יום שישי , מרץ 31 2023
סימה נון - קרדיט צלם פשה מץ

המערבל

פסטיבל מנופים שמח להציג:

המערבל

הרצועה המוזיקלית Digital to Analog Converter:

  • ערב הפתיחה: אקו ומופע פותח של אביזוהר עם פרויקט הסולו שלו
  • סימה נון מארחת את ג'יי למוטה ומופע פותח של משפחת הייפ הירושלמית
  • אל קאת מארחים את ריף כהן ומסיבת קסטות עם חן אלמליח

13-17.9.22

 

פסטיבל מנופים מציג: המערבל- הרצועה המוזיקלית, שתנוע מעולם הדיגיטל לעולם האנלוג, תשייט בין אין סוף רגעים מוזיקליים מקריים לבין רגעים טכנולוגיים מדודים וברורים. בחזרה לעתיד. 

 

"המערבל", כשמו, מאפשר חיבור וארגון מחדש של הדברים החשובים באמת, כפי שהיינו רוצות לראות אותם קורים. בירושלים מרובת הקהילות והזהויות, ננסה השנה, באמצעות המוזיקה המקומית הכי לוהטת והמוזיקה הארצית הכי רעננה, לתרגם את מה שקורה ברשת לעולם האמיתי, לחבר בין היכרות מרחוק להיכרות אישית ולאחד בין אמנים.יות לקהל שלהם.  

 

רצועת המערבל תוביל אותנו בנבכי המוסיקה האלקטרונית עם כל הטרנספורמטורים האפשריים אל עבר פיטצ'ים של מוזיקת נשמה ועד למוסיקת קסטות חורכת. בתקווה שנצא מהקהילה הוירטואלית ברשת למפגש אנושי מהסוג הקרוב ביותר. 

 

ניהול אמנותי: נועה מלמד וזאנה Noa Melamed Vazana| הפקה: אלינה אלכסה אוסיפובה| ניהול אמנותי פסטיבל מנופים: רינת אדלשטיין

פסטיבל מנופים לאמנות עכשווית יתקיים במהלך חמישה ימים וערבים רצופים בכל רחבי ירושלים בתאריכים 13-17 בספטמבר. הפסטיבל נוסד לפני 14 שנה ביוזמת האמניות הירושלמיות לי היא שולוב ורינת אדלשטיין ומנוהל על ידן עד היום, כאשר אדלשטיין אמונה גם על הניהול האמנותי של הפסטיבל. זהו מיזם עצמאי שצמח מהשטח ושותפים לו עשרות גלריות ומוסדות תרבות ומאות אמנים ויוצרים מתחומים שונים.

DIGITAL עם אקו ומופע פותח: אביזוהר 

יום שלישי | 13.9 | 21:30 |על הגג של סדנאות האמנים תלפיות, רח' האומן 26 

המופע הפותח של המערבל בסימן דיגיטל לרגל חגיגות העשור למגזין האמנות המקוון הרמה 

https://manofim.org/specialpage/themixer-digital-he/

כרטיסים:50-60 ₪ 

 

את הערב יפתח האמן המולטי-דיסציפלינרי איציק גיל  אביזוהר עם פרויקט הסולו שלו – קו פרשת המים. אלבום ביכורים זה יצא דרך הלייבל המוערך Entr’acte. זהו אלבום אישי, יומן מסע המתעד רגעים קוטביים של רגשות מעורבים ומצבי תודעה הזורמים אל תוך פסיכדליה סונארית חוצת ז'אנרים וגבולות.

 

אביזוהר, ייצר בלייב באמצעות פופ אפ סטודיו את האיזון שבין אלקטרוני לאקוסטי, בין רעש לאמביאנט ובין אלתור לבין הידוע מראש. בעזרת שרשרת של מחוללי סאונד ומעבדי סאונד הוא יתזמר סיפור מוזיקלי וייקח את הקהל לטיול במימדים עשירים ועלילות מתעתעות. 

 

למופע המרכזי תעלה ותבוא הזמרת והמפיקה אקו כשאת הסנר והמצילות יחליפו תופים אלקטרוניים ומחשב. בגיבוי הרכב מוזיקלי מעולה התופים יתנו ביט בסטייל, הבסים יהיו שמנמנים, הסאונד מלא ושופע ואקו אחת תרחף מעל הכל.  אקו, תופעה שפרצה לחיינו לפני כשש שנים, הפכה במהרה לאחת הזמרות והפרפורמריות הטובות ביותר שראתה הסצנה המקומית. גולשת על תדרים טובים, אקו מגיעה להרים את המסיבה עם לייב מלא באנרגיה ושיקח איתה את הקהל למחוזות גבוהים. 

