יום רביעי , אוגוסט 17 2022
יונה על שטיח אדום, יונה ברטל, ידיעות ספרים

יונה על שטיח אדום

בין שלל האוטוביוגרפיות של פוליטיקאים וגנרלים בולטת בייחודיותה האוטוביוגרפיה החדשה של יונה ברטל, שמילאה מגוון תפקידים, החל בסגנית מנהל לשכת ראש הממשלה ועד סמנכ"לית בית הנשיא.

ברטל צעדה לצידם  של ענקים כיצחק רבין ושמעון פרס ברחבי תבל, מסעות אל ארמונות ובתים פרטיים של נשיאים ומלכים, שבמהלכם פגשה את הגדולים שבמנהיגי העולם, בהם הנשיאים בוש, קלינטון, אובמה, פוטין ומקרון, האפיפיור והמלכה אליזבת, וכוכבי-על כג'ורג' קלוני, בונו ומדונה. ברטל זכתה לקחת חלק באירועים היסטוריים ובמפגשים גורליים שלא מעט מהם חסויים עד ימינו אלה.

ברטל מזמינה את הקוראים לצלול איתה אל אחורי הקלעים של הסיפורים הפיקנטיים ואף משתפת את הקוראים בסודות הסטיילינג והאריזה לקראת נסיעה רשמית, מסבירה כיצד בוחרים מתנות נשיאותיות ומגלה מהו סוד הקסם שהופך תפריט לארוחה ממלכתית בלתי-נשכחת.

יונה על שטיח אדום

יונה ברטל

 

מהצעד הראשון שעשתה יונה ברטל בלשכת ראש הממשלה ידוע ידעה: על הדרך הזאת עוד ייכתב ספר. אך אפילו היא לא שיערה עד מה ארוכה ומסעירה תהיה דרכה לצדם של ענקים כיצחק רבין ושמעון פרס ולאן ייקחו אותה מסעותיה ברחבי תבל, מסעות אל ארמונות ובתים פרטיים של נשיאים ומלכים, שבמהלכם פגשה את הגדולים שבמנהיגי העולם, בהם הנשיאים בוש, קלינטון, אובמה, פוטין ומקרון, האפיפיור והמלכה אליזבת, וכוכבי-על כג'ורג' קלוני, בונו ומדונה. ברטל זכתה לקחת חלק באירועים היסטוריים ובמפגשים גורליים שלא מעט מהם חסויים עד ימינו אלה.

הספר בנוי כאסופה מרתקת של סיפורים, מעין מסמך עכשווי, חברתי, דינמי, חי ונושם. התיאורים הססגוניים והמפורטים נותנים לקוראים הרגשה כאילו הם עצמם השתתפו בקידה למלכה, שתו תה בביתו הפרטי של קלינטון, או היו באמבולנס עם הנסיכה התאילנדית. כל הסיפורים והאנקדוטות עטופים באהבה גדולה, עצומה ואינסופית למשפחתה, למדינה ולשמעון פרס.

ואם בפרטים עסקינן, ברטל אף משתפת את הקוראים בסודות הסטיילינג והאריזה לקראת נסיעה רשמית, מסבירה כיצד בוחרים מתנות נשיאותיות ומגלה מהו סוד הקסם שהופך תפריט לארוחה ממלכתית בלתי-נשכחת.

יונה ברטל נולדה בווילנה שבליטא. בגיל שלוש עלתה עם הוריה לישראל וגדלה בירושלים.

על רקע ניסיונה בתחום התקשורת החלה לעבוד בלשכת ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל זמן קצר לפני חתימת הסכמי השלום עם ירדן.

לאחר רצח רבין החלה לעבוד עם שמעון פרס ז"ל ומילאה בשירותו מגוון תפקידים, החל בסגנית מנהל לשכת ראש הממשלה ועד סמנכ"לית בית הנשיא.

לאחר מותו של פרס ייסדה את חוג הידידים של מרכז פרס לשלום ולחדשנות, והיא עומדת בראשו.

באחרונה נבחרה לנשיאת המועדון המסחרי והתעשייתי של ישראל.

בקריירה הציבורית האינטנסיבית שלה השתתפה במפגשים בילטרליים גלויים וחסויים עם מקבלי החלטות בארץ ובעולם. במסגרת תפקידיה השונים אף שימשה כתובת לפתרון סוגיות הומניטריות בישראל ובתפוצות.

ברטל נשואה לדודי, היא אם לאורן, שירי ודור, וסבתא לשלושה נכדים: אור, אדם ועומר.

יש לבדוק גם

ביי ביי סול: הקאסט נפרד

הפרק האחרון של "סמוך על סול" עלה הבוקר בארץ, ואחרי שתצפו בו, תוכלו לצפות גם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.