יום שלישי , אוקטובר 4 2022
איפה אנה פרנק, סרטו של ארי פולמן

המועמדים בטקס פרסי אופיר לשנת 2022

10/8/2022

 

האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה מכריזה על המועמדים בטקס פרסי אופיר לשנת 2022: 

הטקס יתקיים ב-18 בספטמבר בזאפה מידטאון ת"א וישודר בקשת בשעה 23:00 

 

האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה מכריזה ברגעים אלו על המועמדים הסופיים בטקס פרסי אופיר לשנת 2022:

 

 

הטקס יתקיים ביום ראשון 18 בספטמבר בזאפה מידטאון ת"א ויועבר LIVE ב- MAKO וישודר באותו לילה ב-23:00 בקשת, שתחזור לשדרו לאחר שבשנים האחרונות שודר בכאן.

 

השנה החליטה האקדמיה לעדכן את אופיו של הטקס ולהפוך אותו לחגיגי, קצבי וקצר יותר בפורמט המזכיר קבלת פנים ושטיח אדום.  הוא יערך במתכונת בימתית חדשה ובזה אחר זה יעלו הזוכים לקבל את הפרסים לצד כיבוד של אלכוהול משובח ומנות מסתובבות. הטקס יחולק ל-3 חלקים מרכזיים כאשר בתחילה יוענקו הפרסים המקצועיים וביניהם: פרס התסריט, הצילום, פסקול, עיצוב תלבושות, עיצוב אומנותי, עריכה ועוד. בחלק האמצעי יוענק פרס מפעל חיים לציון הישג בעל חשיבות יתרה ובחלק האחרון – שיא הרגש – יוענקו 5 הפרסים המרכזיים וביניהם: פרס הבימוי, פרסים לשחקן ושחקנית ראשית ושחקני המשנה ופרס הסרט הטוב ביותר – שיהווה את כרטיס הכניסה לתחרות האוסקר בקטג' הסרט הזר.

 

השנה תומכים בטקס: משרד התרבות והספורט, מועצת הקולנוע, הקרן לעידוד הסרט הישראלי מיסודה של התאחדות ענף הקולנוע בישראל ומפעל הפיס, שיתמוך במענק בקמפיין לקידום הסרט הטוב ביותר במירוץ לאוסקר.

 

שנה לא פשוטה עברה על הקולנוע העולמי, שעדיין מחפש את דרכו עם תום משבר הקורונה. אנו עדים להתפתחות אבולוציונית יוצאת דופן שמתבטאת בהיצף תכנים המופקים לפלטפורמות הסטרימניג על חשבון אולמות הקולנוע. תנודה של בימאים, מפיקים ויוצרים שבוחרים במסך הקטן אל מול מסך הקולנוע ובכל זאת היו גם נקודות אור: הרבה יוצרים חדשים, יותר נשים בתעשייה ויבול מרשים של הקולנוע הישראלי.   הנה אנקודטות העולות מתוך המועמדויות בדרך לפסלון:

 

  • מספר גבוה של סרטים ביחס לשנים קודמות: לתחרות השנה הוגשו 95 סרטים מכל הז'אנרים.
  • מספר הנשים בתעשייה גדל: השנה לקחו חלק מספר גבוה של נשים ביצירת הקולנוע הישראלי. הדבר משתקף בקטגוריות השונות: עורכות, תסריטאיות ועוד.  בקטגוריית העריכה מתחרות 4 נשים ובקטגוריית הבימוי מתחרות 2 נשים.
  • דאנה איבגי מתחרה מול עצמה בקטגוריית השחקנית הראשית ומציגה 2 מועמדויות על משחקה בסבוי ובסינמה סבאיא. במידה ותזכה בפסלון הנכסף, תהפוך לשחקנית המעוטרת ביותר בהיסטוריה של הטקס עם 4 פרסים ותעקוף את רונית אלקבץ ז"ל שקטפה 3 פרסים.
  • גם ששון גבאי הינו השחקן היחיד שיתמודד בפעם ה-4 על פרס אופיר. במידה ויזכה, יעקוף את מניין הפרסים של משה איבגי, אסי דיין וליאור אשכנזי -שגרפו כל אחד 3 פרסים.
  • כתוצאה של שיוויון במספר הנקודות: ב-3 קטגוריות מתמודדים 6 מועמדים (במקום 5). והקטגוריות הן: השחקן הטוב ביותר בתפקיד משנה,  פרס התסריט הטוב ביותר ופרס העיצוב האומנותי הטוב ביותר.
  • מפרגנים לערוץ 8 של HOT –  ב- 3 סרטים מתוך חמשת המועמדים על פרס הסרט התיעודי הטוב ביותר (מעל 60 דק') השקיעה הפלטפורמה.

