יום שלישי , פברואר 7 2023

תערוכות חדשות בגלריית המדרשה

תערוכות חדשות בגלריית המדרשה, בית ברל:

שי עבאדי | מרקוזה, פונטורמו ואני

מלכי טסלר | ילדה נופלת לשמלה

סנדרה גבריאל אורס | אֶתֶר

 

אוצר: אבי לובין

 

פתיחה: 01/12/2022 בשעה 20:00

נעילה: 20/01/2023

שי עבאדי | מרקוזה, פונטורמו ואני

ראשיתה של תערוכת היחיד החדשה של שי עבאדי נעוצה בשני מפגשים. האחד במחלקת הרסטורציה של מוזיאון ת"א, שם פגש לראשונה ביצירתו של הצייר היהודי-גרמני אליהו צבי מרקוזה "מות שאול בגלבוע" (1848). הציור מתאר את רגעיו האחרונים של שאול המלך לפני שזה נופל על חרבו, כאשר נושא כליו צמוד אליו, גופת בנו אבינדב מוטלת על הקרקע ולצדו שני אחיו יהונתן ומלכישוע. המפגש השני היה עם ציוריו ורישומיו של ג'קופו דה פונטורמו, הצייר המנייריסט הפלורנטיני בן המאה ה-16, ועם "ורטומנוס ופומונה" פרסקו חושני שניצב באחת הווילות של משפחת מדיצ'י בטוסקנה. עבאדי מפרק את ציוריהם של שני הציירים לפרגמנטים, חוזר שוב ושוב לרגעים בציור, מצייר אותם בסגנונות שונים ובטכניקות שונות, ומתעכב בין היתר על ההומואירוטיקה הנוכחת בהם. כמו כן בוחן עבאדי את הפורטרטים העצמיים של הציירים המשובצים בין הדמויות, ואת התשוקה ומערכת היחסים הנוצרת בין הציירים, הדמויות ועבאדי עצמו.

מלכי טסלר | ילדה נופלת לשמלה

בתערוכתה החדשה מציגה מלכי טסלר ציורים וקטעי אנימציה קצרים מהשנים האחרונות. ציוריה מתאפיינים בצבעוניות עזה, בסגנון ילדותי ובשימוש בחומרים פשוטים כמו טושים, פנדה, עטים ומדבקות. קטעי האנימציה מראים סצנות קצרות בטוש על נייר, שמציגות פעולה אחת בתנועות פשוטות שלעתים מסתבכות – אישה שבולעת דג שלם, ילדה שנופלת לתוך שמלה, אישה מעשנת סיגריה והעשן שיוצא ממנה מפתח והופך למניפה. ציוריה של טסלר ילדותיים וגרוטסקיים, מופנמים ופרובוקטיביים, רוויים בהומור ובמיניות. טסלר בוחנת את היחס לגוף הנשי והילדי ושאלות של נורמות מיניות, אלימות ואהבה.

סנדרה גבריאל אורס | אֶתֶר

העבודות העדינות של סנדרה גבריאל אורס עשויות מחומרים טבעיים (כמו כותנה, עץ או צמר גמלים) ובעבודת יד עמלנית. אורס יוצרת הדפסים ידניים, רוקמת, אורגת ושוזרת אובקייטים בהשפעת טכניקות מסורתיות שמגיעות מתרבויות שונות כמו זו של יפן או צפון אפריקה. היא מייצרת שורה של פעולות טקסיות ששואפות ליצור מפגש בין הגוף לחומר ובין האדם לטבע.

יש לבדוק גם

קוראים ברומנים של קפקא

קריאה ברומנים הלא גמורים של קפקא! ימי חמישי בחודש פברואר. 20:30-19:30. מפגש זום מנחים: עודד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.