יום שני , מרץ 27 2023
ינואר 2023 ב- yes דוקו

ינואר 2023 ב – yes דוקו

 

 

 

7 מונולוגים על זנות | The Prostitution Monologues

בכורה: יום רביעי, 4.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

פסטיבל דוקאביב 2022 

דיאנה, רונה, שלי, רומי, רוחה וליאת מספרות באומץ ובכנות על המסע שלהן בזנות: מהכניסה וההיקסמות הראשונית מעולם הזנות, דרך לימוד החוקים ועד אסטרטגיות ההישרדות. 

אלו סיפורים על עצמאות, תושייה, כאב וטראומה, שמבטאים חוויה נשית ואנושית קיצונית. בנוסף, נשמע קולה של מיכאלה (שם בדוי) – אישה צעירה שחיה את הזנות בהווה: נאבקת, שורדת ומצלמת.

הנשים קוראות תיגר על הציפייה מהן להתבייש או להסתתר.

 

תסריט ובימוי: תמר ירום  | תחקיר: רינה שתיל, יונתן אברהמי, לורן מילק | צילום: טליה (טוליק) גלאון | עריכה: נטע דבורקיס, רונית פורת | עיצוב פסקול: רותם דרור | הפקה: דיוויד נוי, יורם עברי – "סינמקס הפקות".

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה ומפעל הפיס.

(57 דק', ישראל, 2022)

 

* * *

 

לציון יום השואה הבינלאומי נשדר את הסרט:  

 

חשבון נפש | Reckonings  

בכורה: יום שישי, 27.1, בשעה 21:15 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

עם תום מלחמת העולם ה-2 החל להתנהל, תחת מעטה סודיות, משא ומתן על הפיצוי לניצולי רצח העם הנרחב ביותר שידע העולם. הניצולים היו זקוקים בדחיפות לעזרה כלכלית כדי לטפל בגופם ובנפשם הפגועים, אך כיצד ניתן היה לאמוד פיצויים על נזק כה קשה שספגו מיליונים? 

ב-10 בספטמבר 1952 נחתמו "הסכמי לוקסמבורג" בין ישראל לגרמניה המערבית ובעקבותם שילמה גרמניה כ-90 מיליארד דולר פיצויים לניצולי השואה ופנסיה לכל החיים לכ-270 אלף ניצולים. בנוסף העבירה גרמניה לישראל, בין השנים 1953 ל-1965, סכום של כ-3 מיליארד מארק גרמני כפיצוי על העול הכבד שנפל על מדינת ישראל ליישב מחדש מספר גדול של פליטים יהודים חסרי אמצעים שנעקרו ממקומם ואיבדו את נכסיהם בתקופת השואה. 

הסרט "חשבון נפש" מביא לראשונה את הסיפור האמיתי והמרתק שהתרחש אחרי השואה וחושף את הדיונים שהובילו להסכמי לוקסמבורג פורצי הדרך, כשברקע מרחפת כל העת הדילמה המוסרית סביב קבלת כספי דמים מהנאצים. 

בימוי: רוברטה גרוסמן (74 דק', ארה"ב)

 

* * *

 

לכבוד השנה החדשה נשדר ב-yes דוקו

את ספיישל "לחם, עבודה" –

מה-15.1 ועד 21.1

שבוע מרתק של סרטים על עולם העבודה הנוכחי והעתידי:

 

איך להגיע לעצמאות כלכלית ולפרוש מוקדם? | Seeking Fire  

בכורה: יום ראשון, 15.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, 

ב-yesVOD וב-STINGTV

כל הסודות על איך להגיע לעצמאות כלכלית ולהצליח לפרוש מוקדם?