 

בהצלחה לכל המתמודדים!

 

בכבוד רב, האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה:  יו"ר אסף אמיר , מנכ"ל ליאור ששון   https://www.israelfilmacademy.co.il

 

הסרט העלילתי הישראלי הטוב ביותר
שם חברת ההפקה מפיקים מספר מועמדויות פירוט המועמדויות
איפה אנה פרנק בְּרִידְגִ'יט פוֹלְמָן כְּנוּפִיַית סְרָטִים אֲרִי פוֹלְמָן – Ari Folman 2 הסרט הטוב ביותר, פסקול
הדרך לאילת קובי מִזְרָחִי הֲפָקוֹת
ADOK FILMS / DW
קובי מִזְרָחִי
גּ'וֹזֶה מִישֵׁל בּוֹהְלֶר
דּוֹמְנִיק וִולִינְסְקִי
11 הסרט הטוב ביותר, בימוי, תסריט, שחקן ראשי, שחקן משנה, שחקנית משנה, צילום, עריכה, ליהוק, עיצוב אומנותי, מוסיקה מקורית
וָלֶרִיׇה מתחתנת למה הפקות איילת קָיְיט
אמיר הראל
14 הסרט הטוב ביותר, בימוי, תסריט, שחקן ראשי, שחקנית ראשית, שחקן משנה, צילום, עריכה, פסקול, ליהוק, עיצוב אומנותי, עיצוב תלבושות, איפוא, מוסיקה מקורית
סִינֵמָה סָבׇאיאָ גְּרִין פְּרוֹדְקְשַׁנְס גל גרינשפן – גַּל גְּרִינְשְׁפָּן
רועי קורלנד – רוֹעִי קוּרְלַנְד
מאיה פישר – מָאיָה פִּישֶׁר
12 הסרט הטוב ביותר, בימוי, תסריט, שחקנית ראשית, שחקנית משנה, צילום, עריכה, פסקול, ליהוק, עיצוב תלבושות, איפור, מוסיקה מקורית
קריוקי גאודאמוס הפקות אפרת כהן 14 הסרט הטוב ביותר, בימוי, תסריט, שחקן ראשי, שחקנית ראשית, שחקן משנה, צילום, עריכה, פסקול, ליהוק, עיצוב אומנותי, עיצוב תלבושות, איפוא, מוסיקה מקורית
הסרט התיעודי הארוך הטוב ביותר (מעל 60 דק')
חברת ההפקה מפיקים בימוי תסריט גוף שידור
אשת חיל Na Productions
Tal Barda Films
אנה סומרשף – Anna Somershaf
טל ברדה – Tal Barda
אנה סומרשף – Anna Somershaf אנה סומרשף – Anna Somershaf
טל ברוג
ערוץ 8
הַמַּצְלֵמָה שֶׁל דּוֹקְטוֹר מוריס Na Productions
Tal Barda Films
איתמר אלקלעי, מיטל צביאלי איתמר אלקלעי, מיטל צביאלי מיטל צביאלי, איתמר אלקלעי YES
טַנְטוּרָה אַלּוֹן שְׁוַרְץ הפקת סרטים – Shaul Schwarz
ריל פיק פילמס -Reel Peak Films
אלון שורץ – Alon Schwarz
שאול שורץ – Shaul Schwarz
אַלּוֹן שְׁוַרְץ – Alon Schwarz אַלּוֹן שְׁוַרְץ – Alon Schwarz
שאול שורץ – Shaul Schwarz
חָלִיל אֶפְרָת
ערוץ 8
מחברות שחורות דו בו גרסו פילמס – Deux Beaux Garcons films שלומי אלקבץ – Shlomi Elkabetz, גלית כחלון – Galit Cahlon שלומי אלקבץ – Shlomi Elkabetz שלומי אלקבץ – Shlomi Elkabetz כאן 11
ענת גוב, על החיים ועל המוות פרדס סרטים – pardes סתיו מרון – Stav Meron
אריק קנלר – Arik Kneller
תמר טל ענתי – Tamar Tal Anati תמר טל ענתי – Tamar Tal Anati ערוץ 8
הסרט התיעודי הקצר הטוב ביותר (עד60 דק')
חברת ההפקה מפיקים בימוי תסריט
בַּת הָאָמָּן – Bat Ha'Aman תּוּתִים הֲפָקוֹת – Tutim Hafakot חיים מקלברג – Haim Mecklberg
