יום שישי , ינואר 27 2023
תיאודור רוזוולט, ערוץ ההיסטוריה

וידאו: תיאודור רוזוולט

ערוץ ההיסטוריה מציין את יום העצמאות ה-246 של ארה"ב עם אירוע טלוויזיוני יוקרתי: "תיאודור רוזוולט", דוקו-דרמה היסטורית, בת שני חלקים, על חיי הנשיא ה-26 של ארה"ב, תיאודור ("טדי") רוזוולט. התעודה תשודר בבכורה, בימי שבת, בשעה 22:00, ב-2 וב-9 ביולי.

הדוקו-דרמה, מבית ההפקה של כוכב הקולנוע והאקטיביסט החברתי ליאונרדו די-קפריו והסופרת זוכת פרס פוליצר, דוריס קירנס גודווין, משרטטת דיוקן עשיר ומקיף של מי שנחשב לנשיא המודרני הראשון של ארה"ב, שלחם למען צדק חברתי, שימור והגנת הסביבה, שנקט דעות פרוגרסיביות לתקופתו, והצליח פעם לנאום במשך 84 דקות, כשכדור תקוע בחזהו, לאחר ניסיון התנקשות כושל שבוצע בו.

שני חלקי התעודה יבחנו לעומק את חייו של אחת הדמויות המעניינות בהיסטוריה, שהיה במשך חייו קאובוי, איש צבא, מדינאי, פעיל למען איכות הסביבה, חובב מסעות, מוביל רפורמות, סופר, זוכה פרס נובל לשלום ב-1906, שהצליח לגבור על אבידות אישיות קשות, ולהפוך בגיל 42 לנשיא הצעיר ביותר בתולדות ארה"ב.

השפעתו העצומה של "טדי" רוזוולט על ארה"ב ניכרת עד היום. כמנהיג האגף הפרוגרסיבי במפלגה הרפובליקנית, הוא הנהיג מדיניות של סחר הוגן, והבטיח לאזרח הממוצע את חיסול המונופולים, רגולציה ממשלתית של הרכבת והנהגת פיקוח ותנאים תברואתיים הולמים למזון ותרופות. רוזוולט אף יצר מערכת חדשה של פארקים לאומיים למען שמירה על הטבע.
תיאודור רוזוולט הוא אחד מארבעת נשיאי ארה"ב שדיוקנם חקוק על הר ראשמור, לצד ג'ורג' וושינגטון, אברהם לינקולן ותומאס ג'פרסון.

תיאודור רוזוולט נולד עם רקע מיוחס. הוא סבל במשך שנות ילדותו ממחלת אסטמה קשה, אך לא נתן למצבו הבריאותי לרפות את ידיו. בזכות כוח רצון והתמדה, רוזוולט הכין את עצמו למאבק חייו – המלחמה באי-צדק בעולם.

נחישותו של רוזוולט, צניעותו, האמפתיה שלו, שאפתנותו, חוכמתו הפוליטית וחוש ההומור שלו באים לידי ביטוי מלא בדוקו-דרמה המקיפה, הסוקרת את תחנות חייו השונות – החל מגידול בקר בדקוטה לאחר מות אשתו ואמו, דרך כניסתו לפוליטיקה ובחירתו לתפקיד מושל ניו-יורק, התפטרותו מתפקיד סגן מזכיר הצי (תחת הנשיא ויליאם מקינלי), כדי לפקד על גדוד פרשים במלחמת ארה"ב-ספרד בקובה, ולבסוף, הפיכתו לנשיא ה-26 של ארה"ב ב-1901, לאחר ההתנקשות בנשיא מקינלי, באחת התקופות הסוערות ביותר בהיסטוריה האמריקאית.

המיני-סדרה "תיאודור רוזוולט" משלבת ראיונות עם היסטוריונים וסופרים מומחים לתקופה, שחזורים דרמטיים, ושימוש עשיר בחומרים ארכיוניים, ומציגה כיצד נחישותו האינסופית להילחם למען האדם העובד, עיצבו מחדש את המפה הפוליטית באמריקה לעד, והזניקו אותה לתוך המאה ה-20.

תיאודור רוזוולט / Theodore Roosevelt
דוקו-דרמה היסטורית בהפקת ליאונרדו די-קפריו
ימי שבת, 2 ו-9 ביולי, ב-22:00

יש לבדוק גם

עכשיו באפל: SHRINKING

סדרת דרמה קומית חדשה בכיכובו של ג'ייסון סיגל, כשלצידו…הריסון פורד ושלל כוכבים אורחים. מה קורה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.