יום שני , ינואר 30 2023
איזה עידן נפלא, קיילי ריד, ידיעות ספרים

איזה עידן נפלא

רומן הביכורים יוצא הדופן של קיילי ריד – "איזה עידן נפלא"
הספר שמצליח לנקב את בועת הצביעות של פוליטיקת הזהויות בעידן המודרני.
ברומן הביכורים השנון ועטור השבחים שלה, מותחת קיילי ריד ביקורת חברתית נוקבת על החברה הפריווילגית בארצות הברית, חושפת את הגזענות הסמויה והעמדת הפנים של עידן הפוליטקלי קורקט, את היחסים בין מעסיקים לעובדיהם ואת המציאות המורכבת שנכפית על אדם שנאלץ להיכנס לעולם המבוגרים.

***מועמד לפרס בּוקר***

ספר השנה של "הוושינגטון פוסט", "NPR" ועוד

איזה עידן נפלא

קיילי ריד

אליקס צ'מברליין היא אישה שמשיגה את מה שהיא רוצה. היא הצליחה לבסס את עצמה כמותג לקידום ביטחון עצמי והעצמה נשית. ולכן היא המומה כשאמירה, הבייביסיטר השחורה של בתה הפעוטה, מתעמתת עם איש הביטחון בסופרמרקט היוקרתי בשכונה, שחשד בה בחטיפה רק על סמך המראה שלה. קהל קטן נאסף ועובר אורח מצלם הכול, אמירה זועמת ומושפלת, ובלבה של אליקס גומלת ההחלטה להוציא את הצדק לאור.

אבל את אמירה עצמה מטרידים עניינים אחרים. היא בת עשרים וחמש, חסרת אמצעים ואין לה מושג מה היא רוצה לעשות עם החיים שלה, כך שהניסיונות של אליקס לעזור בעיקר מעוררים בה אי־נוחות. כשתיעוד סרטון התקרית משיב לחייה של אליקס דמות מן העבר, שתי הנשים מוצאות את עצמן בעל כורחן במסלול התנגשות שיהפוך על פיו כל מה שהן חושבות שהן יודעות על עצמן, ואחת על השנייה.

ברומן הביכורים השנון ועטור השבחים שלה, מותחת קיילי ריד ביקורת חברתית נוקבת על החברה הפריווילגית בארצות הברית, חושפת את הגזענות הסמויה והעמדת הפנים של עידן הפוליטקלי קורקט, את היחסים בין מעסיקים לעובדיהם ואת המציאות המורכבת שנכפית על אדם שנאלץ להיכנס לעולם המבוגרים.

"לא יכולתי להניח אותו מהיד" – ג'וג'ו מויס

"סיפור מצחיק בטירוף" – ה"טיימס"

יש לבדוק גם

מהמעט על נבכי המוח האנושי

מהמעט על נבכי המוח האנושי שאול בר-לב מה עושה פרופסור מיושב בוגר הטכניון בנבכי הפייסבוק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.