איאן באווה וקוואן לוונג, שני יוצרי קולנוע קנדים יוצאים למסע משותף בקנדה ובארה"ב כדי לקבל תמונה עדכנית על עולם העבודה של ימינו, מנקודת מבטם של הצעירים, בעיקר "דור המילניום"  ודור ה-Z. תוך כדי שהם מתעדים את עצמם ואת מצבם הכלכלי, הם פוגשים עובדים מקשת רחבה של תחומים ובלוגרים שמציגים להם את תפיסת עולמם בנושא. במקביל אליהם הם מתוודעים למובילי התנועה החברתית – F.I.R.E  (FINANCIALY INDEPENDENCE RETIRE EARLY) וביחד איתם עונים על השאלות שמעניינות את כולנו – עד מתי כדאי לעבוד? כמה להוציא על קפה בשבוע? ועל דירה? כמה כדאי לחסוך לפרישה? ובמה כדאי להשקיע עכשיו כדי שנוכל לפרוש מוקדם? 

בימוי: איאן באווה וקוואן לוונג (84 דק', קנדה, 2022)

לצפייה בטריילר

 

עתיד העבודה: חסינות לעתיד | Future of Work: Futureproof

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: יום ראשון, 15.1, שידור ביום שני, 16.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

אילו עבודות ייכחדו לטובת מחשוב ואוטומציה, אילו עבודות תמיד ידרשו כוח אדם אנושי? ואיזה חלק יש לאינטרס הכלכלי של החברות באובדן של אותן עבודות? 

הסרט החדש "עתיד העבודה: חסינות לעתיד" עוסק בשאלות שמעניינות את כל מי שנמצא בתחילת דרכו ושוקל האם עדיין יש בכלל טעם ללכת ללמוד בקולג' ואם כן, איזה מקצועות? הוא בודק כיצד נוכל לחזות צמיחה בעבודה ואיך החברה כולה צריכה להיערך מבחינת צרכי ההכשרה והחינוך לקראת עבודות העתיד? בעזרת פרשנים כלכליים והצגת סיפורים אישיים  מנסה הסרט לענות על כל אלה תוך שהוא בוחן גם את האתגרים וההשלכות של המגיפה ושל הפערים הגזעיים והכלכליים של אמריקה.

(55 דק', ארה"ב, 2022)

 

המהפכה התעשייתית החדשה | The New Industrial Revolution

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: יום ראשון, 15.1, שידור ביום שלישי, 17.1, בשעה 22:55 ב-yes דוקו.

מה עומד מאחורי המהפכה התעשייתית הרביעית שמתרחשת בימים אלה? 

אם המהפכה התעשייתית הראשונה עשתה שימוש במים ובכוח הקיטור כדי לקדם את הייצור והמהפכה התעשייתית השנייה נעזרה בחשמל כדי להגיע לייצור המוני, המהפכה השלישית השתמשה באלקטרוניקה, דיגיטציה וטכנולוגיית מידע כדי להביא לאוטומציה של הייצור, הרי שכעת אנו צופים במהפכה התעשייתית הרביעית, שנשענת על כתפיה של השלישית. בעזרת בינה מלאכותית, רובוטיקה, גלובליזציה ושיטות עבודה שטרם נראו הופך עולם העבודה למשהו שטרם הכרנו. 

הסרט החדש "המהפכה התעשייתית החדשה" מציג בפנינו את השלכותיה של המהפכה הרביעית ובודק כיצד מגפת ה-COVID-19 הפכה להיות המניע החדש והעיקרי לשינוי שמתרחש בימינו בעולם העבודה. בשיאה של המגיפה, האבטלה הפכה מהשיעור הנמוך ביותר מזה 50 שנה לרמה הגבוהה ביותר מזה מאה שנה.

(55 דק', ארה"ב, 2022) 

 

לשנות עבודה, לשנות עובדים | Changing Work, Changing Workers

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: יום ראשון, 15.1, שידור ביום רביעי, 18.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

האם עסקים עדיין צריכים משרדים? והאם עדיין יש תוקף ליום עבודה שמתחיל ב-9:00 ומסתיים ב-17:00? הסרט החדש "לשנות עבודה, לשנות עובדים" דן בשינויים שמתחללים בתקופתנו במקומות העבודה המסורתיים. האם אמריקה ניצבת בפני עידן "פוסט-עבודה" ומה המשמעות של השינויים – האם הם יאיימו להגדיל את אי השוויון באופן שבו אנו מתפרנסים? והאם המדינה זקוקה לחשיבה מחודשת דרסטית על רשתות הביטחון החברתיות? 

