יום שלישי , דצמבר 5 2023
יוני 2023 ב- yes דוקו

יוני 2023 ב- yes דוקו

 

עונת הקיץ החדשה של yes דוקו ממשיכה עם שני סרטים ישראלים חדשים ומרתקים, היישר מפסטיבל דוקאביב, והחודש:

 

סרט הפתיחה – דוקאביב 2023: 

 

פוליקר: הילד שבי | The Child Within Me

בכורה: החל מיום חמישי, 1.6, ב-yesVOD וב-STINGTV. שידור ביום רביעי, 7.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו. 

פסטיבל דוקאביב 2023 – הבחירה הרשמית

מפגש רטרוספקטיבי של יהודה פוליקר עם חייו.

הוא מישיר מבט למצלמה בנינוחות וצופה בקטעי ארכיון ביתיים ונדירים של עצמו ושל קרוביו. יש והוא מצטרף בנגינת גיטרה לאותו בחור צעיר חסר ביטחון ומגמגם שניבט אליו מהמסך, או לשירה היוונית של אמו יחד עם הדמעות הנלוות.

בדיאלוג בין אז לעכשיו, תמונות חייו של פוליקר מצטרפות זו לזו, כשברקע, לכל אורכן, מלווה אותן המוזיקה המרגשת שלו. התמונות מציתות זיכרונות, ובאופן אסוציאטיבי, מעבירות אותנו בין תחנות חייו באופן חופשי.

 

בימוי: אתי אנטה, יניב אמדואי | תסריט: אתי אנטה, שירה ארד | עריכה: שירה ארד | צילום: איציק פורטל | תחקיר: ערן ליטוין, יובל ניב | עיצוב פסקול: קרן אור ביטון, רעי אלבז | הפקה: ציפי ביידר | חברת הפקה: קסטינה תקשורת

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת קרן רבינוביץ' – פרוייקט קולנוע, קרן גשר לקולנוע רב תרבותי, קרן אביחי וקרן מיימונידיס

(90 דק', ישראל, 2023)

 

טלגראס: המרד של עמוס | Silver's Uprising

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: החל מיום חמישי, 15.6. שידור ביום רביעי, 21.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

פסטיבל דוקאביב 2023 – התחרות הרשמית

לוחם חופש או ראש ארגון פשע מסוכן? איך הפך עמוס דב סילבר מילד חרדי בצפת, למנהיג תנועת הלגליזציה בישראל ומייסד קהילת הסחר בסמים טלגראס, שעשתה מהפכה בשוק הסמים בישראל. תיעוד נדיר וקרוב של סילבר, משפחתו, ושותפיו הבכירים.

במרץ 2019 נעצר עמוס דב סילבר בבית מלון בקייב אחרי מבצע משטרתי חובק עולם. סילבר, מייסד קהילת הרשת לסחר בסמים טלגראס, מואשם על ידי מדינת ישראל כראש ארגון פשע, אבל עבור מאות אלפי ישראלים הוא גיבור תרבות נטול פחד שהתעמת עם המערכת, וחשף את צביעותה ואת קלקוליה. 

בעזרת ראיונות בלעדיים, חומרי ארכיון נדירים וקטעי אנימציה, "טלגראס: המרד של עמוס" מתאר את עלייתו ונפילתו של סילבר, מנער שעזב את העולם החרדי ועד להפיכתו לאחד הפושעים המבוקשים בישראל. האם סילבר הוא מהפכן פורץ דרך או גורו מסוכן שהתאהב במעמדו החדש? זהו דיוקן מטלטל המציף שאלות בוערות לגבי דת, חוק ומדינה.

 

בימוי: דן שדור | בימוי אנימציה: שריאל קסלסי | תסריט: דן שדור, עדו מזרחי | עריכה: שי מזרחי | צילום: זיו ברקוביץ'

תחקיר: שקד אורבך | עיצוב פסקול: איציק כהן | מוזיקה: איאן פוסט | הפקה: דן שדור, עדו מזרחי, מפיק שותף – פנחס וייה | חברת הפקה: שדוריאן, רסטלס פיקטרס.

