יום שלישי , דצמבר 6 2022
ילדי השלום, כאן 11

ילדי השלום

"ילדי השלום"- סרט דוקו של כאן 11

 

 

על התפר הדקיק שבין החלום לשברו, חולקים יהודים, מוסלמים ונוצרים

מציאות מורכבת של דו קיום בכפר נווה שלום

הסרט ישודר בכאן 11 במוצ"ש, 3.9.22 בשעה 21:15, מיד לאחר חדשות השבת

נווה שלום הוא כפר יחיד במינו בעמק איילון בו חיים בדו-קיום מוסלמים, נוצרים ויהודים. הסרט עוסק בשאלה- מה קורה לילדים שנולדו וגדלו ביישוב מעורב ומורכב כשהם פוגשים במציאות הישראלית המתוחה? האם נווה שלום היא הבית היחיד למי שגדלו במציאות מעורבת? סרט על ניסיון עיקש על הציר שמחבר בין ייאוש ותקווה.

סיפורו של הישוב נווה שלום מובא דרך עיניהם של הילדים שגדלו שם. בשנת 1969 הוקם "נווה שלום", כפר ניסיוני יחיד במינו, שהוקם במטרה לקדם דו קיום בין ישראלים לפלסטינים. בתוך ניסוי חברתי שבו גרים יחד יהודים, מוסלמים ונוצרים, נולד דור חדש עם הרבה תקווה לפיוס ובעיקר עם רצון להראות לכולם שאפשר אחרת, אפשר לחיות את השלום. האם מדובר היה בניסוי אוטופי חסר סיכויי הצלחה במציאות המשוסעת של ישראל?

ב-1997 תום כיתאין, החייל הראשון שנולד בישוב, נהרג באסון המסוקים. מותו פירק את התמימות והאחדות וקרע את הכפר לשני מחנות מנוגדים.  25 שנים אחרי, הסרט חוזר לבני הדור השני . באמצעות חומרי ארכיון מרתקים, מספר הסרט את סיפורם של ילדי הכפר ובוחן מה עלה בגורל המקום וואן החיים הובילו את ילדי נווה שלום.

את הסרט ביים וצילם מעיין שוורץ, בן נווה שלום, שמדבר עם חבריו על ילדותם הייחודית ושואל את עצמו האם לבו מורה לו לשוב לחיות במחוז ילדותו המורכב.

 

 

יש לבדוק גם

כאן דרמה בעולם

כאן עושים דרמה בעולם שתיים מהסדרות המובילות של כאן 11 "טהרן" ו"מנאייכ" יתמודדו בתחרות הדרמות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.