יום חמישי , דצמבר 8 2022
ברנשטיין - הפרטיזן האחרון , כאן 11

ברנשטיין: הפרטיזן האחרון

כאן 11: "ברנשטיין הפרטיזן האחרון" נקנה להפצה ברחבי העולם

הישג נוסף למחלקת הדוקו של כאן: הסרט "ברנשטיין הפרטיזן האחרון" נמכר לארצות הברית, ויופץ גם באסיה ובאירופה.

 

"ברנשטיין – הפרטיזן האחרון״, של הבמאי רומן שומונוב, ממשיך במסעו הבינלאומי. לאחר סיבוב פסטיבלים חובק עולם, בהם קטף את פרס הסרט הטוב ביותר ופרס הבמאי בפסטיבל מונטריאול, את פרס חביב הקהל בפסטיבל פאלם ביץ' ואת פרס חבר השופטים בפסטיבל סטוני ברוק.

כעת יוצא הסרט, שהופק עבור כאן 11 ושודר בו בערב יום השואה, להפצה מסחרית באירופה, אסיה וארה״ב. באנגליה הסרט מופץ על ידי חברת ״LightBulb״ ואף הגיע למקום השני במצעד המכירות של  iTunes . בגרמניה יוצא הסרט להפצה נרחבת בקולנוע, די.וי.די ופלטפורמות דיגיטליות שונות על ידי חברת ״Pandastorm Pictures״.

בארצות הברית הסרט נמכר לחברת ההפצה Media  Janson ונמצא כבר באתר אמזון. הסרט דובב לשפות שונות בהן גרמנית, יפנית ואנגלית ובהמשךצפוי לעלות לפלטפורמות שידור נוספות. באסיה הסרט נמכר לפלטפורמות וי או די במדינות כמו יפאן, טיוואן ודרום קוריאה.

את הסרט מפיצה חדוה גולדשמידט מחברת Go2Films.

הסרט "ברנשטיין – הפרטיזן האחרון" הוא פרויקט דוקו-דרמה המספר את סיפורו של ליאוניד ברנשטיין, גיבור מלחמה יהודי,  אחד מאחרוני המפקדים של גדודי הפרטיזנים במלחמת העולם השנייה, והאיש שאיתר את המתקן הסודי בו פיתחו הגרמנים את נשק יום הדין  של היטלר – טילי V2.

מחברת מטאפור נמסר: אנו שמחים ונרגשים עם כל מדינה חדשה בה מופץ הסרט ועם כל קהל חדש שמתוודע לסיפורו של לאוניד ברנשטיין. הצלחות אלה מביאות מעט נחת גם לצוות השחקנים וההפקה באוקראינה, אשר עבור רבים מהם הסרט הפך למציאות מאז שהמלחמה הגיעה לביתם. היינו מאוד שמחים לו הדילמות והתובנות בהם עוסק הסרט כבר לא היו אקטואליים לעולמנו, אבל המציאות, למרבה הצער, מוכיחה אחרת.

מכאן 11 נמסר: גאים ונרגשים להביא את סיפורו יוצא הדופן של לאוניד ברנשטיין לתודעה ציבורית רחבה בישראל ובעולם. הסרט מביא את סיפורו יוצא הדופן של ברנשטיין המבוסס על מאורעות חייו בתקופת מלחמת העולם השנייה בעת שלחם בנאצים כחייל בצבא האדום וכפרטיזן.  ההפצה ומכירת הסרט המרתק והחשוב ""ברנשטיין – הפרטיזן האחרון" ברחבי העולם מצביעה פעם נוספת על היכולת שלנו בתאגיד השידור הישראלי לספק לצופים תוכן המביא פעם אחר פעם להכרה והצלחה בינלאומית. תוכן משובח, רלוונטי, איכותי ומרגש המונגש בראש ובראשונה לקהל הישראלי וגם לזה שמעבר לים. לאחר שידורו הסרט זכה להדים רבים הן בשל חשיבותו הציבורית והן בשל היותו הפקה יוצאת דופן וחובקת עולם ובמיוחד בשל יכולותיו האמנותיות יוצאות הדופן של הבמאי המוכשר רומן שמונוב".

יש לבדוק גם

אורחי הכבוד בפסטיבל הקולנוע היהודי

    פסטיבל הקולנוע היהודי ה-24, ירושלים  (17 עד 22 בדצמבר) גאה להכריז על אורחי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.