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, מפעל הפיס ו-Canal +.doc

(95 דק', ישראל, 2023)

 

* * *

לכבוד אירועי הגאווה 2023, נשדר מה-8.6 ועד ה-10.6 סופשבוע של סרטים להטב"קים, ביניהם שלושה סרטים חדשים בבכורה:

 

בעילום שם: בחזרה לברנוער | UnNamed

בכורה: יום חמישי, 8.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

כשאודי היה בן 16 הוא חטף כדור בבטן. זה היה כאשר אדם חמוש התפרץ למקום מפגש של נוער גאה במרכז תל-אביב. 

במהלך הפיגוע הנורא, שזעזע את קהילת הלהט"ב, נרצחו ניר כץ וליז טרובישי, ו-11 נערות ונערים נפצעו, ביניהם גם אודי. 

כשהוריו ואחיותיו הגיעו לבקר אותו באיכילוב, אודי היה עדיין בארון. שאלות קשות לא נשאלו. 

היום, 13 שנה אחרי הרצח בברנוער, שמבצעו עדיין לא נתפס – אודי יוצא למסע בו הוא פותח פצעים ישנים, מתמודד באומץ עם הטראומה, ומדבר לראשונה עם משפחתו על אותו ערב והסודות שנחשפו בעקבותיו.

 

תסריט ובימוי: אהוד מרדכי | מפיק: אבי בליקי | צלם: עידו פרוכטר | עורכות: טליה ברוכיאן, איה צימרמן |מוזיקה מקורית:

אסף אלון, מור אופפר. 

הסרט הופק במסגרת סרטי הגמר של בית הספר לתקשורת וקולנוע – סמינר הקיבוצים, בסיוע הקרן החדשה ו-yes דוקו.

 

קאסה סוזנה | Casa Susanna  

בכורה: יום חמישי, 8.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל דוקאביב 2023, פסטיבל tiff 2022, פסטיבל DOCNYC 2022

בשנות ה-50 וה-60, רשת מחתרתית של נשים טרנסג'נדריות וגברים שאהבו להתלבש כנשים מצאה מקלט בבית צנוע באזור קטסקילס בניו יורק. הבית, שזכה לכינוי "קאסה סוזנה", סיפק להם מקום בטוח לבטא את האני האמיתי שלהם ולחיות במשך כמה ימים כפי שתמיד חלמו – לבושות כנשים ללא חשש שייכלאו או יידחו. הסרט החדש "קאסה סוזנה", מסופר דרך זיכרונותיהם של אלה שביקוריהם בבית שינו את חייהם, ובעזרת תמונות צבעוניות, קטעי ארכיון וזיכרונות אישיים, מביא מבט מרגש ונוסטלגי אל עבר עולם סודי, שבו הנרדפים והמפוחדים מצאו חופש, קבלה, ולעתים קרובות, את האומץ לחיות את חייהם מתוך הצללים. 

לצד כל אלה מובא גם סיפורה של סוזנה ולנטי, האישה האמיצה ופורצת הדרך שניהלה את הבית. מגיוסה לצבא כגבר ועד נישואיה למרי, אישה איטלקית מבוגרת אקסצנטרית, סוזנה ניהלה חיים יוצאי דופן ואפשרה לגברים ולטרנסיות לחיות בחופשיות ולהתלבש כרצונן בתקופה שזה עוד לא היה אפשרי.

(97 דק', ארה"ב, 2022)

 

פורנומלנכוליה | Pornomelancolia  

בכורה: מיום חמישי, 8.6 ב-yesVOD וב-STINGTV. שידור ביום שישי, 9.6 בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

פסטיבל דוקאביב 2023

לאלו הוא משפיען-סקס: הוא מצלם תמונות עירום שלו ומציג את גופו לראווה לעשרות אלפי העוקבים שלו ברשתות החברתיות. אבל במציאות, כשהוא יוצא מהדמות שיצר לעצמו ברשת, נראה שהוא חי במלנכוליה מתמדת. הסרט עוקב אחריו בדרכו להפוך מפועל פשוט במפעל לכוכב מין ברשת ומלווה אותו גם בתפקיד אמיליאנו זפאטה, כשהוא מצטלם לסרט פורנו על המהפכה המקסיקנית. 

