יום שני , דצמבר 11 2023
קולוסיאום, ערוץ ההיסטוריה

אוקטובר 2022 בערוץ ההיסטוריה

 

 

ערוץ ההיסטוריה גאה להציג את הדוקו-דרמה היוקרתית של השנה: "קולוסיאום".
הסדרה, בת שמונת הפרקים, מביאה למסך הקטן את סיפור עלייתה ונפילתה של האימפריה הרומית, דרך נקודת המבט של אחת מהזירות המלהיבות והאכזריות ביותר בהיסטוריה האנושית, הקולוסיאום, בה גלדיאטורים, לוחמים בשר ודם, לחמו ביניהם עד המוות.
החל מהצגת האמת הברוטלית אודות חייו של גלדיאטור כעבד-לוחם, ועד לחשיפת מגוון הדרכים המרתקות בהן ניצלו קיסרי רומא את האמפיתיאטרון הענקי בכדי להפגין את כוחם ושליטתם המוחלטת בעם, "קולוסיאום" מגוללת את סיפורה של האימפריה האייקונית ביותר בהיסטוריה, מנקודת מבט אישית וייחודית ביותר.
הסדרה אף מציגה את האתגרים הארכיטקטוניים העצומים שהיו כרוכים בבניית הקולוסיאום, ואת חוויותיהם של תושבי רומא שנכחו בתוך האצטדיון וזכו לצפות מקרוב בספקטקל המרהיב והאכזרי.
המסגרת העלילתית של "קולוסיאום", משתרעת באופן כרונולוגי על-פני כמה מאות שנים, החל מיום הפתיחה המדהים של האצטדיון ברומא, ועד למשחקים האחרונים שהתקיימו בו, כשרומא ירדה מגדולתה והאימפריה כבר הייתה על סף נפילה.
"קולוסיאום" כוללת קטעי אקשן מרהיבים ומושקעים, אפקטים מיוחדים, זאת לצד  מומחים בעלי שם עולמי לתקופת האימפריה הרומית.
כל אחד משמונת פרקי הסדרה, מתמקד בשמונה דמויות מפתח שונות, המבוססות כולן על אנשים אמיתיים מההיסטוריה, שדרכן מוצג סיפורה של אימפריה שלמה:
הגלדיאטור  ורוס (Verus) – אלוף הקרבות של רומא, נלחם באחד מקרבות הגלדטיאורים המפורסמים בהיסטוריית האימפריה הרומית, נגד פריסציוס הברברי – בעימות עד המוות.
האדריכל  האטריוס (Haterius) – האדריכל הרומי שבנה את הקולוסיאום, נדרש כעת ע"י הקיסר דומיטיאנוס להוסיף לקולוסיאום רשת מנהרות תת-קרקעית מורכבת, ולסיים אותה בזמן לפני משחקי הקיסר.
לוחם החיות  קרפופורוס (Carpophorus) – עבד לוחם מנוסה בחיות אקזוטיות במיוחד. קרפופורטס הובא במיוחד לקולוסיאום להילחם נגד עשרים חיות פרא במקביל, הכל במטרה לשעשע את צופי הקולוסיאם ברומא.
הגלדיאטורית  מיביה (Mevia) – אשה רומאית שעשתה היסטוריה, שהחליטה לקרוא תיגר על מעמדה כאשה חופשיה, להפוך לגלדיאטורית ולהילחם בקרבות נגד גלדיאטוריות אחרות (שהיו לרוב שבויות מלחמה נטולות זכויות) בקולוסיאום ברומא.
הקדוש המעונה הוצאות להורג פומביות של פושעים היו עניין שבשגרה בקולוסיאום. אף אחד מהם לא נחשב לאסיר רגיל – הבישוף איגנטיוס מאנטיוכיה, שהיה חלק ממחתרת דתית הולכת וגדלה שאיימה על המסורות הרומיות – הנצרות.
המדען  גיילן מפרגמון (Galen of Pergamon) – אחד הרופאים והמדענים המפורסמים בעולם העתיק. שימש כרופא לגלדיאטורים בזירת הקרבות. בזמן שלטונו של הקיסר מרקוס אורייליוס, מגפה קטלנית מאיימת על חיי תושבי רומא בכלל והקיסר בפרט. על גיילן מפרגמון להגן על רומא מפגעי המגיפה ולשמור על חיי הקיסר בכל מחיר.
קומודוס הקיסר קומודוס (Commodus), בנו הלא-מוצלח של הקיסר מרקוס אורייליוס הגדול, צבר לעצמו אויבים במהרה, ובהם הסנאט של רומא. קומודוס היה הראשון מבין קיסרי רומא שהמיר את תא המכובדים של הקולוסיאום, בזירת הקרבות עצמה.
הפגאני (The Pagan)  באלף הרביעי לספירה, האימפריה הרומית הגדולה ניצבת על סף קריסה. רומא מתמודדת במקביל עם רעידות אדמה, שריפות ענק, פלישות השבטים הברבריים ומחלוקות דתיות עמוקות. אדם אחד, מאמין מסור באלים הישנים של רומא, חוזר לקולוסיאום שעומד נטוש כעת, בניסיון נואש להחזיר את רומא לימיה הגדולים.