על כל השאלות האלו ורבות אחרות עונה הסרט החדש בעזרת מומחים מתחום העבודה וסיפורים אישיים של אנשים שחייהם השתנו.

(55 דק', ארה"ב, 2022)

 

ועוד סרטים רבים נוספים, ביניהם – 

 

העובד המרוצה |  The Happy Worker

יום ראשון, 15.1, בשעה 23:30 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

פסטיבל CPH:DOX  2022

לחוץ? שחוק? אתה לא לבד! הדוקו שלפנינו מסביר, עם הרבה הומור שחור ואירוניה עוקצנית, איך חיי העבודה המודרניים הפכו לאויב הגרוע ביותר של עצמם – ומה אנחנו יכולים לעשות כדי לשנות אותם. 

כל מי שעובד בארגונים גדולים כבר מכיר את כל הסימנים – הרעש הנוראי ב-Open Space, אינסוף ישיבות שהופכות לחשובות יותר מהעבודה עצמה, עבודת תיוקים ותחקורים בלתי נגמרת, יותר ויותר בוסים לכל עובד, וכשהארגון חש שהעובד נשחק – מגיעות הרצאות המומחים ל"הגברת מוטיבציה בעבודה". אז מאיפה מגיעה כל ההתנהלות הארגונית הזאת, מה העובדים בשטח (ממדינות אירופה, ארה"ב ודרום-קוריאה) חושבים עליה ומה מציעים המומחים כדי לפתור את הבעיה ולהפוך את העובדים ליותר מרוצים? 

בימוי: ג'ון וובסטר (80 דק', פינלנד, 2022)   

 

עלייה | Ascension

יום שני, 16.1, בשעה 22:55 ב-yes דוקו, 

ב-yesVOD וב-STINGTV

פסטיבל טרייבקה 2021, פסטיבל דוקאביב 2021 

לחלום הסיני של ימינו ישנם שלבים: ההתחלה היא בשוק פועלים – שבו רק בני מזל מקבלים משרה שמותר בה לשבת – ההמשך באימונים דמויי טירונות המכשירים להצטרפות לחברות מסחריות גדולות, ומשם אפשר להמשיך לטפס, שלב אחר שלב, לעבר עוד ממון, יוקרה ומותרות. הבמאית ג'סיקה קינגדון ("עיר המסחר") מניחה תחת זכוכית מגדלת את המהפכה התעשייתית האדירה של סין, היכן שפועלים מרכיבים מדי יום מיליוני צינורות, בקבוקי מים, טלפונים, בובות מין וכובעים עם סיסמאות טראמפיסטיות, ומיליוני בני אדם לומדים לחייך נכון, להנהן נכון, ולדקלם סיסמאות שיבטיחו להם הצלחה. מהפכה תעשייתית העשויה מפסי ייצור של מוצרים ומפסי ייצור של בני אדם. בימוי: ג'סיקה קינגדון (97 דק', ארה"ב, 2021)

 

התאגיד החדש: סרט ההמשך המתבקש  

New Corporation: The Unfortunately Necessary Sequel The

יום חמישי, 19.1, בשעה 23:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

פסטיבל  tiff 2021

כמעט 20 שנה אחרי צאתו של הסרט עטור הפרסים – "התאגיד", שמתח ביקורת על התאגידים בעולם המודרני והשווה אותם לפסיכופתים קלינים, מגיע אל המסך סרט ההמשך "התאגיד החדש: סרט ההמשך המתבקש"  שחושף את האופן בו תאגידים ממתגים עצמם כבעלי אחריות חברתית אך, בסופו של דבר, הם מאיימים בכך על חופש הדמוקרטיה. 

יוצרי הסרט, ג'ואל באקן וג'ניפר אבוט, בודקים מה השתנה לאחר הקרנת הסרט הראשון ובוחנים את השפעת הקריסה הכלכלית של 2008 על המיתוג המחודש של התאגידים כבעלי אחריות חברתית (בעד תזונה נכונה, מלחמה במשבר האקלים וכו'). לטענתם, המניע הנסתר מאחורי ה"אחריות החברתית" הוא שמאפשר לתאגידים לשים רגל במקומות בהם השלטון חסר אונים ול"פתור" את הבעיות באמצעות הפרטת השירותים הבסיסיים (בריאות, כליאה, מים, חינוך, אנרגיה), אלא שבפועל מדובר בסתירה מהותית, כי עדיין מטרתם העליונה היא לייצר רווח לבעלי המניות. כך נוצר מצב שקריסת השירותים השלטוניים הבסיסיים וחוסר האונים של השלטון בכלל נובעים מכך שהתאגידים מפעילים פוליטיקאים כדי לשלם פחות מיסים, מה שמרוקן את קופת המדינה. 