 

CONVERTER עם סימה נון מארחת את ג'יי למוטה ומופע פותח של משפחת הייפ הירושלמית יום חמישי | 15.9 | 21:30 |על גג בנין כלל, במרפסת של מוסללה, רחוב יפו 97

המופע יחתום פתיחות של תערוכות ואירועים בגלריות במרכז העיר ואת הערב הראשון של כנס ירושלים לאמנות  

https://manofim.org/specialpage/themixer-converter-he/

כרטיסים:50-60 ₪ 

 

ערב המעבר מדיגיטל לאנלוג יוקדש לסגנון ההיפ הופ המשלב את העבר המוסיקלי דרך סימפולים מלאי נשמה בעודו דוהר אל עבר העתיד עם כל השיכלולים האולפניים שיש. 

את הערב תפתח ותסגור החבורה הירושלמית משפחת ״הייפ״. הקבוצה שחרטה על דגלה את קידום תרבות ההיפ הופ בג'רוז, תפתח במסיבת תקלוטי דריל, טראפ, גריים וכמובן היפ הופ לצד פריסטייל ראפ בלתי נשכחים אליהם יפרצו גם ראפרים מקומיים ורקדני ברייקדאנס. 

 

למופע המרכזי תעלה היוצרת והפרפורמרית סימה נון שהפכה לאחד השמות המדוברים בסצנה עם צאת אלבום הבכורה המצליח שלה ״תדברי כבר״ הכולל שיתופי פעולה עם השמות הכי מעניינים בהיפ הופ הישראלי: שקל, מיכאל סוויסה ורביד פלוטניק. היא פרפורמרית עוצמתית ששורפת את הבמה, אומרת את דעתה ללא צנזורה ומציגה היפ הופ בועט וחצוף שמצליח לגעת ולרגש. בזכות כשרונה לשלב בין הפאנק לראפ ולרוק, היא מצליחה ליצור סאונד ייחודי, מובחן ולא מתנצל. במופע על במת Converter היא תגיע עם להיטיה מאלבום הבכורה ושירים חדשים מאלבומה השני שצפוי לצאת בחודשים הקרובים.

 

סימה נון תארח לראשונה את ג'יי למוטה, מפיקה ויוצרת מסקרנת שהוציאה כבר שני מיני אלבומים מצליחים, אלבום נוסף ב2021 עם המפיק היפני בודמונק ושירה ״If you wanna״ אף נבחר לפסקול המשך הסדרה ״אחת שיודעת״. לאחר מסעות בברלין וביפן, עכשיו היא איתנו כאן, כותבת ושרה גם בעברית, ומשתתפת במיטב הפסטיבלים הגדולים בישראל. סימה נון וג'יי למוטה יצאו מהמסך יקפצו למערבל ויצללו האחת לתוך הטרקים של השניה. 

 

דיג'יי: שירוטו| מופעי פריצה: בעל זבוב, עדש בדש| צוות הייפ: טדי ופיי

 

ANALOG עם אל קאת מארחים את ריף כהן ומסיבת קסטות עם חן אלמליח

יום שישי | 16.9 | 14:00| בית הנסן, רח' גדליהו אלון 14

המופע יחתום את כנס ירושלים לאמנות #7 שיתקיים בבית הנסן https://manofim.org/specialpage/the-mixer-analog-he/

כרטיסים:50-60 ₪ 

 

ההרכב אל קאת el khat פרי דמיונו של איל אל ווהב ובניהולו, משלב כלי נגינה בעבודת יד שהורכבו ביד־אמן מגרוטאות. שם ההרכב הנגזר משם העשב (גת) הנפוץ בפנינסולה הערבית מנגנים יצירות מקוריות ופרשנויות פאנק פסיכדליות למנגינות תימניות מסורתיות. 

 

במופע תתארח הזמרת והיוצרת ריף כהן שמדלגת באלגנטיות בין פריז לתל אביב, ובין מקצבים צפון אפריקאים למוסיקה קלאסית. עם חן קוסמופוליטי ושיפשוף של קסטה אמיתית מהתחנה המרכזית, אל קהת וריף כהן יחברו לשיתוף פעולה מיוחד במינו למספר שירים. 

 

לפני ואחרי המופע המרכזי תגיע לתקלוט נדיר נסיכת המגרב – חן אלמליח, במחווה למוסיקת הקסטות ובאהבה גדולה למוסיקה ממדינות ערב, אגן הים התיכון וצפון אפריקה. כפי שנכתב במסגרת האירוח שלה בבויילר רום 2015: "כדי-ג'יית ואקטיביסטית, חן אלמליח, מסמלת את הדיג'יי ההיברידי החדש, המגלם דואליות סותרת ומקומית המאירה את המרכיב הערבי בזהותה המזרחית, תוך מתן נקודת מבט חדשה ועכשוויות למוזיקה המזרח תיכונית ברחבת הריקודים".

 

לכל אורך האירוע תוכלו למצוא את חנות הפופ־אפ של בראשי רקורדס עם מבחר תקליטים יד ראשונה מרופא. 

אל קאת פועלים בשיתוף האגודה לטיפוח חברה ותרבות.

יש לבדוק גם

מנוחה כהן –"שמילאת"

  תערוכת יחיד פתיחה : יום חמישי, ה- 30.3.2023 בשעה 19:00 אוצרות : ד"ר גליה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.