יום שלישי , נובמבר 28 2023
הליגה נגד השמצה, לוגו

מכון חדש של ADL לניו מדיה ותעשיית הבידור

הליגה נגד השמצה מודיעה על הקמת מכון חדש לניו מדיה ותעשיית הבידור, במטרה לשפר עמדות חברתיות בנוגע לעם היהודי ולקדם הבנה של תופעת האנטישמיות

המכון החדש יפעל לשיפור ייצוג היהודים בקולנוע ובטלוויזיה ובמקביל ייאבק בסטריאוטיפים ובדימויים אנטישמיים

הליגה נגד השמצה (ADL) הודיעה היום על הקמת מכון חדש לניו מדיה ותעשיית הבידור שיעמוד בקשר ישיר עם מובילי תעשיית הבידור, על מנת לשפר תפיסות חברתיות בנוגע ליהודים ולקדם הבנה לגבי תופעת האנטישמיות.

"זה לא נדיר לראות יהודים בקולנוע או בטלוויזיה, אך די נדיר לראות יהודים שאינם שדמותם אינה ממוסגרת בצורה סטריאוטיפית, באמצעות דימויים שיוצרים רושם חלקי ולעתים רושם שלילי על העם היהודי", אמר ג'ונתן גרינבלט, המנכ"ל העולמי של הליגה נגד השמצה. "ידוע לנו שאמריקאים רבים מתוודעים ליהדות וליהודים רק דרך המדיה ורבים אומרים שהם נחשפו להערות או לדימויים אנטישמיים בקולנוע, בטלוויזיה ובתרבות הפופ. בזמנים בהם האנטישמיות גואה, עלינו לבחון בעיון את האופן שבו יהודים מיוצגים על המסך הגדול והקטן ובתרבות בכלל."

המכון החדש לניו מדיה ותעשיית הבידור של הליגה נגד השמצה, שמשכנו יהיה במשרדי הליגה נגד השמצה בלוס אנג'לס, יעמוד בקשר ישיר עם דמויות מובילות בתעשיית הבידור ועם ארגונים שותפים, במטרה לקדם תוכן  שמציג את מלוא המגוון של החיים היהודיים ואת הניואנסים האנושיים המרובים בתוך הקיום היהודי. המטרה היא לאפשר היכרות עם פרופיל שלם ומעמיק של התרבות, הדת וההיסטוריה היהודית. בנוסף תקדם הליגה נגד השמצה תוכן שיש בו ערך חינוכי בנוגע להשפעה של האנטישמיות והסטריאוטיפים האנטי-יהודיים.

המכון יחל את דרכו בהתמקדות בחמישה נושאים:

  1. פרסום מחקרים, לרבות דו"ח שכולל הערכה לגבי ייצוגים שליליים וחיוביים בקולנוע, בטלוויזיה ובתעשיית הבידור.
  2. הגדרת קווים מנחים וניסוח דרכי הפעולה הטובות ביותר לטובת מפיקים, תסריטאים וסוכנויות בנוגע לדמויות של יהודים או עלילות המתייחסות ליהודים. כל זאת במטרה לקדם תיאור מדויק וחיובי של יהודים ושל הקהילה היהודית בכללותה.
  3. חינוך שמגביר את המודעות לאנטישמיות ומלמד על ייצוגים יהודיים מגוונים, לצד היכולת לספר סיפור בהתאם, עבור מפיקים, במאים, תסריטאים וצוות.
  4.    הכרה וקידום לקיחת אחריות על מנת לקדם ייצוג חיובי של יהודים בתעשייה וכן הטלת אחריות על אינדיבידואלים בתעשייה או אולפנים ביחס לתוכן שיש בו אפליה או תכנים של שנאה.
  5. קידום שותפויות עם ארגונים נוספים העובדים מול עולם התקשורת, במטרה לשמור על ייצוגים חיוביים של כלל קבוצות השוליים החברתיות, בעולם הקולנוע והטלוויזיה.

הליגה נגד השמצה מקיימת קשרים עם הוליווד ותעשיית הבידור מאז שנוסדה בשנת 1913 על מנת להידרש לסטריאוטיפים, ייצוגים שליליים ואנטישמיות בעולם הקולנוע והבמה. במהלך השנים, המנהיגות הארצית והמקומית של הליגה נגד השמצה בנתה מערכות יחסים משמעותיות עם דמויות מובילות בתעשייה. לאחרונה, השיקה הליגה נגד השמצה את מועצת המנהיגות של עולם הבידור של הליגה נגד השמצה וכן יצרה שותפות עם סוכנות הייצוג UTA (United Talent Agency) במטרה לחזק עוד את קשריה בתעשייה.

סקרי הליגה נגד השמצה מלמדים כי כמעט שליש מקרב האמריקאים טוענים שהם אינם מכירים יהודים באופן אישי וכי אנשים נחשפים להערות אנטי יהודיות בטלווזיה, בקולנוע או בתרבות הפופ, יותר מאשר דרך מקורות אחרים. מחקרים הראו בנוסף, שצופים הצורכים תוכן הכולל סטריאוטיפים כלפי יהודים עשויים להיות, בסבירות גבוהה יותר, בעלי עמדות אנטישמיות.

המכון החדש תומך בתוכנית הלאומית למאבק באנטישמיות של הבית הלבן, שפורסמה במאי 2023 וקוראת במפורש לתעשיית הבידור ליטול חלק משמעותי יותר במאבק באנטישמיות ובקידום ייצוגים מגוונים של יהודים בתקשורת.

יש לבדוק גם

יריד יוצרים במגדל דוד

  יריד אמנים במגדל דוד דוכני יצירה מקומית מהצפון, הדרום ומירושלים מתנות לחנוכה, תכשיטים, קרמיקה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.