הסרט מעורר המחשבה עוזר לצופים להבין את האינטרסים העומדים מאחורי הכלכלה העולמית, לחבר את הנקודות בין העבר להווה אך הוא גם מציג סיפורים מעוררי השראה על רוחות חדשות של שינוי והתנגדות שמנשבות כבר ברחבי העולם. בימוי: ג'ואל באקן וג'ניפר אבוט (106 דק', קנדה, 2020).

 

קפיטל במאה ה-21 | Capital in The Twenty-First Century

יום שלישי, 17.1, בשעה 19:50 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

פסטיבל hotDocs  2019, פסטיבל ירושלים 2019

עיבוד קולנועי עוצמתי לאחד הספרים פורצי הדרך ורבי ההשפעה של דורנו, "קפיטל במאה ה-21". 

מסע פוקח עיניים דרך עושר וכוח, השומט את הקרקע מתחת להנחה המקובלת שלפיה צבירת הון צועדת יד ביד עם קִדמה חברתית. הבמאי ג'סטין פמברטון מאיר באור חדש את העולם שסביבנו ואת פערי השוויון הצומחים שבו, שעה שהוא לוקח את הצופים למסע בזמן – החל מהמהפכה הצרפתית, דרך מלחמות העולם ותמורות גלובליות אחרות, ועד לעליית הטכנולוגיות החדשות של ימינו – ומחבר מראי מקום נגישים מתרבות הפופ יחד עם ראיונות עם כמה מהמומחים המשפיעים ביותר בעולם. התוצאה מספקת הצצה מעצימה ועתירת תובנות אל העתיד של כולנו. 

בימוי: ג'סטין פמברטון (103 דק', צרפת/ניו זילנד, 2019)

 

דור העושר | Generation Wealth

יום שלישי, 17.1, בשעה 23:50 ב-yes דוקו.

סרט הפתיחה – פסטיבל Sundance  2018

מבט נוקב על התרבות החומרנית האמריקאית, שמכורה לעבודה ואובססיבית לתדמית. 

הצלמת ויוצרת הסרטים לורן גרינפילד ("מלכת וורסאי") התבוננה במשך 25 שנות קריירה אחר חייהם של עשירי ארה"ב. מזוג שבנה אחוזה בשווי 100 מיליון דולר, דרך יועצת שגבתה סכומים עצומים כדי ללמד סינים להגות באנגלית שמות של מותגי יוקרה ועד אייקונים תרבותיים כמו דונלד טראמפ וקים קרדשיאן. 

בשנת 2017 הציגה גרינפילד תערוכת צילומים וספרים בשם "דור העושר", שתיעדה מקרוב את הסכנות שבקפיטליזם. הסרט "דור העושר" עוקב אחר עבודותיה ומביא אל המסך מסמך אוטוביוגרפי והיסטורי נוקב על הפריחה של הכלכלה האמריקאית אל מול התנפצות החלום הקפיטליסטי, השחיתות, הנרקיסיזם ותאוות בצע שמשתלטת לאורך השנים על החברה האמריקאית.

בימוי: לורן גרינפילד (106 דק', ארה"ב, 2018)

 

וסרטים נוספים.

 

* * *

 

המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

 

ספקטור | Spector  

בכורה: ימי חמישי, החל מה-5.1 , בשעה 22:00 ב-yes דוקו.  

כל פרקי העונה יעלו בבינג' ב-yesVOD וב-STINGTV ב-5.1

סדרה פשע-אמיתי חדשה על המפיק המוזיקלי האניגמטי והאגדי, פיל ספקטור, ועל מה שקרה בלילה הגורלי של ה-3 בפברואר 2003,  כשהשחקנית לאנה קלרקסון נורתה למוות באחוזה שלו. 

