שבת , דצמבר 2 2023
בנייני האומה ירושלים משיק את קפלים תערוכת פסלי קיר של האמנית שולמית קופף

קפלים

ART באומה:

מרכז הקונגרסים הבינלאומי "בנייני האומה" ירושלים משיק את "קפלים" – תערוכת פסלי קיר של האמנית שולמית קופף

 

בתערוכה "קפלים" מוצגים 9 פסלי קיר של שולמית קופף שהמכנה המשותף להם הוא עיסוק בזיכרון ובמפגשים מרתקים בין אנשים ומצבים – כל אלה באים לידי ביטוי בקפלים הרבים שבעבודותיה

 

פסליה של קופף עשויים קנבס ובתחילת התהליך היא מציירת עליהם בדיו יפני מיוחד ובאמצעות מכחול וגלגלת. רק לאחר מכן, היא יוצרת באמצעות קיפולים, את פסלי הקיר. הקיפולים הללו יוצרים מפגשים של קווי הדיו ומתגבשת יצירה רב-שכבתית שאינה ציור ואינה פסל, מן יצור כלאיים

 

התערוכה מוצגת בטרקלין טדי בבנייני האומה ירושלים והיא פתוחה לקהל הרחב בחינם עד 1.2.2024, בתיאום טלפוני מראש

 

ART באומה: מרכז הקונגרסים הבינלאומי "בנייני האומה" ירושלים משיק את "קפלים" – תערוכת פסלי קיר של האמנית שולמית קופף.

בתערוכה "קפלים" בבנייני האומה ירושלים מוצגים 9 פסלי קיר של שולמית קופף שהמכנה המשותף להם הוא עיסוק בזיכרון ובמפגשים מרתקים בין אנשים ומצבים – כל אלה באים לידי ביטוי בקפלים הרבים שבעבודותיה.

פסליה של קופף עשויים קנבס ובתחילת התהליך היא מציירת עליהם בדיו יפני מיוחד ובאמצעות מכחול וגלגלת. רק לאחר מכן, היא יוצרת באמצעות קיפולים, את פסלי הקיר. הקיפולים הללו יוצרים מפגשים של קווי הדיו ומתגבשת יצירה רב-שכבתית שאינה ציור ואינה פסל, מן יצור כלאיים.

המוטיבים החוזרים בעבדותה של קופף הם הסקרנות והחיפוש. קופף אינה חוששת להתעמת עם החומרים איתם היא עובדת ואינה חוששת לגזור או לקרוע בהם חורים דרכם היא מעבירה חומרים אחרים עד ליצירת פסל של ממש. ידה של שולמית קופף ניגשת לצבע עוד לפני שהיא יודעת מראש מה היא מבקשת ליצור, באופן אינטואיטיבי ויצרי.

קופף נולדה בתל אביב ובגיל צעיר עברה לארה"ב עם משפחתה. כשבגרה, החלה לעבוד כעיתונאית עבור העיתונות האמריקאית ובשנת 1991, עלתה לישראל והמשיכה לעבוד כעיתונאית עבור ה"ג'רוזלם פוסט". במקביל לעבודת התחקיר בעיתון, החלה לצייר והתמקדה תחילה בציורי נוף. השימוש שלה במילים כעיתונאית, התחלף בשימוש בצבעים ובטקסטורות. קופף הושפעה מזרם אמנות האבסטרקט וגילתה בו עולם חדש אותו ביקשה לחקור. היא נהנתה מהחופש בבחירת חומריות וצבעוניות ומאז, מעמיקה את החיפוש בחקר הפנימי שלה כאמנית.

שולמית קופף יוצרת ופועלת בסטודיו בקריית המלאכה בתל אביב המשמשת לה כמעבדת ניסוי למחקר האמנותי ולדבריה, שעות העבודה בסטודיו, הם רגעי חסד עבורה.  עבודותיה של קופף הוצגו בתערוכה בבית האומנים בתל אביב (2021), בתערוכות קבוצתיות בישראל ובגלריות בקראקוב ובפאריס (2019) ובביאנלה בוונציה (2022).

התערוכה "קפלים" של האמנית שולמית קופף בטרקלין טדי בבנייני האומה ירושלים והיא פתוחה לקהל הרחב בחינם עד 1.2.2024, בתיאום טלפוני מראש במספר: 02-6558558.

יש לבדוק גם

ישראל במלחמה: דרופ אימפקט

דרופ אימפקט – עמוד האש 2023    בימים אלה עלתה לאוויר פלטפורמה חברתית ליצירת סרטונים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.