אסתי יעקב-מקלברג – Estee Yacov-Mecklberg
תומר מקלברג – Tomer Mecklberg
יגאל מוגרבי – Ygal Mograbi
מַרְגָריטָה לינְטוֹן – Margarita Linton
יָנִיב לינְטוֹן – Yaniv Linton
מַרְגָריטָה לינְטוֹן – Margarita Linton
גרוסמן עלמה הפקות קולנוע וטלויזיה – Alma
מטרו תקשורת – Metro
אריק ברנשטיין – Arik Berenstein
דודי זילבר – Dudi Silber
עדי ארבל – Adi Arbel עדי ארבל – Adi Arbel
זויה צֶ'רְקֶסְקִי חיים סובייטים ענת שוורץ – Anat Schwartz ענת שוורץ – Anat Schwartz ענת שוורץ – Anat Schwartz ענת שוורץ – Anat Schwartz
צְבִי אוֹמֵר האחים רוגובין – Rogovin
נו דרמה – No Drama
David Shissel -דוד שׁׅיסֶּל
Oren Rogovin – אורן רוגובין
Omer Rogovin – עומר רוגובין
Eraz Ben Harosh – ארז בן הרוש
בני מנשה – Benny Menashe
צְבִי שׁׅיסֶּל – Tzvi Shisel צְבִי שׁׅיסֶּל – Tzvi Shisel
נוֹעָה שׁׅיסֶּל -Noa Shisel
שְׁבַע הַשָּׁנִים שֶׁל אַבְשָׁלוֹם סינמקס הֲפָקוֹת- Cinemax יוֹרָם עִבְרִי – Yoram Ivry
דיויד נוֹי- David Noy
דּוּד אֹפֶק – David Ofek
עָמִית עזז – Amit Azaz
דוד אופק – David Ofek
הסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר
שם חברת ההפקה מפיקים בימוי תסריט
אנא המתן לנציג סרטי יפעת פרסטלניק בע"מ – Yifat Prestelnik יפעת פרסטלניק – Yifat Prestelnik מורן נקר – Moran Nakar מורן נקר – Moran Nakar
הִגִּיעַ הַזְּמַן שֶׁתָּמוּתִי כְּבָר מִינָה פִילמס – MINA
קובי מִזְרָחִי הֲפָקוֹת
שירה הוכמן – Shira Hochman
קובי מזרחי
הָדָר מוֹרַג
הָדָר מוֹרַג הָדָר מוֹרַג
לֶאֱהוֹב אוֹתְךָ אֲנִי לֹא חַיֶּבֶת – Le'ehov Otkha Ani Lo Hayevet תּוּתִים הֲפָקוֹת – Tutim Hafakot, נוֹבַה הֲפָקוֹת – Nova Hafakot חיים מקלברג – Haim Mecklberg
אסתי יעקב-מקלברג – Estee Yacov-Mecklberg
תומר מקלברג – Tomer Mecklberg
עדי נבון
יגאל מוגרבי
יוֹתָם קְניסְפֶּל – Yotam Knispel יוֹתָם קְניסְפֶּל – Yotam Knispel
מַחְצֶבָה אין אוּרִיָה קֶדֶם – Uria Keaem הִילָּה רוֹיזֵנְמָן – Hila Rozenman הִילָּה רוֹיזֵנְמָן – Hila Rozenman
מִכְתָּב לֵחָזִיר The Hive Studio עמית ר. גִּיצֶלְטֶר- Amit R. Gicelter טַל קנטוֹר טַל קנטוֹר
רוּסוֹ שָׁמִיס הפקות – Shamiss רוֹנִי שָׁמִיס – Roni Shamiss אֵתִי צִיקוֹ אֵתִי צִיקוֹ
פרס הבימוי הטוב ביותר
אוֹרִית פּוּקְס רֹתֶם סִינֵמָה סָבׇאיאָ
יונה רוֹזֶנְקְיֶאר הדרך לאילת
מאור זגורי בתולים
מיכל ויניק וָלֶרִיׇה מתחתנת
משה רוזנטל קריוקי
השחקנית הטובה ביותר בתפקיד ראשי
דׇּאנָּה אִיבְגִּי סבוי – Savoy
דׇּאנָּה אִיבְגִּי סִינֵמָה סָבׇאיאָ
לבנה פינקלשטיין השתיקה
לנה פרייפלד – Lena וָלֶרִיׇה מתחתנת
ריטה שוקרון קריוקי
