יום שישי , ספטמבר 30 2022
לוגו פופ טארטס

חיים קיווה – ציורים

גלריה גורדון

רחוב הזרם 5

תערוכת יחיד

חיים קיווה – ציורים

19.8.22 – 10.9.22

קרדיט דימויים מצורפים- חיים קיווה, ללא כותרת. צילום: גלריה גורדון

חיים קיווה יצר בחייו גוף עבודות עשיר, מלא, מגוון, רב-רבדי, שהיה ראוי למקום מרכזי יותר בשדה. אבל אולי בדיוק משום טבעו של גוף העבודות, קשה היה "למתג" אותו. קשה היה לתת לו כותרת או לשים אותו במשבצת. וככה הוא נותר, מצד אחד בשוליו של הקאנון ומצד שני חי וגמיש בשעה שאחרים התאבנו.

קיווה נולד בשנת 1912 בכפר הפרוסי דולוטובן שבגרמניה למשפחה שומרת מסורת. בראשית שנות הארבעים של המאה ה-20 החל לצייר כאוטודידקט. במהלך הקריירה הארוכה שלו היה פעיל במסגרת קבוצת "אופקים חדשים", נחשף אל המודרניזם הצרפתי, והושפע מסגנון ה"אנפורמל". לאחר מכן, בהדרגה, הפכו יצירותיו מופשטות יותר. בשנות ה-60 של המאה הקודמת הופיעו אצלו השפעות של האמנות המופשטת האמריקאית ויצירתו פנתה ליסודות גיאומטריים ואדריכליים. קיווה נראה כמי שניסה לפרוץ את הדו-ממד, והחל משנות ה-70 נראו ביצירתו אלמנטים דקורטיביים וסמנים של פופ ארט.

יצירתו של קיווה נראית אולי דקורטיבית למתבונן זה או אחר. יש בה, באמת משהו "אדריכלי". העבודות דומות למעין דגלים, בהם רצועות צבע עצמאיות וסגורות מבנות עולם גרפי מסוגר בעצמו, אך זאת רק במבט ראשון. מיד במבט שני מתגלים בעבודות הרבדים הרבים של הלאומי, של הפוליטי, של התרבותי ושל האוטוביוגרפי (מההורים במחנות ועד השתעשעות עם הנכד).

גלריה גורדון, הזרם 5 ,תל אביב

שעות פעילות הגלריה:

ראשון בתיאום מראש

שני -חמישי  11:00-18:00

שישי 10:00-14:00

שבת 10:00-13:00

יש לבדוק גם

"דיסקברי פלוס" זמין כעת למנויי yes

השמות הגדולים של מעצמת התוכן העולמית מגיעים לישראל סדרת הדוקו המדוברת על דונלד טראמפ, איימי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.