שבת , ספטמבר 23 2023
דמו הותר, רצח רבין: עדות מבפנים, חזי כאלו, ידיעות ספרים

מדורות השבטים

"מדורות השבטים": סיפורה של ישראל בדור האחרון: מרצח רבין ועד המהפכה המשפטית

 

 

סדרה דוקומנטרית חדשה, רחבת היקף של התאגיד, לציון 75 שנים לישראל תתעד את שנות הדור האחרון: מרצח רבין ועד המהפכה המשפטית ; 

"מדינת ישראל מורכבת משבטים, כל שבט וסיפורו, סיפור שהופך לאמת ההיסטורית שלו. לאורך ההיסטוריה האמיתות מתנגשות זו בזו, בתוך סיר הלחץ של החברה הישראלית, עד להתפרצות בלתי נמנעת" (מתוך הסדרה)

במאים ויוצרי הסדרה: דוקי דרור ונפתלי גליקסברג

קריינות: אורי גבריאל

הסדרה תשודר החל ב-1 במאי, בימי שני, בשעה 21:00 ב- כאן 11, בדיגיטל ובכאן BOX

"מדורות השבטים" היא סדרה חברתית-היסטורית, בת  5 פרקים, המתבססת על עדויות אישיות בשילוב חומרי ארכיון המביאים את סיפור ההתפרקות הישראלית לשבטים, שמגיעה לשיא בימים אלה ממש.

הסדרה מתארת כיצד אירועים מרכזיים בדור האחרון , השפיעו ועצבו את תודעתם וזהותם של ישראלים רבים וכיצד החברה הגיעה למצב שבו היא נמצאת היום – מפורדת, חשדנית ומפוצלת.

הסדרה "מדורות השבטים" יוצאת לדרכה באירוע חתימת הסכמי אוסלו ורצח רבין , אירועים שמסמנים בעיני רבים את תחילת אבדן "הממלכתיות" הישראלית. משם ממשיכה הסדרה לעסוק מנקודות מבט אישיות בשורת אירועים מכוננים: עלייתו של נתניהו לשלטון, "מותו" של מחנה המרכז-שמאל עם כשלון פסגת קמפ דייוויד. באירועי אוקטובר 2000, התפנית העוברת אל השבט הפלסטיני-ישראלי, ההתנתקות והדיה המהדהדים עד היום, המחאה החברתית, ולידת המרכז הישראלי החדש, רצח שלושת הנערים ו"ההתנחלות בלבבות" ומנגד חתונת השנאה.

הסדרה נוגעת בהווה, מהמשמעות החברתית של  משפט נתניהו והפגנות בלפור, אירועי שומרי החומות והקורונה ועד ימים אלה ממש עם הקרע הנגלה בחברה הישראלית, סביב המהפכה המשפטית. למעשה, תהיה זו סדרת התעודה הישראלית הראשונה שתעסוק דוקומנטרית, באירועי המהפכה המשפטית, בזמן התהוותה, מבלי לדעת כיצד יסתיים פרק זה בהיסטוריה הישראלית.

משתתפי הסדרה נבחרו בקפידה כייצוגים של השבטים הישראלים השונים, כשלצידם  סוציולוגים, היסטוריונים ואזרחים ישראלים מכל הקשת, שיחד יספרו את הסיפור הישראלי רב הנרטיבים והפערים של שנות הדור האחרון.

משתתפים: מלכה פיוטריקובסקי, נדב אבקסיס, יואב אליאסי "הצל", ד"ר מיכה גודמן, פרופ' נסים ליאון, ישראל פריי, מוריה קור, מייסם ג'לג'ולי, בת ציון זר, פולי ברנשטין , הרב אורי שרקי, אמאל אסאד, אורלי נוי, יאיר הזמי ורבים נוספים.

יש לבדוק גם

50 שנה למלחמת יום הכיפורים

פרויקט ענק של כאן: 50 שנה למלחמת יום הכיפורים     כל חטיבות תאגיד השידור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.