יום רביעי , דצמבר 7 2022
תיקון, מיכאל טוכפלד, ידיעות ספרים

תיקון

מיכאל טוכפלד הוא עיתונאי "מקור ראשון" ושדרן, שעבד במשך שנים רבות כמגיש, עורך, וככתב ברשת ב' של "קול ישראל", בערוץ הכנסת וכמנהל החדשות ב"רדיו קול חי". איש חינוך בעברו, דור שני לניצולי שואה שגדל בירושלים של שנות החמישים והשישים. בימים אלה, בגיל 70,  מגיע ספרו הראשון – "תיקון" לחנויות הספרים.  זהו ספר מתח הנקרא בנשימה עצורה: מי רצח את האיש הבכיר ביותר בצה"ל ולמה? סיפור מתח ישראלי עכשווי השוזר זיכרונות מימים אפלים.

תיקון

מיכאל טוכפלד

אוקטובר 1989. רב אלוף זאב תל-דור, ניצול שואה ורמטכ"ל מעוטר, נכנס למכוניתו כדי להגיע לפגישה חשובה בקרייה בתל אביב, פגישה שאליה לא יגיע.

מי רצח את האיש הבכיר ביותר בצה"ל, ומדוע? מה מחבר בין איש עסקים סעודי לבין ראש המכון למחקר ביולוגי בפולין? מה מטרת השליחות העלומה של עזרא, נציג המוסד הישראלי בוורשה, והאם הקשר שהולך ונרקם בינו לבין דוניה, סטודנטית פולנייה מבריקה ויפה עומד לחבל בשליחות הזו?

תיקון הוא ספר מתח הנקרא בנשימה עצורה. הוא מספר סיפור ישראלי עכשווי ושוזר בתוכו זיכרונות מימים אפלים, סיפורם של ניצולי שואה שמצאו או לא מצאו דרך להשתלב בחיים עם תום המלחמה הנוראה.

מיכאל טוכפלד הוא עיתונאי "מקור ראשון" ושדרן, עבד במשך שנים רבות כמגיש, עורך, וככתב ברשת ב' של "קול ישראל", בערוץ הכנסת וכמנהל החדשות ב"רדיו קול חי". איש חינוך בעברו, דור שני לניצולי שואה שגדל בירושלים של שנות החמישים והשישים. זהו ספרו הראשון.

יש לבדוק גם

50 שנות צפרות בישראל

    50 שנות צפרות בישראל   יוסי לשם הספר נכתב מנקודת המבט האישית של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.