יום שני , פברואר 6 2023
רגע לפני שנאבד, תמר הרשקוביץ, ידיעות ספרים

רגע לפני שנאבד

רגע לפני שנאבד

תמר הרשקוביץ

 

ספר מדויק וחד עד כאב. שיקוף ממשי של מערכות יחסים רבות, אלא שבניגוד לספרים רבים אחרים תמר בוחרת בכיוון הפוך. הספר מתחיל בקושי ובריחוק הזוגי ובהדרגה ממלא את הקורא באופטימיות לגבי האפשרות לריפוי כל מערכת יחסים זוגית.                        – ד״ר יחיאל הררי

 

"והנה, אני כאן בלונדון, רחוק ממך ומהילדים, רק כדי להבין לעומק שטעיתי ובגדול. האם תקבלי אותי? האם נוכל שוב, אחרי כל כך הרבה פעמים, להתחיל מחדש?…"

לרויטל ואסף יש הכול, ובכל זאת משהו נחרב.

לכאורה היו יכולים לנצח את החיים האלה, ואף על פי כן אהבתם מתפוררת ומייסרת. אין צד אחד אשם, אין מנצח ומפסיד, כולם מפסידים. הם מכאיבים זה לזה, ותוך כדי התרחקות מגלים שהם קשורים זה לזה בנפשם, בגופם ובסיפור חייהם.

החיים שולחים אותם למסע של גילוי כנגד רצונם. האם ההיריון המפתיע יקרב ביניהם, או דווקא ירחיק? האם אסף יעזוב הכול וינטוש רגע לפני הסוף? ומה יקרה לילדים על ציר המרחק והקרבה בין הוריהם? האם יהינו רויטל ואסף לחשוף את הפחדים והחולשות? יסכימו לנסות מחדש? מה שוחק את האהבה ומה מחיה אותה? האם קיימת חוקיות סמויה, שאם נגלה אותה חיינו ישתנו?

רגע לפני שנאבד נע על שני צירים מקבילים – רומן עכשווי על אהבה, זוגיות, הורות ואתגרי החיים, ומסע טיפולי לשיקום האהבה והזוגיות.

*

תמר הרשקוביץ, נשואה ואמא לשבעה, עובדת סוציאלית העוסקת בייעוץ ובהנחיה, ומעבירה סדנאות והרצאות. לומדת ספרות, חסידות ופסיכותראפיה. כותבת על נופי הנפש ועל העולם הסמוי מן העין. רגע לפני שנאבד הוא ספרה הרביעי, אחרי ״שאריות חיים״, ״לרקוד עם יד אחת״ ו"לחזור הביתה".

יש לבדוק גם

נגעתי בהיסטוריה

מיכה חריש בן ה-87 לא עוצר ומלא סיפורים על תחנות חייו האישיות, הפוליטיות והעיסקיות. הוא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.