יום ראשון , ינואר 29 2023
הנדר: כת הסקס של ניו יורק, עונה 2, yes

בואו נדבר על זה: הנדר עונה 2 פרק 5

נכון, פופ טארטס כבר התייחס לעונה החדשה של "הנדר" עם שידור פרק הפתיחה, אבל הפרק החמישי בעונה הזאת גרם לו להתיישב שוב מול המקלדת ולסקור שוב את הסדרה החשובה כל כך.

 

בפרק החמישי מרחיבים היוצרים על אחד האירועים האפלים בתולדות "נקסיום" ו"דוס", הכליאה בחדר החשוך של דניאלה.

 

אירוע שהוזכר כמעט כלאחר יד בעונת הבכורה, שהתמקדה בסיפורים האישיים של מרק, בוני, שרה ואחרים.

 

בעונה הזאת, שנעזרת בחומרים ממשפטו של קית' ריינירי, יש התמקדות בפרקים מסוימים של הכת המסוכנת, כולל כאמור ראיון ראשון עם מי שהקימה עם ריינירי את "נקסיום", ננסי זלצמן.

 

פרק שלם גם הוקדש לשיטה לא מדעית לטיפול בתסמונת טורט, שכמה ממטופליה מעידים כי סייעה להם יותר מכל תרופה אחרת. אחד מהם אף לא מוכן לשמוע מילה רעה על ריינירי, כיוון שסייע לו לסלק כמעט לחלוטין את הטיקים והתפרצויות הקללות.

 

אבל לא לשם כך התכנסנו.

 

בפרק החמישי מגיעה ההתעמקות בעדותה של דניאלה.

 

בת להורים אמידים ממכסיקו , שהושארה יחד עם אחותה הגדולה בחסות ריינירי, אחרי שהצליח לשבות את ליבם של ההורים ולשכנע אותם, שהוא יביא אותם ואת ילדיהם לגדולות.

 

דניאלה הייתה בת 16 כשריינירי החל "לטפל" בה.

 

הכוונה שלו נראתה כמובן מאוד מאוד תמימה בהתחלה- ללמד אותה יותר על החיים באמריקה, להשתמש באינטלקט הגבוה שלה כדי לפתור בעיות בחיי היום יום במתחם באולבני, אבל הוא גם הקפיד לשמור אותה קרוב אליו, ולטפח בה את התחושה, שהיא צריכה להוקיר תודה על הגישה לאיש המיוחד הזה.

 

ריינירי אף נתן לה בשלב מסוים את הפיקוד על מצלמת הווידאו, כדי שתתעד כל רגע בחיי היומיום שלו ושל עדת חסידיו, למען הדורות הבאים. הוא האמין, כמו מנהיגי כתות רבים לפניו, שאנשים בעתיד הרחוק ייעזרו במשחקי הכדורעף המצולמים שלו ובתיעוד שלו קופץ מעל שני אנשים כמעין סילבוס לחיים.

 

נניח את זה בצד.

 

ריינירי הוא טורף מיני, וכל המבנה המורכב, העסקי והאנושי, של נקסיום ודוס נועד בסופו של דבר כדי לאפשר לו לנהל מערכות יחסים מיניות עם מספר גדול מאוד של נשים.

 

דניאלה בת ה-16 הייתה כנראה עוד כיבוש שרצה להשיג, והפרק, באמצעות שחזור העדות של דניאלה, מציג כיצד הוא לאט לאט השתלט על מוחה , כמו גם כמובן על כל היבט בחייה האישיים והפיזיים.

 

בשלב מסוים הם עוברים למערכת מינית, וכיוון שהייתה חסרת ניסיון בנושא, הייתה בטוחה שהרגשות שהיא מרגישה הם רגשות של אהבה, של הוקרת תודה על הזכות לבצע אקטים מיניים ב-VANGUARD , המנהיג הנעלה והחשוב.

 

הפרק הזה צריך להיות מוקרן בכל סמינר על כפייה מינית והתעללות באמצעים שאינם פיזיים בלבד, הוא חייב להיות חלק מתוכנית הלימודים של יועצות לחינוך מיני ועובדים ועובדות סוציאליים המתעסקים בנושא הזה.

 

גם חוקרי עבירות מין ישכילו רבות מהפרק הלא פשוט לצפייה הזה, שרובו כאמור מתבסס על שיחזור קולי של העדות הארוכה והמפורטת של דניאלה.

 

שיא ההתעללות, שגם הופכת לפיזית, מגיע בכליאה בחדר החשוך, שנמשכת שנתיים. ושם, באמצעות המשך העדות המשוחזרת יחד עם כמה טכניקות אנימציה שמשתלבות זו בזו, אנו נחשפים לזוועה האמיתית של ריינירי, ובעיקר של עושות דברו, שלא היססו לתפקד כסוהרות של דניאלה האומללה.

 

מעדותה ניכר כי השתקמה אחרי שעזבה את "נקסיום". אבל הצער הגדול ביותר שלה הוא על כניסת אחותה הקטנה קמילה למתחם באולבני, ושם כנראה יחל הפרק הבא.

 

פרק חזק ולא קל לצפייה, עם המון תובנות לכולם.

 

לקריאת הסקירה של פופ טארטס על פרק פתיחת העונה- לחצו כאן.

יש לבדוק גם

חדשות סטרימינג: עונה 2 ל"הרכש החדש"

הסדרה "הרכש החדש", או בשמה המקורי THE RECRUIT, חודשה לעונה שנייה.   דרמת הריגול המעט …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.