 

קולוסיאום / Colosseun
החל מ-22 באוקטובר, ימי שבת ב-22:00

 

 

 

 

 

 

היכונו למסע שומט לסתות בעולמם של השליטים, שלא רק נהנו מעושר אינסופי, אלא הם נהנו אף יותר מהדרכים הדקדנטיות ביותר לבזבז אותו – החל מהמלך האנגלי, הנרי השמיני, דרך השאה האיראניהקיסרית הרוסיה יקטרינה הגדולה ועד לנרון קיסר רומא. כולם הפגינו את עושרם בדרכים השאפתניות והביזאריות שיש. אלו הם "עשירי העולם העתיק".
לאורך ההיסטוריה, העולם שלנו עוצב בידי בעלי הכוח והשררה. אתם מזהים את השמות שלהם, אתם מודעים למעשיהם. אך על-מנת להבין באמת את השליטים, המנהיגים והטייקונים בעלי העושר הבלתי-נתפס ששלטו בעולם הישן – עלינו ללכת אחרי הכסף. למי מהם היה הכי הרבה? ובאיזו דרך הם נהנו לבזבז אותו?
הסדרה החדשה "עשירי העולם העתיק", מציגה בכל פרק אייקונים מסתוריים מהעבר, שחלקו את אותה אובססיה – בין אם לחיות אקזוטיות, דרך עריכת מסיבות המוניות בשווי מיליארדי(!) דולרים, ועד לחיים בתוך ארמונות פאר עם תג מחיר של תשע ספרות.
"עשירי העולם העתיק" לוקחת את הצופים למסע סוחף ועוצר נשימה בתוך עולם של דקאדנס אינסופי – ומגלה מי בדיוק היו אותם אייקונים, ובסופו של דבר, מי מהם ביזבז את כמות הכסף הגדולה ביותר.

 

עשירי העולם העתיק / Crazy Rich Ancients
החל מ-22 באוקטובר, ימי שבת ב-22:45

 

 

 

 

 

 

לרגל עליית הדוקו-דרמה ההיסטורית "קולוסיאום" לאוויר, ישודר אירוע מיוחד בן חמישה פרקים, במסגרת סדרת הנשק הוותיקה "חיים על החרב".
אולפן התוכנית יהפוך לזירת גלדיאטורים, בה תיערך שורת תחרויות אפית – מיטב אומני המתכת יצטרכו לשחזר כלי נשק רומיים עתיקים, כאשר המנצח, לאחר חמישה שלבים מפרכים במיוחד בהם הנשק שיצר יצטרך לעמוד במבחנים קשים במיוחד – יוכתר לגלדיאטור הראשון של "חיים על החרב", ואף יזכה בפרס כספי נאה בסך 75,000 דולרים.

 

חיים על החרב: גלדיאטורים / Forged In Fire: Gladiator Special
החל מ-22 באוקטובר, ימי שבת ב-23:30

יש לבדוק גם

אוקטובר 2023 בסלקום TV

חודש אוקטובר 2023 בסלקום TV   בחודש אוקטובר ובחג סוכות, סלקום TV תעלה לשירות מבחר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.