יום שלישי , פברואר 7 2023
מגלה החולשות, ישי שריד, עם עובד

מגלה החולשות

ספר חדש לישי שריד

מגלה החולשות

223 עמ' * 88 ₪

 

זיו משתחרר מהצבא בגיל עשרים ושלוש לאחר שירות ביחידת מודיעין מובחרת.

הוא מבוקש מאוד בזכות מומחיותו בגילוי חולשות במערכות הגנה של טלפונים ומחשבים, אבל בחייו האישיים הוא נואש לאהבה ולחברות, כבול באחריותו הכבדה לאחותו הצעירה והפגועה, וצל נעוריו הכואבים רובץ עליו. הוא מגויס לחברת סייבר שפיתחה מערכת פריצה לטלפונים חכמים. בנסיעותיו מטעמה ברחבי העולם הוא נקלע להרפתקאות בארמונות שליטים ובמרתפי טירות עתיקות, ונזהר לא לשאול שאלות מיותרות.

אולם הצלחתו המקצועית המרשימה של זיו אינה מצילה אותו מבדידות ומלב שבור. הוא מנצל את כישוריו המיוחדים כדי לחדור לעומק חייהם של אחרים ולחסל איתם חשבונות. פתאום היעדים אינם אלמונים עוד, אלא קרובים אליו מאוד.

ישי שריד, מחבר רבי-המכר גן נעמי, השלישי, מפלצת הזיכרון ומנצחת, כתב סיפור התבגרות טרגי של אחד מטובי בנינו בעת הזאת, שהוכשר לחדור לקרביהם של אחרים ולחשוף את חולשותיהם ללא עכבות של מוסר, אך מסתבך בגלל אנושיותו ורגשותיו.

מגלה החולשות הוא ספרו השישי של ישי שריד, והספר החמישי שרואה אור ב"ספריה לעם".

לימסול תורגם לאחת עשרה שפות, זכה ב"פרס בגדול לספרות בלשית" בצרפת, ב"פרס ג'ורג'טי הבינלאומי" באיטליה, ונכלל ברשימה הקצר של פרס IMPAC המוענק בדבלין. גן נעמי נכלל ברשימה הקצרה של "פרס ספיר" ותורגם לגרמנית. השלישי – זכה בפרס ברנשטיין ותורגם לצרפתית ולאיטלקית. מפלצת הזיכרון תורגם עד כה לחמש שפות, נכלל ב"מצעד הספרים" של משרד החינוך לבתי ספר התיכוניים ועובד למונודרמה שזכתה בפסטיבל תיאטרונטו. יצירתו הקודמת מנצחת, תורגמה עד כה לארבע שפות.  

______________________________________________________________

 

יש לבדוק גם

לכתוב ולהוציא לאור

ספר חדש בהוצאת "עם עובד" הגר ינאי לכתוב ולהוציא לאור מדריך עכשווי לכתיבת פרוזה ולפרסום …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.