הסרט "פורנומלנכוליה" מעלה סוגיות חשובות ביחס לפורנוגרפיה כנקודת מוצא להגדרת הגבול בין האינטימי לציבור, בין האמיתי לווירטואלי, ובין התשוקה והצורך בחיבה לעולם מנותק רגשית.

בימוי: מנואל אברמוביץ' (81 דק', צרפת/ארגנטינה/מקסיקו/ברזיל, 2023)

 

* * *

 

המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

 

קת'רין הפבורן: תקראו לי קייט | Call Me Kate  

בכורה: יום ראשון, 11.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV 

סיפורה של הגברת הראשונה של הוליווד.

הקריירה הענפה של קת'רין 'קייט' הפבורן נפרסה לאורך יותר מ-60 שנה, במהלכן שיחקה בכל הז'אנרים הקולנועיים – מקומדיות מטורפות ועד דרמות מרגשות, וזכתה בארבעה פרסי אוסקר, יותר מכל שחקן אחר. היא נחשבה לשחקנית יוצאת דופן עם כשרון טבעי של פעם בדור. במשך עשרות שנים נלחמה הפבורן על פרטיותה, לא התראיינה ואף לא הגיעה לאסוף את הפרסים בהם זכתה.  

הסרט החדש "קת'רין הפבורן: קרא לי קייט" מביא את סיפור חייה בעזרת קלטות אודיו אינטימיות שטרם נשמעו, בהן מספרת הופבורן את סיפור חייה בעצמה לצד ראיונות עם חברים קרובים ובני משפחה והקראת מכתבים אישיים שכתבה לקרוביה. כך נחשפת ההיסטוריה המשפחתית שלה, אותה ניסתה במשך שנים להסתיר, שכוללת מחלות נפש, מערכות יחסים רעילות וחוסר ביטחון. התוצאה היא פורטרט של אישה בעלת זהויות נשיות שונות: בת, אחות, שחקנית, יפהפייה, פמיניסטית, חברה, קורבן וכוכבת על. 

בימוי: לורנה טאקר (90 דק', אנגליה, 2022) 

 

האישה המהירה ביותר על פני כדה"א

The Fastest Woman on Earth

בכורה: יום ראשון, 18.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV 

סיפור חייה יוצא הדופן והסוף המר של נהגת המרוצים המקצועית ואשת הטלוויזיה, ג'סיקה קומבס.

ג'סי קומבס זכתה לכינוי "האישה המהירה ביותר על ארבעה גלגלים" בזכות שיא המהירות היבשתית שקבעה ב-2013 ואז שברה אותו ב-2016 כשהגיעה למהירות 768.6 קמ"ש, שיא שלא נשבר מאז.

כשצוות חובבי התעופה, הגברי ברובו, פנה אליה לנהוג במכונית מותאמת אישית שנבנתה ממטוס קרב מחודש, החלום של ג'סי לשבור את שיא המהירות היבשתית נראה פתאום בהישג יד – אבל באיזה מחיר? האם מחיר של פגיעה בגופה ובמערכות היחסים שלה היה שווה את התואר של "האישה המהירה ביותר בעולם"? 

הסרט המרתק הזה צולם החל משנת 2013, לאורך יותר מ-7 שנים, ומתאר ​​את חייה יוצאי הדופן של הנהגת המקצועית, את ההתמודדות האמיצה שלה עם מכשולים ואת החוצפה, ההשראה ושיברון הלב לצד השמחה והטרגדיה שהתרחשה בסוף הדרך.