פיל ספקטור היה מלחין, גיטריסט ומפיק מוזיקלי אגדי, שהחל להתפרסם בראשית שנות ה-60 והפך לאחד מהמפיקים המוזיקליים החשובים בהיסטוריה של מוזיקת הפופ. הוא הפיק בין השאר אלבומים לביטלס, ללאונרד כהן ולטינה טרנר. אך מפגש מקרי בין השחקנית הכריזמטית, לאנה קלרקסון, ובין ספקטור הסתיים בפברואר 2003 בירי קטלני ששינה לנצח את מורשתו. אז איך הפכה אחת הדמויות החשובות ביותר במוזיקת ​​הפופ של המאה ה-20 למפלצת? 

סדרת הדוקו החדשה, בבימויו של זוכה האוסקר, ג'יימס מארש ("איש על חבל") ובהפקתם של ג'ונתן צ'ין ("טינה") וסיימון צ'ין ("איש על חבל" "שוגרמן") מקלפת את השכבות מאחורי אחד הפשעים הטרגיים ביותר בהוליווד ומשרטטת דיוקן אנושי של לאנה קלרקסון ושל האיש הקשה והאקסצנטרי שהורשע ברציחתה. 

בימוי: שיינה מ. ג'ויס ודון ארגוט (4X60 דק', ארה"ב 2022)

לצפייה בטריילר

 

וילנב ופירוני: הטרגדיה שלא סופרה

Villeneuve Pironi: Racing's Untold Tragedy

בכורה: יום ראשון, 22.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

לציון 40 שנה למותו הטרגי של ז'יל וילנב במהלך מקצי הדירוג לגרנד פרי בלגיה 1982, דוקו-ספורט חדש מביא לראשונה אל המסך את סיפורם המרתק של ז'יל וילנב ומערכת היחסים שלו עם חברו לקבוצה, דידייה פירוני. שני נהגי הפורמולה 1 הבלתי נשכחים. 

בסיפור של השניים היה הכל – שאפתנות, אהבה ובגידה של שני נהגי מרוץ מחוננים, שהתמכרו למהירות ולניצחון אך אלו גם הביאו למותם, בסופו של דבר. כעת נחשף ראיון שקיים המנהל הטכני הראשי של פרארי, הארווי פוסטלת'ווייט, 3 שנים לפני מותו והוא מספק תובנות חדשות לגבי וילנב, השפעתו על פרארי ולגבי מערכת היחסים שלו עם חברו לקבוצה, דידייה פירוני, שמצא את מותו גם הוא במהלך אימון בגרנד פרי הגרמני, 5 שנים לאחר מות חברו.

בימוי: טורקיל ג'ונס (90 דק', ארה"ב, 2022)

 

הגדולים בכל הזמנים | The Greatest of All Time

בכורה: ימי חמישי, החל מה-12.1 , בשעה 23:00 ב-yes דוקו.  

כל פרקי העונה יעלו בבינג' ב-yesVOD וב-STINGTV ב-12.1

הישגיהם יוצאי הדופן של כמה מהספורטאים הגדולים ב-60 השנים האחרונות מוצגים דרך ארכיון התמונות המדהים של צלם הספורט האגדי, וולטר לוס. 

לאורך כל הקריירה שלו, צלם הספורט הנודע, וולטר לוס, תמיד היה  במקום  ובזמן הנכון כדי לתפוס כמה מהרגעים האייקוניים ביותר בספורט המקצועני. בטניס, גולף, אגרוף, בייסבול, כדורסל, באולימפיאדה ובכל סופרבול, הוא רכש את אמונם של עשרות ספורטאים והציג אותם בשיאם.

הסדרה החדשה, בת 3 פרקים, מביאה ראיונות בלעדיים עם אייקוני ספורט ותרבות עולמיים, ביניהם קובי בראיינט, כריס אוורט, קרוליין ווז'ניאקי, טייגר וודס, ג'ו נאמת, ג'ו מונטנה, קלי סלייטר, דרק ג'יטר, ג'ק ניקלאוס ואחרים. בעזרת הצילומים יוצאי הדופן נחשף סיפור חייו המיוחד של וולטר, בעוד הספורטאים האגדיים שצילם מספרים למצלמה מה נדרש מהם כדי להיות הגדולים בכל הזמנים.

