יום חמישי , מרץ 30 2023

יריד ספרי אמנות

 

IN PRINT יריד ספרי אמנות 2023

בית הנסן, מרכז תרבות לעיצוב, מדיה וטכנולוגיה

11-13 בינואר 2023

יום רביעי, ה-11 בינואר,  23:00-18:00

יום חמישי, ה-12 בינואר,  23:00-15:00

יום שישי, ה-13 בינואר,  14:30-10:00

בית הנסן –  מרכז לעיצוב, מדיה וטכנולוגיה | רחוב גדליהו אלון 14, ירושלים 

 

אנו שמחות לבשר ש IN PRINT יריד ספרי אמנות חוזר זו הפעם הרביעית. היריד הקרוב יתרחש בתאריכים 11-13 בינואר, 2023 בבית הנסן, מרכז תרבות ובניין היסטורי הממוקם בשכונת טלביה בירושלים. היריד החינמי פתוח לציבור כולו ומושך מדי שנה אלפי מבקרים.ות, כולל חובבי.ות ספרי אמן, אספנים.ות, אוצרים.ות, אמנים.ות, נציגי.ות הוצאות ספרים ועוד. 

IN PRINT יריד ספרי אמנות הוא הראשון והיחיד מסוגו בירושלים, וככזה הוא חוגג את מדיום הדפוס תוך התמקדות בספרי אמן. היריד חולש השנה על פני שתי קומות בבית הנסן; בכל קומה עשרות דוכנים אשר מציגים לראווה ספרי אמן שנאצרו בקפידה, ומאפשרים למבקרים הזדמנות לעלעל במאות ספרים שנוצרו על ידי משתתפים.ות מקומיים.ות ובינלאומיים.ות ואף לרכושם. התוכנייה האמנותית של היריד מורכבת משלל אירועים שיתרחשו מדי יום, כולל השקות אקסקלוסיביות של ספרי אמן, שיחי אמן וסדנאות מיוחדות.
אנו נרגשות לשתף שIN PRINT יריד ספרי אמנות מארח השנה 65 משתתפים ומשתתפות מרחבי העולם, וכולל מנעד רחב של אמנים.ות, קולקטיבים ומוסדות תרבות לצד הוצאות ספרים קטנות ועצמאיות. כמדי שנה, היריד שלנו משמש נקודת מפגש עבור סצינת האמנות הירושלמית, בה מתאחדים חברי.ות קהילת הדפוס המקומיים.ות והבינלאומיים.ות כדי לכונן דיאלוג מרתק ולהחליף רעיונות אודות עיצוב, עריכה, כתיבה ופרסום של ספרי אמן. 

 

פרס האמן.ית המבטיח.ה לשנת 2023 אנו שמחות להכריז על השקתו של פרס האמן.ית המבטיח.ה השנתי הראשון של יריד ספרי האמנות IN PRINT. פרס זה תומך ביוצרי ספרי אמן בראשית דרכם, ומעודד את המשך הפקתם והפצתם של ספרי אמנות. מקבלת הפרס תזכה בהשקה מיוחדת שתקדם את ספר האמנית החדש שלה. 

הזוכָה בפרס האמן.ית המבטיח.ה של IN PRINT יריד ספרי אמנות היא מיתר מורן, שסיימה את לימודיה בחמש השנים האחרונות ופרסמה לאחרונה את ספר הביכורים שלה, "פֶּסע, פֶּגע, פֶּצע" (הוצאת עירובין, 2022). הספר עוסק בנושאים כמו אהבה, אובדן, אמונה, מהות החיים והלא נודע. הוא עוצב על ידי מורן ומשלב יצירות ויזואליות בנוסף לתֵמות ייחודיות. בחודשים האחרונים מורן מפתחת גוף עבודות שמתכתב ומרחיב חומרים מתוך ספרה, תחת הכותרת "אוֹטוֹמָתַּא", הכולל קטע פרפורמנס בשיתוף עם כוריאוגרפית ורקדנית מחול, סאונד, וידאו ופיסול. 