בימוי: כריס אוטוול, גרהאם סורסה (104 דק', ארה"ב 2022)

לצפייה בטריילר

 

ולציון "יום איכות הסביבה העולמי" נשדר שני סרטים חדשים – 

 

תקווה אטומית: בתוך התנועה הפרו-גרעינית

Atomic Hope: Inside the pro-nuclear movement

בכורה: יום שני, 5.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

פסטיבל hotDOCS 2022

האם התחזקות הכוח הגרעיני בעולם דווקא פועלת לטובת האנושות?

הסרט החדש, "תקווה אטומית", מלווה מקרוב את התנועה העולמית של הפעילים הפרו-גרעיניים, שנחשבת, כידוע, לתנועה לא ממש פופולרית. הוא צולם לאורך עשר שנים ומציג פעילים, תומכי אנרגיה גרעינית, מכל רחבי העולם – מיפן ועד שוויץ, מאמריקה ועד אוסטרליה.

בניגוד לאנשי איכות הסביבה המסורתיים, שמעלים סוגיות של אסונות גרעיניים, עלויות, פחדים מקרינה ופסולת גרעינית, חברי התנועה הפרו-גרעינית מאמינים שאנו דווקא זקוקים לכוח גרעיני על מנת לשחרר את הפחמן של מערכות האנרגיה שלנו, לפני שיתרחשו שינויי אקלים קטסטרופליים. המדע שעליו הם מבססים את התנועה הסביבתית שלהם מאתגר את האמונות והמיתוסים הפופולריים הנפוצים סביב אנרגיה גרעינית ולצערם הם נאלצים להתמודד עם התנגשויות והתנגדות בכל צומת אליה הם מגיעים. 

אז מי צודק במאבק הזה? לנוכח מצב חירום אקלימי אמיתי, כשהזמן מתקתק לקראת שינויי אקלים בלתי הפיכים – האם עכשיו הזמן שאנשים ברחבי העולם יתנו מבט מפוכח ומחודש על המדע, יעצרו את הסגירה ההמונית של תחנות כוח גרעיניות וישקלו מחדש את האנרגיה הגרעינית כפתרון בר-קיימא? 

בימוי: פרנקי פנטון (82 דק', ארה"ב, 2022). 

לצפייה בטריילר

 

אופנה: להתחיל מחדש | Fashion Reimagined

בכורה: יום שלישי, 20.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

פסטיבל דוקאביב 2023, פסטיבל טרייבקה 2022, פסטיבל שפילד 2022

כשאיימי פוני זכתה בפרס המעצבת הצעירה בשבוע האופנה הלונדוני, היא החליטה להשתמש בכספי הזכייה בצורה יוצאת דופן ולהפוך את המותג היוקרתי Mother of Pearl שהופקד בידיה לבר קיימא, חברתי ולא נצלני. פוני, בת להורים אקטיביסטים שגדלה הרחק מתרבות הצריכה והבזבוז, יוצאת לדרך לא פשוטה. בענף האופנה המזהם וההרסני קשה למצוא חומרים, תהליכים ואנשים המתנהלים בצורה ראויה, וקשה עוד יותר לבנות מודל עסקי המבוסס על התחשבות בסביבה ובבני אדם. פוני, הנחשבת לכוכבת עולה בשמי האופנה, מקדישה את זמנה ואת מיטב כוחה היצירתי למשימה. הסרט עוקב אחריה במהלך שלוש שנים של משברים, נחישות ושינויים מעוררי השראה. 

בימוי: בקי האנטר (100 דק', ארה"ב/בריטניה, 2022). 

לצפייה בטריילר

 

* * *

4 ביוני – 10 ביוני 

 

לצייר עם ג'ון: עונה שלישית חדשה | Painting With John: Season 3

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: פרק חדש בכל יום ראשון, החל מה-4.6.

ג'ון לורי הוא מוזיקאי, צייר, שחקן, במאי ומפיק אמריקאי. הוא ייסד את הרכב הג'אז של Lounge Lizards, שיחק ב-19 סרטים והלחין מוסיקה עבור 20 תכניות טלוויזיה וסרטי קולנוע. מאז שחלה בשנת 2000 במחלה כרונית הוא מיקד את תשומת ליבו בציור וציוריו מוצגים כיום בגלריות ובמוזיאונים ברחבי העולם. 