(3X60 דק', ארה"ב, 2022)

 

החונקים מהילסייד | The Hillside Strangler: Devil in Disguise 

בכורה: ימי שלישי, החל מה-10.1 , בשעה 22:00 ב-yes דוקו.  

כל פרקי העונה יעלו בבינג' ב-yesVOD וב-STINGTV ב-10.1

סדרת פשע אמיתי חדשה, בת 4 פרקים, צוללת עמוק על פרשת "החונקים מהילסייד": קנת' ביאנקי ובן דודו, אנג'לו בואנו, שפעלו כרוצחים סדרתיים בלוס אנג'לס בסוף שנות ה-70. 

בני הדודים נהגו להתחזות לשוטרים סמויים והשתמשו בתגי משטרה מזויפים כדי להונות ולפתות את קורבנותיהן. 10 נשים נפלו קורבן למעשיהם. אלו נאנסו באכזריות ואז נרצחו. את גופותיהן השליכו השניים בגבעות שמסביב ללוס אנג'לס. 

לאורך משפטו, טען ביאנקי לחפותו ונקט בקו הגנה של "אי שפיות" עקב הפרעת זהות דיסוציאטיבית. אחרי שחקר על ההפרעה הנפשית הזאת ניסה לזייף את מחלתו ואף הצליח לשכנע כמה פסיכיאטרים עד שהתרמית התגלתה והוא הודה בזיופה. בסופו של דבר, נידונו שני הרוצחים למאסר עולם.

סדרת הפשע האמיתי החדשה נכנסת עמוק לתוך מוחם של שני הרוצחים הסדרתיים ובעזרת ראיונות חדשים ובלעדיים עם אנשים שהיו מקורבים להתרחשויות וצילומים מקוריים מחדרי החקירות, היא ממשיכה לחקור גם שאלות שנותרו עדיין ללא מענה עד היום. 

בימוי: אלקסה דנר (4X54 דק', ארה"ב, 2022)

לצפייה בטריילר

 

* * *

 

1 בינואר – 7 בינואר

 

וילנב ופירוני: הטרגדיה שלא סופרה

Villeneuve Pironi: Racing's Untold Tragedy

בכורה: יום ראשון, 1.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

ראה עמ' 12

 

עונה חדשה לסדרה המצליחה:

 

טיפול זוגי: עונה 3 | Couples Therapy: Season 3  

בכורה: ימי שלישי וחמישי, החל מה-3.1 , בשעה 21:30 ב-yes דוקו.  

כל פרקי העונה יעלו בבינג' ב-yesVOD וב-STINGTV ב-3.1

עונה שלישית וחדשה לסדרת הדוקו הממכרת, מבית Showtime, שפותחת בפנינו דלת לעולם נסתר: מערכות היחסים של אנשים אחרים. גם בעונה החדשה מכניסה הסדרה את הצופים לחוויה אותנטית של טיפול שבועי עם ארבעה זוגות שובי לב שעוברים קונפליקטים עזים: זוג נשים המתמודדות עם אובדן המשיכה, העדר האינטימיות בנישואים פתוחים מאלצים אישה להתמודד עם הכעס שלה מול בעלה; אמא לשניים לומדת לשמוע את זעקותיו של בן זוגה לעזרה או להסתכן באובדן שלו; ומערכת יחסים של עשרות שנים קורעת את רקמת הצלקת הרגשית שנגרמה משנים של בגידה. כל אלו מתועדים בעזרת צילום "Fly on the wall", צילום תיעודי אמיתי מחדר הטיפולים ללא התערבות. 

המטפלת, ד"ר אורנה גורלניק,  ישראלית לשעבר שנחשבת למומחית בינלאומית בחקר הדפרסונליזציה, מדריכה את הזוגות, מובילה אותם בשדה המוקשים במהלך העימותים אחד מול השני ומול עצמם וחושפת את המאבקים בחיים האמתיים עד שמתרחשת פריצת דרך מאחורי הדלתות הסגורות. 

