יום שני , פברואר 6 2023
הניתוח הצליח החולה מת, ד"ר אבי רובינשטיין, עו"ד, מטר

הניתוח הצליח- החולה מת

הניתוח הצליח החולה מת

רשלנות רפואית ותוצאותיה

ד"ר אבי רובינשטיין, עו"ד

עריכה: יניב מגל

כיצד קורה שאנשים נכנסים בישראל להליך רפואי פשוט ויוצאים ממנו נדונים לנכות קשה או אפילו הישר לחדר המתים? 

  • אדם נכנס לקולונוסקופיה, מקבל זריקת טשטוש… ומפסיק לנשום.
  • טעות של רופא ברישום התרופות, שלא תוקנה על ידי הרוקחים, רופא המשפחה ובבית החולים הביאה למותה של חולה לאחר ניתוח. 
  • במהלך לידה רופאים איחרו לזהות עובר הנמצא במצב של חוסר חמצן… הילוד נולד עם תשניק וסובל משיתוק מוחין.
  • במקרה נוסף היה זה רופא בעצמו שנפל קורבן לרשלנות חבריו למקצוע שלא ערכו בדיקה פשוטה כמתחייב לאחר צנתור, ולא זיהו זיהום שהכניס אותו לתרדמת. 

 

מקרים אלה ורבים אחרים לא גרמו לרופאים להודות ברשלנותם, אבל בהחלט להיות יצירתיים בהמצאת התירוצים בהנחיית עורכי הדין שייצגו אותם בבית המשפט. 

ספר זה חושף את המתרחש מאחורי הקלעים בבתי החולים ובבתי המשפט בישראל, ומציע דרכים להימלט מהסטטיסטיקה של נפגעי הממסד הרפואי, כיצד לפקוח עין ולנהוג באופן הנכון מול הגורמים הרפואיים האמונים לשמור על חיינו ועל חיי הקרובים לנו. 

אחרי כשני עשורים בהם עבד כרופא נוירוכירורג, חצה ד"ר אבי רובינשטיין את הקווים, למד משפטים והחל לייצג נפגעי רשלנות רפואית. הוא נתקל בחומה בצורה ואטומה של מה שמכונה "שתיקת הרופאים" והפך באחת מקולגה לאויב. בספר זה הוא מתייג ומנתח משפטית ורפואית כמה מאירועי הרשלנות הרפואית השכיחים והחמורים שנדונים פעם אחר פעם בבית המשפט.  רובינשטיין מדגיש כי אין במלחמתו כעורך דין העוסק ברשלנות רפואית כדי לפגוע ברופאים וברופאות המשקיעים את נשמתם בעבודתם ועושים מלאכת קודש, אלא רצון לגרום למערכת הרפואית להפיק את הלקחים, ללמוד ולהשתפר. במאבקו הוא מבקש למנוע את אירועי הרשלנות הרפואית ככל שניתן.

ד"ר אבי רובינשטיין הוא בעל משרד עו"ד מוביל בתחום הרשלנות הרפואית ובנזיקין. הוא חבר הנהלה באגודה לרפואה ומשפט, מפרסם מאמרים בעיתונות הרפואית, משמש כמרכז אקדמי של קורס "רפואה למשפטנים" במסגרת ביה"ס לרפואה והפקולטה למשפטים באוניברסיטה תל אביב. רובינשטיין הוא גם יו"ר ועדת האתיקה לפי חוק זכויות החולה במרכז השיקומי רעות תל אביב, וכן לימד קורס ברשלנות רפואית בפקולטות למשפטים באוניברסיטת בר אילן ובמכללת שערי משפט.

 

דאנאקוד: 99-2449 מחיר: 98 ₪ מס' עמודים: 266 הוצאה: מטר הוצאה לאור

 

 

יש לבדוק גם

יחידה X

 יחידת X מאת לאה גארט.   ספר היסטורי בלתי רגיל העוסק ב"יחידת מתאבדים" במלחמת העולם השנייה שנבחרו בשל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.