כי אמיר אובחן עם סרטן מסוג לימפומה, והמופע בּוטַל. 

זו היתה תחילתה של רכבת הרים אישית וציבורית, שבסופה – שנה וחצי לאחר מכן – ימצא אמיר את מותו הטראגי.

אך בסדרה החדשה של הבמאית ציפי ביידר ("אִמהות אבודות"), שגם תיעדה בזמן אמת את אמיר אחרי שהתבשר שאינו חולה בסרטן – מתברר שהדרמות של חייו התחילו הרבה קודם. 

באמצעות חומרי ארכיון נדירים (חלקם ייחשפו לראשונה), יומנים אישיים שכתב בתקופות שונות בחייו, ושיחות אינטימיות עם הקרובים לו ביותר – משרטטת הסדרה את דמותו המורכבת ואת חייו המטלטלים של אמן, שתמיד רצה להשאיר חותם. והוא אכן השאיר. 

בהשתתפות: הוריו ואחיו, ינאי פרישר גוטמן, מיכל אמדורסקי, מייקל הרפז, יעל בר-זוהר, אייל דסאו, עידן יסקין, ערן סויסה, סיון יאנג, ועוד. 

במאית: ציפי ביידר | מפיקה: נטלי קקון | מפיקה ראשית: מור טרגר  – קסטינה תקשורת 

 

* * *

 

2 ביוני – 8 ביוני

 

לואי סי.קיי: מצטער / לא מצטער | Sorry / Not Sorry

בכורה: יום ראשון, 2.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD ובSTING+

ראה עמ' 7

 

פסטיבל הרנסנס של טקסס | Ren Faire

בכורה ב-yesVOD ובSTING+: פרק 1 – החל מה- מיום שני, 3.6. 

פרקים 2+3 מיום שני, 10.6.

כשהמלך של פסטיבל הרנסנס הגדול ביותר באמריקה מכריז על פרישתו מהתפקיד, מאבק כוח אפי מתחיל להתחולל בין מאמן הפילים לשעבר ו-kettle-corn kingpin, ששניהם רוצים לרשת את כסאו.

המלך ג'ורג' קולאם שולט בפסטיבל הרנסנס של טקסס כמייסדו, כראש העיר הנבחר וכמעסיק של אלפי עובדים. ככל שכוחו – וקופתו של הפסטיבל – גדלים, כך גדל גם כוחו של קולאם. אך כשהמלך ג'ורג' מכריז לפתע על פרישתו כדי להתמקד בחייו הרומנטיים, קרב ענקים פורץ בתוך הגוף הפוליטי של הפסטיבל. המנהל הכללי של הפסטיבל ויורש העצר חייבים להילחם על מקומם בממלכה מול kettle-corn kingpin ומאלף הפילים לשעבר, ששניהם להוטים לקיים את הפסטיבל בדמותם. הסכסוך ביניהם עולה לגבהים שייקספיריים בסדרת דוקו-פנטזיה בת שלושה פרקים. 

בימוי: לאנס אופנהיים (3X60 דק', ארה"ב, 2024)

 

מושכת אש: סיפורה של אניטה פלנברג 

Catching Fire: The Story of Anita Pallenberg

בכורה: יום שלישי, 4.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD ובSTING+

ראה עמ' 8

טיסה 1812: לגלות את אימא

Flight 1812: Rediscovering Mom

בכורה: יום חמישי, 6.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD ובSTING+

ראה עמ' 4

 

9 ביוני – 15 ביוני

 

אובססיבית לאור | Obsessed with Light

בכורה: יום ראשון, 9.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD ובSTING+

ראה עמ' 9

 

אפקט שטייף | Shtaif Effect

בכורה: יום חמישי, 13.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD ובSTING+

ראה עמ' 5

 

16 ביוני – 22 ביוני

 

ויקה | Vika!

בכורה: יום ראשון, 16.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD ובSTING+

פסטיבל לייפציג 2023

DJ ויקה, בת ה-84, היא כוכבת מועדוני הלילה של וורשה. היא סבתא כריזמטית וצבעונית, שמסרבת להזדקן. אחרי שעברה ילדות קשה והעבירה את שנות חייה בעבודה "ראויה", החליטה ויקה, עם פרישתה, לנצל את ההזדמנות ולהמציא את עצמה מחדש. כעת, כ-DJ וכוכבת מועדונים, צברה לעצמה קהל מעריצים צעיר, שמתעלם מגילה. כי לרקוד לפי המקצב של ויקה פירושו להשתחרר מהמוסכמות של החברה, הגיל ולפעמים אפילו מדרישות הילדים שלך. 

הסרט מרומם הנפש, "ויקה!", הוא דיוקן מר-מתוק על אישה מבוגרת שמחליטה לחגוג את החיים עד סופם.

בימוי: אגניישקה זוויפקה (74 דק', פולין/גרמניה/פינלנד, 2023)

 

ניסים ונפלאות בגולספאנג | The Gullspang Miracle  

בכורה: יום שלישי, 18.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD ובSTING+

ראה עמ' 8

 

23 ביוני – 29 ביוני

 

סטיבי ואן זאנדט: סיידמן נצחי | Stevie Van Zandt: Disciple

בכורה ב-yesVOD ובSTING+: מיום ראשון, 23.6. 

המוזיקאי סטיבן ואן זאנדט, או בשמו המוכר יותר "ליטל סטיבן", מחזיק בקריירה מוזיקלית מכובדת שנפרשת על פני יותר מ-40 שנים כגיטריסט, מפיק מוזיקלי, מעבד וכותב שירים. הוא ניגן וערך סיבובי הופעות עם ברוס ספרינגסטין, E Street Band ו-Southside Johnny and the Asbury Jukes, לפני שהקים את הלהקה שלו – Little Steven and the Disciples of Soul. על מסך הטלוויזיה הוא התפרסם גם בזכות משחקו כסילביו דנטה, חברו הטוב של טוני, בסדרת המופת – "הסופרנוס". 

