יום ראשון , יולי 21 2024
אל לב השמש, נילי ארד, עיתון 77

אל לב השמש

 

אל לב השמש מאת נילי ארד

הוצאת עיתון 77 | בעריכת אלי הירש

 

הזינוק בשיר אל לב השמש, שהעניק לספר השירים הרביעי של נילי ארד את שמו, הוא בעצם זינוק כפול, בשני שלבים: תחילה כלפי מטה, כמעט עד לקרקעית, ואז בתנופה אדירה כלפי מעלה, עד למקום שהכל נשאב אליו: לב השמש. התחושות שבין מעלה ומטה נשמעים היטב בספר השירה הרביעי פרי עטה של המשוררת והמשפטנית נילי ארד. בשנים שלאחר סיום כהונתה כנשיאת בית הדין הארצי לעבודה, פרצו "מעיינות השירה" כהגדרתה, ואלה מצאו ביטויים בכנות ובפתיחות בספרי השירה שפרסמה בשנים האחרונות.

בשבעת שעריו של ספר השירים "אל לב השמש" באה לידי ביטוי מהותה האינטימית  של נילי כאשה ואם, בתאוות הגוף והנפש, בעקבות הזמן החולף ובגעגוע שהוא מותיר, כמו גם בשיח האישי עם ים, שמים ואדמה. האוניברסלי והאישי נמהלים בשירתה של נילי, המדברת לנפש הקורא והקוראת. לאחר שנים בהן פרצה דרך וכבשה פסגות בקריירה המשפטית הענפה שלה, ספרה הרביעי "אל לב השמש" ממצב אותה כמשוררת פורה הנוגעת בלב הפואטיקה.

נילי ארד, שופטת בדימוס, כיהנה כנשיאת בית הדין הארצי לעבודה וכמנכ"לית משרד המשפטים. כיום היא משמשת יו"ר עמותת שקיפות בינלאומית ישראל. "אל לב השמש" הוא ספרה הרביעי הרואה אור בהוצאת "עיתון 77", קדמו לו "על גב הנמר" (2016), "סוסי פרא" (2018) ו"דהרת הזמן" (2020) שראו אור בהוצאת "אבן חושן".  

 

141 עמ' | 25 ₪ פורמט דיגיטלי | 68 ₪ פורמט מודפס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.