הסדרה בכיכובו ובבימויו מביאה את הרהורי ליבו ואת המחשבות על מה שלימדו אותו החיים, תוך כדי שילוב ציורים ומוסיקה מקורית שלו, בעודו מדגים את טכניקה צבעי המים הייחודית לו.

סדרה ייחודית, חצי מדיטטיבית, שמזכירה לנו לשמור כל יום גם זמן ליצירתיות, כיף וקצת שובבות.

בימוי: ג'ון לורי (6X30 דק', ארה"ב, 2023). 

לצפייה בטריילר

 

ילדי הטאליבן | Children of the Taliban  

בכורה: יום ראשון, 4.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

סיפורם של ארבעה ילדים בקאבול, אפגניסטן, שחייהם השתנו באופן דרמטי מאז שכוחות ארה"ב השלימו את נסיגתם מהמדינה בקיץ שעבר והטאליבן תפס את השלטון.

שוקריה וארזו, בנות ה-8, איבדו את אבותיהן, וכעת הן צריכות לעבוד בצחצוח נעליים ברחוב כדי לפרנס את אימותיהן ואחיהן. כמוהן עוד מאות אלפי ילדים באפגניסטן שנאלצים לפרנס את משפחותיהם. עבדאללה ואשאחנולה, בני ה-8, הם בניהם של אנשי טאליבן בכירים, שמעבירים את הזמן במשחקים בנשק של הוריהם ובאימונים. 

הסרט "ילדי הטאליבן" מביא גישה נדירה מקרוב אל חייהם של ארבעת הילדים. ברגעים מדהימים וכנים הם משתפים את הצופים באופן בו השתנו חייהם בשנה האחרונה. 

בעוד תשומת הלב של העולם התקדמה כבר למלחמות אחרות, מיליוני ילדים אפגנים הולכים לישון רעבים, לא בטוחים מה צופן להם עתידם. הסרט מביא את סיפורם של דור הילדים, שנחושים לשרוד ולחלום מעבר לחומות הגיהינום המקיפות אותם.

בימוי: מרסל מטלסיפן (47 דק', אפגניסטן/גרמניה/בריטניה, 2022)

 

תקווה אטומית: בתוך התנועה הפרו-גרעינית

Atomic Hope: Inside the pro-nuclear movement

בכורה: יום שני, 5.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

ראה עמ' 11

 

סופשבוע גאווה

בכורה: החל מה-8.6 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

ראה עמ' 6-7

 

11 ביוני – 17 ביוני 

 

קת'רין הפבורן: תקראו לי קייט | Call Me Kate  

בכורה: יום ראשון, 11.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV 

ראה עמ' 8

 

עונה שלישית ואחרונה לסדרה שעלתה בינואר 2019, הפכה לאירוע טלוויזיוני מתוקשר והביאה להעמדתו לדין של הזמר והמפיק אר. קלי –  

 

לשרוד את אר קלי 3: הפרק האחרון  

Surviving R. Kelly Part III: The Final Chapter

בכורה: ימי שלישי, החל מה-13.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו. כל הפרקים יעלו 

ב-yesVOD וב-STINGTV החל מיום שלישי, 13.6. 

4 שנים לאחר שידור הסדרה "לשרוד את אר קלי", שהביאה עדויות חדשות של עשרות נשים לפיהן הזמר והמפיק אר. קלי, ניצל אותן מינית, נפשית ופיזית והתעלל בהן במשך יותר משני עשורים, וחצי שנה לאחר שנגזרו עליו 30 שנות מאסר – נשדר את העונה האחרונה של הסדרה, שעקבה אחרי השתלשלות האירועים והמשפט המתוקשר של קלי. 

העונה החדשה מביאה ארבעה פרקים אחרונים בהם הקורבנות והוריהם, לצד מומחים משפטיים ועיתונאים, מציגים עדויות ותובנות על האישומים הפליליים וההליכים המשפטיים נגד הזמר.

