יום ראשון , אוקטובר 2 2022

חוגים לילדים בבית ליבלינג

 

חוגים לילדים שיש רק בבית ליבלינג 

נובמבר 2022 – יוני 2023

https://www.schoolofthecity.org/classes 

בית הספר של העיר מציע חוגים וסדנאות לילדים סקרנים שרוצים ליזום, לבנות, לצייר, לתכנן, לחשוב מחשבות יצירתיות ולהבין טוב יותר את החיים בעיר. החוגים לילדים מתמקדים בתהליכי חשיבה יצירתית ברוח בית הספר באוהאוס. בסדנאות שלנו אנו דוגלים בפילוסופיית "לימוד באמצעות עשייה" – דרך לימוד זו מעניקה לילדים מיומנויות עבודה מגוונות עם כלים ועם חומרים, לצד גמישות ועצמאות מחשבה, ביטחון עצמי ותפיסה רב־תחומית.

 

סטודיו לאדריכלות לילדים (גילאי 10-12)

ימי שלישי בין השעות 17:00-18:30 | 290 ש״ח לחודש | לפרטים והרשמה

סטודיו מעשי לאדריכלים צעירים מאוד. במסגרת הסטודיו נלמד איך לתכנן ולעצב חללים כמו בסטודיו אדריכלים אמיתי. נלמד לשרטט ולבנות מודלים, ונצבור ניסיון בהצגת הפרויקט האדריכלי שלנו בפני קהל. במסגרת העבודה בסטודיו נלמד לחשוב על חללים ועל מרחבים, נצא לסיורי אדריכלות בתל אביב ונתבונן בבניינים מעוררי השראה. נלמד לקרוא בניינים כמו בספר, ונגלה איך מבניין אחד אפשר ללמוד על כל המקצועות שבעולם היסטוריה, גאוגרפיה, כלכלה, ציור, הנדסה ועוד. נתנסה בעבודה אדריכלית עם אור, עם צבעים ועם חומרים, ונערוך תרגילים סביב מושגים כמו קומפוזיציה, איזון וטקסטורה. נלמד להבחין בתחושות שונות שמעוררים בנו מקומות וחומרים אדריכליים, ונערוך היכרות עם תרבויות אדריכליות רחוקות ומרתקות מרחבי העולם. במהלך הסדנה כל משתתף יתכנן ויעצב פרוייקט אישי משלו שיוצג בתערוכת סוף השנה.

 

העיר ואני – יזמות עירונית לילדים (גילאי 10-12)

ימי שני בין השעות 16:00-17:30 | 290 ש״ח לחודש | לפרטים והרשמה

״העיר ואני״ היא סדנה בין־תחומית ייחודית לילדים יצירתיים, המתקיימת בבית ליבלינג ובמרחב העירוני שבסביבתו. הסדנה מתאימה לילדים בעלי תחומי עניין רבים ומגוונים – היא תעסוק באדריכלות, בעירוניות, באומנות, בפרפורמנס ובמלאכות שונות. במהלכה נערוך גם סיורי אדריכלות בעיר. זוהי סדנה שנבנתה במיוחד עבור ילדים סקרנים המעוניינים להעמיק את יכולת ההתבוננות שלהם, לחקור תופעות, להמציא, ליזום ולקבל כלים למעורבות אמיתית במרחב העירוני שבו הם חיים. המשתתפים בסדנה ירכשו כלים ליצירת מודלים אדריכליים, כישורי גרפיקה ועיצוב, טכניקות אומנותיות וכישורי כתיבה. בחלקה האחרון של הסדנה יצרו המשתתפים פרויקטים אישיים שיוצגו בסוף השנה בפני אנשי מקצוע מתחומי האדריכלות, העיצוב והאומנות. כך נרכוש גם ניסיון חשוב בהצגת פרויקט מול קהל. הסדנה היא פיתוח בלעדי של צוות בית הספר של העיר, והיא נכתבה במשותף על ידי אדריכלים, אומנים, חוקרי עירוניות ופדגוגים.

 

לחיות בעולם: סדנה בחשיבה יצירתית באמצעות אומנות לילדים (גילאי 7-6)

ימי שלישי בין השעות 16:30-17:15 | 290 ש״ח לחודש | לפרטים והרשמה

בסדנה ״לחיות בעולם״ נשתמש בכלים מעולם האומנות, המדע והתנועה כדי להתבונן ולשאול שאלות על תופעות בעולם.. נלמד באופן בלתי אמצעי על מושגים כמו ״מסה״, ״משקל״ ו״ציפה״ באמצעות בנייה של סירות אלומיניום והשטתן במים. נתחקה אחר תנועת כוכבי הלכת בעזרת גופנו, ונייצר מופע משותף של מסלוליהם בחלל. נחבר רצף של תנועות לכדי כוריאוגרפיה הרמונית כדי לבחון את המושג "זרימה", ואפילו ננסה לדחוף בניין שלם בעצמנו (אבל לא בטוח במאה אחוז שנצליח להזיז אותו). הסדנה מפגישה את המשתתפים עם תופעות שונות המתקיימות במרחבי העיר המוכרים לנו, ומציעה לחשוב עליהן מזווית חדשה ויצירתית באמצעות התנסות חווייתית ופעילה. היא מפתחת את האינטואיציה ומשכללת את כושר ההמצאה והחשיבה העצמאית של המשתתפים בה. 