בחרנו במורן בשל איכות העבודה שלה, הקשר העמוק שלה לעולם הדפוס והספרים, ובשל החותם שכבר הספיקה להותיר. מיתר מורן היא אמנית רב-תחומית ומשוררת, העוסקת בצילום, וידאו, מדיה דיגיטלית, סאונד ופיסול. מורן היא בעלת תואר MFA (בהצטיינות) בצילום מבית הספר לאמנויות חזותיות בניו יורק (מאי 17) ותואר BFA (בהצטיינות) בצילום (יולי, 13') מהאקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל, ירושלים. מורן הציגה את עבודותיה ברחבי העולם; בניו יורק, סן דייגו, קייפטאון, תל אביב, ורשה ועוד. 

 

תוכניית האירועים

 

יום רביעי, ה-11 בינואר | 18:00-23:00

19:00 השקת ספר אמן | פֶּסע, פֶּגע, פֶּצע מאת זוכת פרס האמן.ית המבטיח.ה מיתר מורן.

פֶּסע, פֶּגע, פֶּצע הוא ספר שירה וספר אמנית אשר עוסק בנושאים כמו אהבה, אובדן, מהות החיים והלא נודע. ספר הביכורים של מורן כולל שירה, תמונות ארכיון וטקסטים אשר נועדו להדריך מטפסי הרים. הוא נוצר, בין היתר, בהשראת פיזיקת קוונטים. מיתר מורן היא הזוכה הראשונה בפרס האמן.ית המבטיח.ה לשנת 2023 של IN PRINT, יריד ספרי אמנות.

 

יום חמישי, ה-12 בינואר | 15:00-23:00

17:00 שיח אמן | תולדות האמנות נגלים על פני הנייר 

ג'סיקה לוינסקי, משמרת אמנות במוזיאון ישראל, תדון בתהליכי שימור של נייר ובתפקידו של הנייר לאורך תולדות האמנות ועד עצם היום הזה. לוינסקי תתמקד בדוגמאות העוסקות בתהליכי שימור של מסמכים מיוחדים וזינים 

(zines, כלומר מגזינים המפורסמים בדרך כלל בהוצאה עצמית ובאופן מחתרתי, וכוללים עבודות אמנות מקוריות לצד טקסטים). בנוסף, לוינסקי תציג טיפים לשימור ולטיפול בספרי אמן עבור אמנים.ות ואספנים.ות. 

 

19:00 השקת ספר אמנית | הגר ציגלר בשיחה עם שירז גרינבאום
האמנית הגר ציגלר תשיק את ספר האמנית החדש שלה ותקיים שיחה אודותיו ואודות תהליך היצירה שלה עם שירז גרינבאום, מקימת המגזין המקוון המוקדש לספרי אמן, "מעלעלת". 

 

20:00 שיח אמן | מבט לאחור על אמנות מחאה בקיבוצים בשנות ה-70 וה-80 

הרצאה של היסטוריונית האמנות והאוצרת טלי תמיר על מחקרה החדש כפי שהוא מתגלם בספרה המשותף קיבוץ: אמנות מן הצד השמאלי 1978-1988 שראה אור בשנת 2022. תמיר תדון במחקרה ההיסטורי והחזותי, המשחזר את התערוכות והפעילויות של קבוצת "המשותף קיבוץ", שחלקה בהיסטוריוגרפיה של האמנות הישראלית נשכח. 

 

יום שישי, ה-13 בינואר | 10:00-14:30

11:00 שיח אמן | על התפר: ארבעה עשורי אקטיביזם ופמיניזם בסצינת האמנות בירושלים

האמנית והאוצרת נעמי טנהאוזר, ממייסדות הגלריה האקטיביסטית אנטיאה, תדון בתהליך הייחודי שגרם לשתי גלריות שיתופיות להפיק ולהוציא לאור את הספר שמלה, סימלה: שיבה לאנטיאה – מהפכה פמיניסטית באמנות הישראלית. הרצאתה של טנהאוזר תתחקה אחר נקודות ציון משמעותיות בסצינת האמנות האלטרנטיבית בירושלים על פני ציר זמן שראשיתו בשנות ה-80 של המאה הקודמת וממשיך עד היום.

12:00 שיח אמן | סטריאוגרפיה למתחילים.ות 

הצלם יעל הרמן ידון בהיסטוריה של ההמצאה והפיתוח של הסטריאוגרפים, אשר ראשיתם מתוארכת לשנות ה-50 של המאה ה-19. בשיחתו, הרמן יסביר מדוע הסטריאוגרפים נעלמו מן הנוף ויספר כיצד מדיום דפוס זה פועל, כולל טיפים ליצירה ותובנות על האופן שבו מדיום אמנותי-צילומי זה עשוי לשוב ולהתפתח כיום ובעתיד.

