יום שני , אוקטובר 3 2022
רונן נויבירט, גשר האמונה, שאלות הנצח במבט פוסט-מודרני, ידיעות ספרים

גשר האמונה

גשר האמונה

שאלות הנצח במבט פוסט-מודרני

רונן נויבירט

 

אמונה איתנה אינה נרתעת מסקרנות ומספקות, מתהיות ומשאלות. חיפוש, מחקר והצגת שאלות בנחישות וללא מורא – הריהם מנוע הצמיחה שלנו. והגם שאין לנו תשובה מיידית, ולפרקים לא נמצא תשובה כלל, התהליך עצמו הוא חשוב כדי לזכות בקרבת א-להים.

(הרב רונן נויבירט, מתוך הספר)

 

גשר האמונה הוא ספר פרוגרמטי ומקורי, המבקש להתמודד עם סוגיות אמוניות יסודיות שליוו את ההגות היהודית מאז ומעולם. בחלקו הראשון הוא נע בין העולם הקיומי-אישי ולבטיו של האדם הפוסט-מודרני לבין שאלות קלאסיות של המחשבה היהודית לדורותיה, בדגש על הגות ציונית-דתית. חלקו השני של הספר הוא אוסף רשימותיו של הרב רונן המשקפות את עולמו האישי, ובהן הוא דן בשואה מנקודת מבט אמונית, בכוחה של התפילה, במידות, במוסר וצדק חברתי, בגלות וגאולה ועוד. הספר נחתם בדברי זיכרון קצרים מאת בני משפחתו ומכריו, החושפים מעט מאישיותו הייחודית.

גשר האמונה מאיר צדדים מרתקים ורבי-עניין בתפיסתו האמונית של הרב רונן. המצע הרוחני שהפרה את חזונו והעניק לו את ייחודו ועוצמתו נשען, בין היתר, על מחשבת חז"ל ותורת הרב קוק. נקודת המוצא של הספר היא האומץ לשאול ולהקשות, ופֵרותיה של גישה זו מוגשים בפרקי הספר, המתאפיינים ברוחב יריעה, בכנות ובענווה, ומעל הכול – במחויבות עמוקה לחיים היהודיים.

הרב רונן נויבירט ז"ל שימש כרב קהילה במשך כ-15 שנה ברעננה, בקיסריה ובפתח תקווה. ייסד את ארגון רבני בית הלל והיה למנכ"ל הראשון שלו. כיהן כראש מיזמי חו"ל בארגון רבני צוהר, "קהילות" ו"צוהר לחגים". הרב נויבירט שירת כרס"ן במילואים בשייטת 13, היה בעל תואר ראשון במתמטיקה ובמדעי המחשב ועסק שנים רבות בהיי-טק כמנהל טכנולוגיות בכיר. ספריו "לגעת בזמן" (2016) על חגי ישראל ו"גשר ההלכה" (2020) ראו אור אף הם בהוצאת "ידיעות ספרים".

הרב רונן נפטר בשבת הגדול תשפ"א (2021), והוא בן 50 שנה בלבד ובמלוא תנופתו ועשייתו. יהא ספר זה זיכרונו ומורשתו.

יש לבדוק גם

אי החירות

אי החירות ימימה חובב על אונייה העושה את דרכה אל ארצות הברית של אמריקה, ניצבת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.