 

סדנת נגרות לילדים (גילאי 10-14)

ימי שני בין השעות 16:30-18:00 | 290 ש״ח לחודש | לפרטים והרשמה

בסדנת הנגרות לילדים נבנה מבנים ויצירות מעץ בסביבת יצירה בטוחה. נלמד לעבוד עם כלי נגרות בסיסיים ונתנסה בטכניקות שונות של עבודה בעץ. הסדנה מפתחת חשיבה יצירתית והנדסית, ומעניקה למשתתפים בה ידע ויכולת לתכנן ולבנות רהיטים ופסלים בעצמם. במהלך הסדנה יכינו המשתתפים רהיטים שאותם יוכלו לקחת לביתם. הידיעה הזו, שאנו מסוגלים לבנות ולעצב דברים, מפתחת את הביטחון העצמי ואת תחושת העצמאות. העבודה בסדנה מתבצעת בצוות, ומלמדת את המשתתפים לעבוד בשיתוף פעולה. העבודה בעץ מתבצעת בעזרת מגוון רחב של כלי עבודה כגון מברגות, מסורי יד, כלי מדידה, קליבות ומסור. חשוב לנו להדגיש שהעבודה תתבצע בסביבה בטוחה ומוגנת: נשתמש במשקפי מגן, באוזניות מגן, ננעל נעליים סגורות, נאסוף שיער, והשיעור כולו יתנהל בפיקוח צמוד. הסדנה מתקיימת בסדנת הנגרות החדשה בבית ליבלינג, שאותה ציידנו בכלי עבודה מיוחדים המתאימים לילדים. 

 

סטודיו ציור לילדים (גילאי 10-14)

ימי ראשון בין השעות 16:30-18:00 | 290 ש״ח לחודש | לפרטים והרשמה

בסטודיו לציור נלמד טכניקות לבניית קומפוזיציה ודימוי, נגלה מקורות השראה ונקבל כלים לממש רעיונות ותחושות בעזרת ציור. נתבונן ברעיונות שלנו משתנים בהשפעת המפגש עם החומר, ונבין שגם כשמשהו יוצא קצת אחרת מאיך שתכננו, לפעמים זה אפילו עוד יותר טוב. הסדנה תתקיים בסטודיו ותגלוש ממנו החוצה, אל מרחבי בית ליבלינג. נלמד לצייר חללים ומרחבים, ונשלב בין ציור מהתבוננות לבין ציור מהדמיון. נפתח שפה ציורית אישית, ונלמד כיצד לבטא את עולם התוכן הפנימי של כל אחד ואחת מאיתנו. במהלך הסדנה נעבוד על פרויקטים בהנחיה אישית, ובסופה נציג את עבודותינו בתערוכה. הסדנה מתאימה הן למתחילים והן לילדים בעלי ניסיון בציור. 

 

חוג פיסול  (גילאים 10-12)

ימי שני בין השעות 16:30-18:00 | 290 ש״ח לחודש | לפרטים והרשמה

ֿבחוג הפיסול לילדים נלמד לעבודה עם החומרים הזמינים לנו בעיר ונחקור את החומרים שמהם העיר בנוייה. נבקר בחנויות, בחללי סטודיו של אמנים ובבתי מלאכה באיזורים שונים בעיר. במהלך החוג נייצר תהליכי עבודה מתמשכים בסדנה – נתנסה בפיסול מתוך נקודת המוצא של החומר, נבחר את החומרים המתאימים לכל אחד, נחקור ונבין לעומק את המקור והתכונות של כל חומר ואת האפשרויות שהחומרים השונים מציעים לנו.  נלמד כיצד ניתן לשנות את צורתם של חומרים שונים, וכיצד ניתן להשתמש בהם מחדש.  נלמד גם לחבר אותם זה לזה וננסה להמציא חומרים חדשים בעצמנו. 

******

** חניה: אורחי בית ליבלינג זכאים להנחה של 75% בחניון בצלאל הסמוך. ההטבה הינה יומית ותקפה לשעות פעילות החניון 8:00-24:00. אנא הקפידו להגיע עם שובר החניה לקבלה של בית ליבלינג ולקבל מדבקת הנחה בטרם העזיבה.

** עלויות: עלות החוגים ב-25% הנחה לתושבי תל אביב-יפו – במסגרת תכנית ההוזלה ליוקר המחייה של העיריה.

 

יש לבדוק גם

פיצ'ר גיימינג חדש של נטפליקס

מנויי החברה יוכלו ליצור שם משתמש ציבורי ייחודי שניתן להשתמש בו בכל משחקי Netflix.   במשחקים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.