השחקן הטוב ביותר בתפקיד ראשי
יואל רוֹזֶנְקְיֶאר הדרך לאילת
יַעֲקֹב זָדָה דָּנִיאֵל וׇלֶרִיָה מתחתנת
מאור לוי בתולים
מוריס כהן השתיקה
ששון גבאי קריוקי
השחקנית הטובה ביותר בתפקיד משנה
אביבה נָגוֹסָה הדרך לאילת
אסתי זקהיים השתיקה
ג'וֹאָנָה סָעִיד סִינֵמָה סָבׇאיאָ
מורן רוזנבלט כאילו אין מחר
תיקי דיין ילדים של אף אחד
השחקן הטוב ביותר בתפקיד משנה (6 מועמדים)
אברהם שלום לוי וׇלֶרִיָה מתחתנת
דורון תבורי הבשורה על פי יהודה
דין מִירוֹשְׁנִיקוֹב כאילו אין מחר
ליאור אשכנזי קריוקי
מוני מושונוב כל מה שאני יכולה
שמואל וילוז'ני הדרך לאילת
פרס התסריט הטוב ביותר ( 6 מועמדים)
אוֹרִית פּוּקְס רֹתֶם סִינֵמָה סָבׇאיאָ
זהר וגנר סבוי – Savoy
יונה רוֹזֶנְקְיֶאר הדרך לאילת
מאור זגורי בתולים
מיכל ויניק וָלֶרִיׇה מתחתנת
משה רוזנטל קריוקי
פרס הצילום הטוב ביותר
אִתַּי מָרוֹם סִינֵמָה סָבׇאיאָ
בועז יהונתן יעקב בתולים
גיא רז וָלֶרִיׇה מתחתנת
דניאל מילר קריוקי
עודד אשכנזי הדרך לאילת
פרס המוסיקה מקורית
גל לב , ליאור פרלה קריוקי
דפנה קינן וָלֶרִיׇה מתחתנת
ישראל ברייט הדרך לאילת
פרנק חיים אִילְפְמָן, עומר הֶרְשְׁמָן, שולי רנד ילדים של אף אחד
קַרְנִי פּוֹסְטֶל סִינֵמָה סָבׇאיאָ
פרס העריכה הטובה ביותר
אור לי-טל הדרך לאילת
דפי פרבמן קריוקי
מאיה קֵנִיג וָלֶרִיׇה מתחתנת
נֶטַע דְּבוֹרְקִיס סִינֵמָה סָבׇאיאָ
נִילִי פֶלֶר -Nili Feller , שאולי מלמד סבוי – Savoy
פרס העיצוב האומנותי הטוב ביותר (6 מועמדים)
איתן לוי יוּנִי 0 (אפס)
יותנן בֶּרֶסְקִיּן הדרך לאילת
עידו דולב קריוקי
עמיר ירון בתולים
שׁוּנִית אהרוני וָלֶרִיׇה מתחתנת
שקד נאור סבוי – Savoy
פרס עיצוב התלבושות הטוב ביותר
ים ברוסילובסקי קריוקי
מאיה ליבוביץ' וָלֶרִיׇה מתחתנת
מאיה ליבוביץ' סבוי – Savoy
ענבל שׁוּקִי יוּנִי 0 (אפס)
רֵיְצְ'ל בֶּן דָּהָן סִינֵמָה סָבׇאיאָ
פרס האיפור הטוב ביותר
אוֹרְלִי רוֹנֵן סִינֵמָה סָבׇאיאָ
אינגריד זיברט קריוקי
קרין גבע וָלֶרִיׇה מתחתנת
רונית דוגו ארביב סבוי – Savoy
רינת אלוני יוּנִי 0 (אפס)
פרס הליהוק הטוב ביותר
אורית אזולאי וָלֶרִיׇה מתחתנת
הילה יוּבָל יוּנִי 0 (אפס)
חמוטל זֶרֶם – קַסְטֵל הדרך לאילת
חמוטל זֶרֶם – קַסְטֵל קריוקי
עִמָּנוּאֵל מׇאיֵּר סִינֵמָה סָבׇאיאָ
פרס פס הקול הטוב ביותר
אָבִיב אָלְדֵמָע – Aviv Aldema איפה אנה פרנק
אָבִיב אָלְדֵמָע – Aviv Aldema, עודד רינגל סבוי – Savoy
ויטלי גרינשפן, אבי מזרחי קריוקי
רונן נָגֶל, אָשִׁי מילוא וָלֶרִיׇה מתחתנת
שַׁחַף וָגָשֶׁל סִינֵמָה סָבׇאיאָ

יש לבדוק גם

פיצ'ר גיימינג חדש של נטפליקס

מנויי החברה יוכלו ליצור שם משתמש ציבורי ייחודי שניתן להשתמש בו בכל משחקי Netflix.   במשחקים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.