בין המשתתפים – עזריאל קליירי, חברתו לשעבר של קלי, שסיפקה עדות לבית המשפט על חווית ההתעללות בה, לאחר שקיבלה הוראה לשקר בראיון הידוע לשמצה עם גייל קינג ב -2019 . 

כמו כן יישמעו קולותיהן של קורבנות שהעזו להיחשף רק לאחרונה, המצביעים על מקרים של סחר במין, הצתות, פשע מאורגן, עבודות כפייה, סחיטה ועוד הנקשרים לאר. קלי.

(4X60 דק', ארה"ב, 2023). 

לצפייה בטריילר

 

רדיקלים חופשיים | Free Radicals

בכורה: יום רביעי, 14.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, 

ב-yesVOD וב-STINGTV

חמישה אנשים בוחרים לחיות יחד במארג רומנטי משותף ולקיים בית אקולוגי ופוליאמורי. 

לשם מימוש חזונם הם נאלצים לקרוא תיגר על מגוון נורמות חברתיות ולסלול דרך חיים ייחודית להם. 

הסרט מלווה את הגיבורים במבט עדין ומסוקרן על שגרת חייהם הייחודית ועל מרקם היחסים הנוצר ביניהם, כאשר אתגרים וחיכוכים מעמידים את יציבות הבית במבחן.  

בימוי והפקה: ינון עזרא | צילום: רון אלטשולר ואלה דגן | עריכה: נאור סרור | מוזיקה מקורית ועריכת פסקול: ליאב ביטן | עיצוב תמונה: גל איסר. הופק עבור yes דוקו. (ישראל, 2023)

 

18 ביוני – 24 ביוני 

 

האישה המהירה ביותר על פני כדה"א

The Fastest Woman on Earth

בכורה: יום ראשון,18.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV 

ראה עמ' 9

 

אופנה: להתחיל מחדש | Fashion Reimagined

בכורה: יום שלישי, 20.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

ראה עמ' 11

 

טלגראס: המרד של עמוס

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: החל מיום חמישי, 15.6. שידור ביום רביעי, 21.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

ראה עמ' 5

 

בשוק הבשר של ניו-יורק  | The Stroll  

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: החל מיום חמישי, 29.6.

פסטיבל Sundance 2023

ההיסטוריה של ה-Meatpacking District בניו יורק, מסופרת על ידי הנשים הטרנסג'נדריות האפרו-אמריקאיות שיצרו אותה.

השכונה המיוחדת הזו, שנקראה כך בשל בתי המטבחיים ומפעלי אריזת הבשר שפעלו בה, הפכה בשלהי המאה ה-20 לאזור פשע מפוקפק. שמה נקשר עם עובדות מין טרנסג'נדריות שחיו, עבדו, אהבו ומתו בה. היא היתה המקום אליו פנו נשים טרנסיות, בעיקר אפרו-אמריקאיות, כדי לשרוד. 

בשנות ה-80 וה-90, לאחר שהחלה לפעול בה מדיניות שיטור כבדה כנגד אלימות ובעקבות ג'נטריפיקציה של אמנים ומעצבים, הפכה השכונה המיוחדת הזו לאחד האזורים הטרנדיים ושוקקי החיים במנהטן, שידועים בסצנת האוכל, האמנות והעיצוב האורבני שלהם. 

סרט הדוקו המריר-מתוק הזה מביא את נקודת המבט והתובנות של נשות השכונה, בעבר ובהווה. אלו  מספרות על האהבה והאכפתיות שהצליחו להפוך את ההיסטוריה המאתגרת למקום החשוב שהפך להיות היום.

