יום שלישי , פברואר 7 2023

תערוכת יחיד לאפי ואמיר

השימוש בתמונות בקרדיט ולפרסום בפרויקט זה בלבד

צבא של מאה שרירים

תערוכת יחיד לאפי ואמיר

אוצרת: ורדית גרוס

פתיחה: 8.12.22, יום חמישי | בשעה 20:00 | ארטפורט, רחוב העמל 8, תל אביב

 

מיצב רחב היקף הכולל עבודות וידיאו, אובייקטים קיימים, מעובדים וממוצאים, שבוחן כיצד זהותנו נקבעת וגורלנו נחרץ בעקבות השפה והמבטא המשויכים לנו.

בתערוכתם בארטפורט צוללים אפי ואמיר לתוך העולם הטכנולוגי שמקיף את מבחני השפה המודרניים. דרך שימוש בכלים מדעיים ורפואיים הם מספרים את הסיפורים האנושיים של מי שזהותם פורקה למנגנון הקולי שלהם, ורודדה לכדי צליל יחיד שהם יכולים או לא יכולים להפיק.

נקודת הפתיחה של התערוכה היא הסיפור המקראי על המילה "שיבולת", שהדרך בה בוטאה – "שיבולת" או "סיבולת" -הכריעה בשאלה לאיזה שבט אתה שייך, ובהתאם האם תחיה או תמות. מילות מבחן נוספות מסוג זה שימשו להבדיל בין פרוטסטנטים לקתולים באירלנד, לזיהוי מרגלים גרמנים בהולנד, ובימים אלו ממש משתמשים חיילים אוקראינים במילה "פאליאניציה", שם של לחם אוקראיני מסורתי, כדי לזהות חיילים רוסים שהתחזו לאוקראינים.

העבודה נעה בין האזורים הקוליים והאנטומיים לאזורים הפוליטיים, ובין יצרני הצלילים לאלו שמאזינים להם. היא מעלה שאלות על המרחק הקיים בין המבטא שאנחנו שומעים, למבטא שהעולם שומע, ועל הפער המובנה בין הצ'ק הפוינט החיצוני לצ'ק פוינט הפנימי שאנחנו נושאים איתנו לכל מקום.

*

התערוכה, הכוללת 7 עבודות וידיאו, מבוססת בחלקה על סרטם עטור הפרסים של אפי ואמיר "בגרון" (זוכה פרס עומק שדה, דוקאביב 2021, ופרסי IndieLisboa  (2021) ו Festival En Ville!  (2021))

**

תערוכת יחיד לאפי ואמיר (אפי וייס ואמיר בורנשטיין), זוג אמנים העובדים יחד, בוגרי תוכנית הרזידנסי הבינלאומי של ארטפורט. אפי ואמיר חיים ועובדים בבריסל.

 

יום שישי 9.12 בשעה 11:00 – שיח גלריה בהשתתפות אפי ואמיר ואוצרת התערוכה ורדית גרוס

יום שבת 10.12 בשעה 12 – סיור בתערוכה עם אפי ואמיר

ארטפורט, מיסודה של הקרן המשפחתית על שם תד אריסון, פועלת מזה עשור ללא מטרות רווח לקידום וטיפוח האמנות העכשווית בישראל. דרך כנסים, תערוכות, סדנאות מקצועיות לאמנים ותכנית הרזידנסי הבולטת בישראל, ארטפורט פועל להשמעת קולם של אמנים במרחב הציבורי ולקידום הקשרים בין אמנות וחברה. במסגרת תוכנית הרזידנסי, משתתפים שישה אמנים ישראלים בתוכנית משכן אמן כבת שנה, במסגרתה הם מקבלים סטודיו, מלגה חודשית ותמיכה וליווי בהפקת פרויקט. לצידם עובדים אמנים ואוצרים בינלאומיים המגיעים לתקופות קצרות יותר. עד כה השתתפו בתוכנית כ 50 אמנים ישראליים וכ 60 אמנים בינלאומיים. 

 

***

נעילת התערוכה: 4.2.2023

שעות פעילות התערוכה: רביעי וחמישי 12:00-19:00, שישי ושבת: 10:00-14:00. בימים אחרים בתיאום מראש. 

ארטפורט, רחוב העמל 8, תל אביב. 

www.artport.art

 

 

יש לבדוק גם

הזוכים בפרס שיש קולר למצויינות

טקס פרסי הוקרה שנתי חדש בתרבות הישראלית נערך לראשונה: הוכרזו הזוכים "פרס שיש קולר למצויינות" – …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.