יום שישי , מרץ 24 2023
האיש שלא שרף את קפקא, יצחק רובין, הקיבוץ המאוחד

קוראים ברומנים של קפקא

קריאה ברומנים הלא גמורים של קפקא!

ימי חמישי בחודש פברואר. 20:30-19:30. מפגש זום

מנחים: עודד וולקשטיין, אילנה המרמן ותמר אברמוב

פרטים והרשמה באתר מקום לשירה

שלושה מפגשים: 50 ₪. מפגש בודד: 20 ₪

בשנת 1883, לפני 140 שנים, נולד פרנץ קפקא. במשך 40 שנות חיים הוא פעל, כתב, לימד, ועבד בתחומי הספרות והרוח באירופה. את הרומנים הגדולים שלו, שהתפרסמו על ידי חברו ועורכו מקס ברוד, הוא לא פירסם בחייו ולא השלים מעולם. העובדה שקפקא הותיר בידינו רומנים לא גמורים היא קפקאית כשלעצמה. חוויית הקריאה ברומן לא גמור מותירה פתח לדמיון, לשאלות ולתשוקה לקריאה נוספת, להבנה מעמיקה יותר ולהיכרות קרובה יותר עם היצירה ועם תכניה. אנחנו מקווים לעזור לממש מעט מהתשוקה הזו בסדרת מפגשי זום על הרומנים הגדולים של קפקא. בכל מפגש בסדרה נצלול לקריאה מונחית באחד מהרומנים. נתחיל בקריאה עם ד"ר עודד וולקשטיין ברומן "המשפט" שיצא לאור בשנת 1925, נמשיך בקריאה עם ד"ר אילנה המרמן ברומן "הטירה" שפורסם ב-1926 ונסיים במפגש השלישי עם ד"ר תמר אברמוב ברומן המוכר פחות מכל של קפקא "אמריקה" (או "הנעדר") שפורסם בשנת 1927.

מפגש ראשון 9/2/23 קריאה מונחית ב"המשפט". מנחה: עודד וולקשטיין

עודד וולקשטיין, עורך, מתרגם ומסאי. עד לאחרונה שימש כעורך פרוזה בהוצאת כתר. ספריו האחרונים – "מכרסם" ו"תעלומת סודות היורשת".

מפגש שני 16/2/23 קריאה מונחית ב"הטירה" מנחה: אילנה המרמן

אילנה המרמן היא היא עורכת ספרותית, מתרגמת ומחברת ספרי עיון כלת פרס טשרנחובסקי על מפעל חיים בתרגום ובעריכה. אילנה המרמן תרגמה לעברית עשרות יצירות ספרות, רובן מצרפתית ומגרמנית, ומקצתן מאנגלית ומספרדית ולאחרונה גם מערבית.

מפגש שלישי 23/2/23 קריאה מונחית ב"אמריקה" מנחה: תמר אברמוב

ד"ר תמר אברמוב בעלת דוקטורט מהמחלקה לספרות השוואתית באוניברסיטת הארווארד שם היא התמקדה בספרות גרמנית, צרפתית ואנגלית מסוף המאה השמונה עשרה ועד אמצע המאה העשרים. מלמדת וחוקרת על קו הגבול שבין ספרות ופילוסופיה ובעלת עניין רב גם בתרבות ויזואלית וקולנוע. תמר כותבת על מרגלים, על מסעות וגילויים, על תרגום וגלות.

במסגרת הסדרה המקוונת לספרות בינלאומי התקיימה בחודש ינואר 2023 סדרת מפגשים בנושא "הקומדיה האלוהית"  של דנטה.

יש לבדוק גם

התפוח לא נופל

התפוח לא נופל  תערוכת יחיד של הציירת אפרת רובין אוצר: סהר עזימי 16 במרץ- 16 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.