בימוי: קריסטן לובל, זאכרי דרוקר (84 דק', ארה"ב, 2023)

 

25 ביוני – 30 ביוני 

 

תיאטרון של אלימות | Theatre of Violence

בכורה: יום ראשון, 25.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

פסטיבל HotDocs, פסטיבל CPH:DOX, פסטיבל דוקאביב 2023

המקרה שבו נדרש בית המשפט הבינלאומי בהאג להכריע הוא יוצא דופן. הנאשם, דומיניק אונגוון, היה רק בן תשע כשנחטף על ידי "צבא ההתנגדות של האל" – ארגון גרילה שביצע במשך עשרות שנים מעשי זוועה בתושבי צפון אוגנדה. הוא גדל וחונך בצילו של המנהיג-הגורו ג'וזף קוני שהפך אותו מילד ל"מכונת מלחמה", ולימים החל לבצע ואף לפקד על פעולות האימה של הארגון. באווירה המאופקת והמנומסת שבה מתנהל המשפט, לא ניתן להתעלם מהשאלות המטרידות: האם אונגוון עצמו אינו קורבן? האם יש לו אחריות אף שעבר שטיפת מוח? ואיזה סוג של צדק עומד להיעשות כאן? מי שחוו את ההתרחשויות על בשרם מציעים תשובות מפתיעות. 

בימוי: לוּקאש קוֹנוֹפָּה, אֵמִיל לַנְגְבֶל (105 דק', דנמרק/גרמניה, 2023)

לצפייה בטריילר

 

ווטסון | Watson

בכורה: יום שלישי, 27.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

פסטיבל טרייבקה 

האיש שעושה גלים כדי לשנות את העולם.

קפטן פול ווטסון הקדיש את חייו כדי להילחם למען דבר אחד: לשים קץ לטבח של חיות הבר – הלויתנים, כלבי הים והכרישים, באוקיינוס ​​ולהרס המערכות האקולוגיות שלו. כמייסד שותף של GreenPeace, ווטסון פועל גם כפיראט וגם כפילוסוף בסרט הפרובוקטיבי הזה, שמביא את סיפורו של אדם שמוכן לחיות בסכנה תמידית רק כדי להגן על האוקיינוסים ועל החיים הימיים שבתוכם. 

הבמאית לסלי צ'ילקוט והמפיקה לואיז ראנג' מציגות בפנינו קטעי ארכיון מדהימים מעשרות שנות האקטיביזם של ווטסון, משולבים בסיפוריו האישיים ובצילומי חיים תת-מימיים מהפנטים כדי לספר את סיפורו של גיבור האוקיינוסים האמיתי. 

בימוי: לסלי צ'ילקוט (99 דקות, ארה"ב/קוסטה ריקה/טונגה, 2019)

לצפייה בטריילר

 

טיילור מק: היסטוריה בת 24 עשורים של מוזיקה אמריקאית

Taylor Mac's 24-Decade History of American Music

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: החל מיום רביעי, 28.6.

פסטיבל טרייבקה 2023

המופע המפואר והמתריס של האמן והיוצר, טיילור מק: "A 24-Decade History of Popular Music", הסוקר את ההיסטוריה החברתית של ארה"ב באמצעות 246 שירים שהיו פופולריים מ-1776 ועד היום – מגיע אל מסך הטלוויזיה. 

טיילור מאק, האמן שבמשך שנים קורא תיגר על רעיונות המיינסטרים סביב מגדר ומיניות עם מופעים המדגישים את הזהות הלהט"בית, יצר ב-2015 מופע אקסטרווגנטי שנחשב לאחד מאירועי התאטרון המפורסמים ביותר של העשור. המופע מכסה 24 עשורים של היסטוריה אמריקאית, דרך האנשים שהיו תמיד בשולי החברה. באמצעות שילוב ייחודי של מוזיקה, ריקודים, היסטוריה ואמנות, שהיו פופולריים בכל תקופה, יצר מק היסטוריה אלטרנטיבית מהכרזת העצמאות, דרך מתן זכויות ללהט"ב ועד היום. 

סרט הדוקו-מיוזיק החדש תיעד במשך 24 שעות את המופע הצבעוני וכעת מביא אותו אל מסך הטלוויזיה.

בימוי: רוב אפשטיין וג'פרי פרידמן (106 דק', ארה"ב, 2023)

 

יש לבדוק גם

דצמבר 2023 בעולם הסדרות של yes

  פרייז'ר – רק ב-yes החל מ- 8/12  ב-  yes VOD וב- STINGTV סדרת ההמשך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.