 

סדנת יצירת ספרים | הכנת יומן אישי בכריכה רכה מאת חיים שושן, סטודיו קפיטלים 

בסדנה זו, שמשכה הוא שעתיים וחצי, המשתתפים.ות ילמדו כיצד ליצור מחברת מסע שבה יוכלו לרשום רשמים, לנהל יומן יומי או להשתמש בה כספר סקיצות לרישומים. שושן ידגים כיצד ליצור מחברת שכזו בשיטת ה-Long-Stitch, בה תופרים קבוצות נייר לכריכת נייר (ניתן להשתמש גם בחומרים גמישים אחרים, כמו עור, בדים וכד'). בסיום הסדנה, המשתתפים.ות יצאו עם פריט ייחודי להם.ן ועם הידע כיצד ניתן לייצרו ללא מכשור מיוחד. מחיר: 300 ש"ח (מחיר הסדנה כולל את עלות החומרים) 

 

אמנים.ות משתתפים.ות: A5 Magazine & CAPS Nano Press, אגריפס 12 – גלריה לאמנים, אלחנדרה אוקרט, לוסי אלקויטי, דורון אדר, אסיה הוצאה לאור / מרסל לקידום אמנות ותרבות, משפחת אברמי, איילת בן נר, בורו מאיאק/אגטה צ'צ'קו, קרול גלאובר, דליה גל סברדלין, דניאל ארום/אופיר ברק, דניאל קונד, דניאל ארטל, דרור קרטה, אי. אם. ארט, פבלישרס, גול עצמי, הגר ציגלר/יובל חי/אלדד מנוחין/ליהיא בנימין, הדי ברוייר אברמוביץ /יהודית אפלטון/ לינדה ליף אלטבף, דפוס חנטריש, סדנת ההדפס ירושלים, יהודית מרגוליס, ליאורה וייז, לב אפור, ליאור סאסי, ליהי תורג׳מן, גלריה מרי, מרק קנוביץ', מאשה נברובה, מאיר ראובן זלבסקי, מירב שקד – מקשיבה לצבעים, מיתר מורן

מיכל גרינבאום, מוסררה ביה"ס לאמנות ולחברה, נועה בן נון מלמד, נורית גור לביא קרני, אולה גל, רון חן, רותם מקרית גת, Salomon & Daughters Books, שבלול, שחר כ"ץ, שירה רומנו, שירי פירסט, סיגל רק ויינטה, סיגל כספין סגל, הוצאת שטרנטל, טליסמה, תומר קאפ, נועה צדקה ונגה גרינברג, טופיקצ׳רס, המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, למה קיפוד, WRITE-HAUS, יעל הרמן – סטריאוגרפיה ועוד, יעל שיה – מתחת לעור, יהודה מיקלף, יונדלר ברונדינו פרלג, זיו שמח, ציפי בורמן ואליקס לונץ

 

IN PRINT יריד ספרי אמנות – נוסד בשנת 2018 ומתרחש מדי שנה בירושלים. היריד מציע מגוון יצירות פרי עבודתם של מעל מאתיים יוצרים בינלאומיים החל מספרי אמן ועולמות ה-Zine , וכלה בקטלוגים שאזלו ומהדורות מיוחדות של ספרי אמנים.

IN PRINT הוא ארגון עצמאי הנוסד על ידי ג'נה רומנו ודניאל גורודנציק, התומך באמנים מקומיים הפועלים במדיום הדפוס. מטרתנו לטפח קשרים וחילופי דברים בינלאומיים בתעשיית ספרי האמנות על ידי הבאת אמנים בינלאומיים ליריד שלנו, תוך ייצוג וקידום יצירותיהם של אמנים מקומיים. לצד היריד, IN PRINT מציע תכניות כגון השקות ספרים, סדרת פאנלים ושיחות עם אמנים.

 

 

יש לבדוק גם

מנוחה כהן –"שמילאת"

  תערוכת יחיד פתיחה : יום חמישי, ה- 30.3.2023 בשעה 19:00 אוצרות : ד"ר גליה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.