כאקטיביסט למען זכויות אדם, הקים ואן זאנדט, בשנת 1985 את קרן הסולידריות – "אמנים מאוחדים נגד אפרטהייד", שכללה 49 אמנים ולהקות, ביניהם ספרינגסטין, U2, בוב דילן טום פטי ואחרים. ביחד הקליטו את שיר המחאה "סאן סיטי". על כך זכה פעמיים להוקרה של האו"ם. 

הסרט החדש של HBO מביא לראשונה אל המסך את סיפור הביוגרפיה והקריירה העשירה של הסיידמן הניצחי.

(90 דק', ארה"ב, 2024)

 

הזיכרון הנצחי | The Eternal Memory

בכורה: יום ראשון, 23.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 10

 

זמן לתה | Tea Time

בכורה: יום ראשון, 23.6, בשעה 20:50 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 10

 

פברוטי | Pavarotti  

בכורה: יום שני, 24.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD ובSTING+

הוא מכר יותר מ- 100 מיליון אלבומים, הביא יותר מ- 150,000 איש להופעה בהייד פארק, הופיע ביותר מ- 60 מדינות ברחבי העולם והיה הראשון לפרוץ גם לתרבות הסינית. לוצ׳אנו פברוטי, שילוב נדיר של אישיות, גאונות ומושא הערצה, השתמש במתנות המופלאות שחנן אותו הטבע ובמקצועיות שלו, כדי להפיץ את בשורת האופרה כבידור להמונים – למשהו שכל האנשים שאוהבים מוסיקה יכולים להתחבר, לאהוב וליהנות. 

הבמאי, זוכה האוסקר®, רון הווארד, מביא אל המסך את לוצ׳יאנו פברוטי, כפי שמעולם לא נראה. בקלוז אפ, שחודר מעבר לתהילה של המוזיקה שלו, הכריזמה והחום האנושי, אנו מגלים את המאבק האישי שלו, התקוות וההומור המיוחד של הזמר הגדול.

בימוי: רון הווארד (114 דק', אנגליה, 2019)

לצפייה בטריילר

 

להתמודד עם התקף פסיכוטי | One South: Portrait of a Psych Unit

בכורה ב-yesVOD ובSTING+: שני הפרקים יעלו מיום רביעי, 26.6. 

מבט מקרוב על תוכנית הטיפול פורצת הדרך לצעירים הסובלים ממחלות נפש.

חוויה של משבר פסיכוטי ראשון, בעיקר אצל צעירים, מטלטלת את עולמם ואת הסביבה שבה הם חיים. השפעתה עלולה להיות ארוכת טווח וקריטית ולכן יש חשיבות רבה בהתערבות טיפולית ושיקומית סמוך ככל הניתן למשבר. 

בית החולים "צוקר הילסייד" בניו יורק מפעיל תכנית ייחודית, קצרת טווח, שנועדה לסייע למטופל ובני משפחתו לצלוח את המשבר ולשוב למסלול חייהם.

הסרט החדש, בן שני חלקים, מלווה את המשתתפים בתוכנית – מהמטופלים ובני משפחותיהם ועד הפסיכיאטרים, המטפלים האישיים ונציגי הקהילה שממנה הגיעו המטופלים.

בימוי: אלכסנדרה שיווה (2X76 דק', ארה"ב, 2024)

 

אניו | Ennio 

בכורה ב-yesVOD ובSTING+: מיום חמישי, 27.6.

שידור ביום ראשון, 30.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD ובSTING+

פסטיבל ונציה 2021

אניו מוריקונה הוא אחד המלחינים המשפיעים ביותר בתולדות הקולנוע. הפילמוגרפיה שלו כוללת למעלה מ-70 סרטים עטורי פרסים, כולל את כל סרטיו של סרג'ו לאונה (הטוב הרע והמכוער), ג'וזפה טורנטורה (סינמה פרדיסו) ועוד עשרות סרטים אייקוניים מאיטליה, צרפת והוליווד. 

במהלך חמש שנות הצילומים של הסרט ״אניו״, הבמאי ג'וזפה טורנטורה נסע ברחבי העולם כדי לראיין למעלה משבעים יוצרי קולנוע ומוזיקאים ידועים על חייו ויצירתו של גדול מלחיני פסקולי הסרטים הכי נחשבים בקולנוע, אניו מוריקונה. מוונג קאר וואי, ברנרדו ברטולוצ'י, קוונטין טרנטינו, קלינט איסטווד, ג'ון וויליאמס, ברוס ספרינגסטין ועוד. לצד ראיונות עם חברים ועמיתים, מוצגים חייו הפרטיים של מוריקונה, הקלטות מסיבובי ההופעות העולמיים שלו, קליפים מסרטיו הקלאסיים וצילומי ארכיון שטרם נראו של מקומות וסצנות מקריירה שנפרשה לאורך 70 שנה.

בימוי: ג'וזפה טורנטורה (107 דק', איטליה, 2021)

לצפייה בטריילר

 

הדונם של סבתא | Grandma's Acre

בכורה: יום חמישי, 27.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD ובSTING+

ראה עמ' 6

יש לבדוק גם

בית הדרקון 2 בישראל

בית הדרקון //  House of Dragon   חוזרת לעונה חדשה בסלקום TV   אחרי כמעט שנתיים של ציפייה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.