בימוי: ג'וש קריגמן ("וויינר") (9X30 דק', ארה"ב, 2022)

לצפייה בטריילר

 

7 מונולוגים על זנות | The Prostitution Monologues

בכורה: יום רביעי, 4.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

ראה עמ' 4

 

ספקטור | Spector  

בכורה: ימי חמישי, החל מה-5.1 , בשעה 22:00 ב-yes דוקו.  

כל פרקי העונה יעלו בבינג' ב-yesVOD וב-STINGTV ב-5.1

ראה עמ' 11

 

8 בינואר – 14 בינואר

 

הכפיל המקוון שלי | Made to Measure

בכורה: יום ראשון, 8.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

האם ניתן ליצור כפיל מדויק של אדם רק על סמך נתוני הדאטה המקוונים שלו?

בעזרתם של מהנדסי גוגל לשעבר, מומחים מתחום הדאטה והבינה המלאכותית ואנשי שיווק, שמשתמשים בתוכנות "טירגוט" של קהלים מדויקים, מציג הסרט ניסוי תחקירי-אמנותי מרתק של יצירת פרופילים אישיים רק על סמך נתונים שנאספו מהאינטרנט ומעלה שאלות אתיות הנובעות ממנו – האם גוגל משתמשת ב"אדם החדש" שהיא יוצרת מאתנו כדי לשלוח לנו פרסומות מתאימות? האם באמת אפשר לחזות את המצב הפסיכולוגי של מיליוני אנשים רק ע"י כמה הקלקות? והאם  אפשר להשתמש בפלטפורמה של גוגל גם לטובה – כדי להדריך את המין האנושי במקרים כמו הפרעות אכילה, התאבדות או פשעי טרור? 

בימוי: האנס בלוק, מוריץ רייזיק, קוסימה טראס (52 דק', 2021)

לצפייה בטריילר

 

הגדולים בכל הזמנים | The Greatest of All Time

בכורה: ימי חמישי, החל מה-12.1 , בשעה 23:00 ב-yes דוקו.  

ראה עמ' 12

 

15 בינואר – 21 בינואר

שבוע "לחם ,עבודה":  סרטים על עולם העבודה הנוכחי והעתידי.

ראה עמ' 10-6

 

22 בינואר – 31 בינואר

 

חשבון נפש | Reckonings  

בכורה: יום שישי, 27.1, בשעה 21:15 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

ראה עמ' 5

 

לא רוצה ילדים! | My So-Called Selfish Life

בכורה: יום ראשון, 29.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

יוצרת הקולנוע עטורת הפרסים, תרז שכטר, מציגה בסרטה החדש את הטאבו החברתי הגדול מכולם: הבחירה שלא להפוך לאמא.

בחברה האנושית יש הרבה שלוקחים כמובן מאליו את הרצון ללדת ילדים. רוב הציבור לא מעלה על דעתו שנשים יכולות מרצונן החופשי לבחור שלא להפוך לאימהות. 

בעזרת השנינות האופיינית לה והאינטלקט הנלהב שלה, הבמאית תרז שכטר אורגת יחדיו את תרבות הפופ, ההיסטוריה והפוליטיקה לצד סיפורים אישיים ומראה באיזה דרכים החברה שלנו מחזקת את הרעיון שאימהות היא גם חובה וגם גורל. מורה לשעבר ששילמה מחיר כבד כבר בשנות ה-70 על החלטתה, ראפרית מברוקלין שתשמח להזדקן כמו "בנות הזהב", פרופ' באוניברסיטה שמעבירה קורס באל-הורות ואישה שטיפולי ההפריה שלה נכשלו, כל אלו מוכיחות לצופים שאין דרך אחת נכונה להיות אישה. 

בימוי: תרז שכטר (85 דק', ארה"ב, 2022). לצפייה בטריילר

יש לבדוק גם

חוגגים 90 למייקל קיין

הג'וב האיטלקי (1969) | The Italian Job חוגגים 90 למייקל קיין | 16/3 ב-yesVOD | ספריית yes סינמטק> הקלאסיקות הגדולות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.