יום שישי , ספטמבר 30 2022

נונפיניטו

"נונפיניטו" | ״NonFinito״

תערוכת סוף תוכנית הרזידנסי של ארטפורט

להלי פרילינג, נרדין סרוג'י, תומר דקל, מעיין אליקים, אנה ווילד, קרן גלר

אוצרת: ורדית גרוס

8.9.2022 – 27.11.2022

ארטפורט, רחוב העמל 8, תל אביב

נונפיניטו 2022, תערוכת הסיום של אמני תכנית הרזידנסי של ארטפורט, מציגה פרויקטים ורעיונות חדשים שצמחו אצל ששת אמני תכנית הרזידנסי – להלי פריילינג, נרדין סרוג'י, תומר דקל, מעיין אליקים, אנה ווילד, קרן גלר – אשר במהלך השנה האחרונה עבדו, דברו, ראו אמנות ויצרו במקביל בשתי קומות הסטודיואים של בניין ארטפורט.

המושג "נונפיניטו" מתייחס במקור לסדרת פסלים לא גמורים של כמה מאמני הרנסנס, אך משמש גם לתיאור הרצון המודע לייצג רעיונות בשלבים שונים של עשייתם, תוך כדי קריאת תיגר על מושגים של תוצאה, סיכום וסוף, ותוך השארת מקומות פתוחים עבור הצופה. "נונפיניטו" מסמל השנה גם את האפשרות שלא תמיד נוכל לסיים מה שרצינו, שלא הכל נתון בידינו. "ממנטו מורי", זכור את מותך, היא התובנה שהסכנה והסוף עומדים שם ומחכים לנו, תובנה שהפכה השנה לנוכחת מתמיד. תחת מה שמכונה הנורמליות החדשה, אנו חווים את שנת ההסתגלות לחיים שאחרי – חיים שמתנהלים תחת תזכורת בלתי פוסקת לכך שבין רגע הכל יכול להשתנות. הכל יכול להפסק.

בשנה בה העולם מנסה לחזור ולעמוד על רגליו מתמודדות העבודות בנונפיניטו עם מציאות משתנה, ועם הפערים ההולכים וגדלים בין המציאות כפי שהיא, למציאות כפי שאנחנו תופסים אותה כיום וכפי שתפסנו אותה בעבר. העבודות מתבוננות בגבולות המשתנים ובפערים ההולכים וקטנים בין מציאות לדמיון, בין הכאן לעכשיו, ומנסות למצוא בתוכם את המקום האנושי והאישי, את נקודת האחיזה ממנה אפשר לשוב ולהמשיך הלאה.

קרן גלר מציגה במיצב פיסול ווידאו חומרים שצילמה באקווריום בטורונטו. המציאות בו נראית מבוימת, כריש עמלץ שאינו מאיים על אף אחד, פאסיבי כמו התיירים סביבו, המתניידים על מסוע שמעביר אותם מאטרקציה אחת לאחרת להתפעל מטבע פראי מאורגן.

להלי פרילינג משכפלת בסיליקון את חברתה לתוכנית הרזידנסי, אנה ווילד. היא מחפשת את השיבוש שבהעתקה ומקבלת בזרועות פתוחות את חוסר המושלמות של הפיסול ושל החיים.

תומר דקל לוקח את מה שפעם היו נדנדות בגני שעשועים ומרכיב מהם עולם חדש שמחזיק בתוכו את הפוטנציאל הגלום בהם.

אנה ווילד בעבודת חלל וסאונד של שלוש נשים בשיטוט לילי ושיחה אודות ניסים. הקולות שלהן נעים בין הרמקולים השונים, משייטים בחלל ומייצרים בו תנועה.

נרדין סרוג'י לוקחת את יחידת ה x מהרקמה הפלסטינית המסורתית, בונה ופורמת אותה ואת הסמליות שלה אל מול עיני הצופה בשלל דרכים עד שהיא הופכת לסימן אבסטרקטי.

מעיין אליקים מתבונן במזרקה בחצר הפנימית של מוזיאון רוקפלר, כחלק מהעיסוק המתמשך שלו במפגש בין תרבויות מזמנים שונים, וביחסים שבין פיסול, אדריכלות וצילום.

נעילת התערוכה: 27.11.2022

שעות פעילות התערוכה:

רביעי וחמישי 12:00-19:00שישי ושבת: 10:00-14:00. בימים אחרים בתיאום מראש.

הכניסה חופשית בהתאם להנחיות משרד הבריאות

ארטפורט, רחוב העמל 8, תל אביב.

www.artport.art

ארטפורט, מיסודה של הקרן המשפחתית על שם תד אריסון, פועל ללא מטרות רווח לקידום וטיפוח האמנות העכשווית בישראל. דרך כנסים, תערוכות, סדנאות מקצועיות לאמנים ותכנית הרזידנסי הבולטת בישראל, ארטפורט פועל להשמעת קולם של אמנים במרחב הציבורי ולקידום הקשרים בין אמנות וחברה. במסגרת תוכנית הרזידנסי, משתתפים שישה אמנים ישראלים בתוכנית משכן אמן כבת שנה, במסגרתה הם מקבלים סטודיו, מלגה חודשית ותמיכה וליווי בהפקת פרויקט. לצידם עובדים אמנים ואוצרים בינלאומיים המגיעים לתקופות קצרות יותר. עד כה השתתפו בתוכנית כ 40 אמנים ישראליים וכ 60 אמנים בינלאומיים.

יש לבדוק גם

עיניים למעלה

מוזיאון נחום גוטמן בתערוכה החדשה: 'עיניים למעלה' של האמן הרב תחומי איוו ביזיניאנו אוצרת: מוניקה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.