יום שלישי , פברואר 7 2023
הבלתי חשובים, כאן 11

הבלתי חשובים בפרק חדש

"הבלתי חשובים": סיפורה של אחת מקבוצות הנשים הראשונות בעולם בפרק נוסף ב-כאן 11

קראו לה מיל"ן, היא הייתה קבוצת הנשים הראשונה בישראל, ובהיעדר ליגת כדורגל לנשים, היא שיחקה מול קבוצות גברים, שהוכרעו לרגליה. סיפורה יובא בפרק השני בעונה החדשה של "הבלתי חשובים" ביום רביעי, 7 בדצמבר, בשעה 21:45, ב-כאן 11

 

בשנות השבעים, כשהפמיניזם הכה גלים, קמה בישראל אחת מקבוצות כדורגל הנשים הראשונות בעולם. שמה היה מיל"ן, ראשי תיבות של מרכז ישראלי לכדורגל נשים. את הקבוצה הקים דווקא גבר בשם צבי (ווילי) ויליגר, שחזר נלהב ממשחק נבחרות נשים בחו"ל, והחליט שגם בארץ הקודש יש לזה מקום.

לקבוצה הזו הצטרפו שורה של משוגעות לדבר, והן החלו להתמודד מול קבוצות שונות ברחבי המדינה והיו לאטרקציה. מאחר ולא היו באותה עת קבוצות נשים בישראל, וגם לא ליגה, הן מצאו את עצמן משחקות מול קבוצות גברים ש… לא ממש הצליחו להתמודד מול התעוזה הנשית, והפסידו מולן כמעט בכל משחק. כשההתאחדות לכדורגל הקימה בשנות התשעים נבחרת נשים וליגה מקצוענית, התפרקה מיל"ן ושחקניותיה עברו לשחק במועדונים השונים.

סיפורה של מיל"ן ושל השחקניות ששיחקו בה לאורך השנים יובא בפרק השני של הסדרה "הבלתי חשובים", המוקדשת הפעם לסיפורים שונים על הכדורגל הישראלי. הפרק ישודר ב-כאן 11 ביום רביעי, 7 בדצמבר, בשעה 21:45.

לרגל העונה המיוחדת הקימו ב'כאן ארכיון' ציר זמן ובו נקודות ציון פחות מוכרות אך לא פחות חשובות בהיסטוריה של מדינת ישראל.  שיטוט באתר הייעודי יוביל לקטעי ארכיון נדירים ומשעשעים שקשורים בנושאי הפרק השונים ולוקטו בקפידה מארכיון שידורי הטלוויזיה הציבורית ומארכיון החינוכית.

הסדרה "הבלתי חשובים", שזכתה לאחרונה בפרס Ifta הבינלאומי להפקות מבוססות ארכיון מספרת את סיפורם של האירועים הבלתי חשובים לכאורה שנעלמו מהתודעה אבל השפיעו במידה מסוימת על החברה הישראלית, ומצליחים להאיר בזווית חדשה את מי שהיינו פעם ומי שאנחנו היום.

את פרקי הסדרה ילוו קריינות של השחקן דרור קרן, מרואיינים מהתקופה, חומרי ארכיון נדירים וקטעי אנימציה משעשעים.

יוצרים – אלירן פלד ועידו הרטמן

 

יש לבדוק גם

יוצאים מהכלל- נשים תחת אלימות

עונה חדשה לסדרה הדוקומנטרית "יוצאים מהכלל" עם רוני קובן ב- כאן 11     בלבה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.