יום שני , פברואר 6 2023
סדרה של צרופי מקרים מוצלחים, שון ב' קרול, דביר, סדרת הקיפוד והשועל

סדרה של צירופי מקרים מוצלחים

חדש בהוצאת דביר, סדרת הקיפוד והשועל

 

סדרה של צירופי מקרים מוצלחים

שון ב' קרול

מאנגלית: עדי מרקוסה הס

 

ספר קטן על רעיון גדול

 

אסטרואיד פוגע ברצועת אדמה בין שני אוקיינוסים.

לוח טקטוני מתנגש בלוח אחר ומרים לגובה גוש עצום של הרים.

שינויים זעירים בטקסט הגנטי מחסנים בני אדם מפני מחלות.

 

למה העולם הוא כפי שהוא? האם לכל דבר יש סיבה? פילוסופים ותיאולוגים התחבטו בשאלות האלה במשך אלפי שנים, אך תגליות מדעיות מדהימות בחצי המאה האחרונה שינו את התשובות. 

התגליות הללו חשפו עובדה מטרידה, עוכרת שלווה: אנחנו חיים בעולם ששולטת בו אקראיות. העולם וכל מה שיש בו, כולל אותנו, הוא תוצאה של צירופי מקרים. לא קל לקבל את המסקנה הזאת בשוויון נפש, אבל הביולוג שון ב' קרול מתאר את השרשרת המופלאה והאקראית של הקיום בחן ובהומור שלא משאירים הרבה מקום לספקנות. 

איזה מזל שהאסטרואיד פגע בכדור הארץ; איזה מזל שבא עידן הקרח; איזה מזל שמזמן לזמן מתרחשות טעויות בהעתקת הטקסט הגנטי; ואיזה מזל שהמקרה גרם לנו להגיע ראשונים במרוץ מול 100 מיליון מתחרים.

 

סדרה של צירופי מקרים מוצלחים הוא ספר מעורר השראה ופליאה על אחת העובדות הכי חשובות והכי פחות מוערכות בחיים. רק במקרה אנחנו כאן היום. רק במקרה נהיה כאן מחר. 

 

שון ב' קרול הוא מדען עטור פרסים, סופר, מחנך ומפיק סרטים. הוא מוביל את המחלקה לחינוך מדעי במכון הרפואי הווארד יוז. הוא ראש אולפני HHMI Tangled Bank. הוא ראש הקתדרה לביולוגיה באוניברסיטת מרילנד. הוא פרופסור אמריטוס לגנטיקה וביולוגיה מולקולרית באוניברסיטת ויסקונסין. קרול קיבל את מדליית בנג'מין פרנקלין במדעי החיים, נבחר לאקדמיה הלאומית למדעים ולאגודה הפילוסופית האמריקאית, מונה לעמית באקדמיה האמריקאית לאמנויות ולמדעים ובאגודה האמריקאית לקידום המדע, ונבחר כחבר שותף בארגון האירופי לביולוגיה מולקולרית

 

234 עמודים, 98 ₪                  

 

 

יש לבדוק גם

שולמית מאושרת

שולמית מאושרת דורון שנער   אושר. איזה מושג חמקמק. עבור שולי, הנמצאת בהיריון שני, נשואה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.