שבת , אפריל 1 2023
דוד קאסוטו, שני עולמות, הוצאת אוניברסיטת אריאל בשומרון

שני עולמות

 

   הספר ״דוד קאסוטו – שני עולמות״ מציג סיכום של שישה עשורי פעילות מחקר ותכנון של הפרופ' והאדריכל דוד קאסוטו. לראשונה מכונסים יחד מבחר עבודות אדריכליות, יחד עם מחקריו. מהספר עולה דמותו הייחודית של קאסוטו, שנולד בפירנצה ועלה לישראל בנסיבות טרגיות על רקע מלחמת העולם השנייה ומאז הוא פועל במישור התרבותי, התכנוני, הפוליטי  והציבורי בישראל. והוא נמנה בין מייסדי אוני' אריאל ושימש אף כראש ביה"ס לארכיטקטורה.

   הספר מציג בפני הקורא אסופה של פרויקטים אדריכליים, מאמרים, זיכרונות ואנקדוטות, המשרטטים את דמותו ואת עולמו של האדריכל הישראלי-איטלקי, הנע בין עולמות תוכן ועשייה השזורים זה בזה בקשרים הדוקים.

   עבודתו האדריכלית הכוללת מבני ציבור, בתי כנסת ומבני מגורים תרמו לעיצוב המרחב הישראלי והמבנים שלו זכו להערכה רבה לאורך השנים. אלו מכונסים בשער: אדריכלות המציג עשרות פרויקטים אדריכליים נבחרים בקטגוריות השונות. והחלק השני מוקדש לשער: מחקר הפותח בריאיון עם קאסוטו האדריכל החוקר, ובו שלושה מאמרים מתוך מבחר גדול, המבטאים את ה"עולמות" שלו. 

   פאביו פאבריצי ופרנצ'סקו טאורמינה אדריכלים – היסטוריונים מהחשובים בעולם האדריכלות האיטלקי, כתבו טקסטים מקוריים בספר, המנתחים את דמותו המורכבת של קאסוטו ואת יצירתו לאורך השנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.