יום שישי , אוגוסט 12 2022

עוד אירועים ותערוכות בבית ליבלינג

*השימוש בתמונות בקרדיט ולפרסום בפרויקט זה בלבד*

אירועים ותערוכות בבית ליבלינג – יולי 2022

https://www.lieblinghaus.org/

 

קול קורא לתערוכה: מהי העיר הלבנה?

למידע נוסף

חדר הפרויקטים הוא הקצה הפתוח בתערוכת הקבע של בית ליבלינג המארח תערוכות ופרויקטים מתחלפים העוסקים בשאלה "מהי העיר הלבנה?". אנו מזמינים אתכם: אמנים, אדריכלים, מתכננים, אורבניסטים, גיאוגרפים, מעצבים, חוקרים ויוצרים באשר אתם להגיש הצעות לתערוכה בחדר הפרויקטים.


מועד אחרון להגשה: 6.8.2022

 

מפגש מקוון: שיחה על התערוכה אדריכלות היא מוזיקה שקפאה

18.7.22, שני | 20:00 | להרשמה מראש (המפגש יתקיים באנגלית)

הצטרפו אלינו לשיחה בתערוכה "אדריכלות היא מוסיקה שקפאה", שמציגה שלושה פרקים מתוך סדרה מתהווה של סרטי סטופ-מושן, שיצרה האמניתלורקטוז'יה בתל אביב, בטהרן ובאלכסנדריה.

במפגש תספר האמנית על תהליך היצירה של הסדרה, המשלב פרקטיקה של שיטוט בעיר לצד חקירה חזותית ואקוסטית של צורות ומופעים אדריכליים, בהשפעת המודרניזם בערים שהיא מבקרת בהן במסגרת תוכניות שהות אמן. היא תרחיב על השפה האמנותית של הקולאז'ים שפיתחה, ועל שיתוף הפעולה שלה עם אמן הסאונד חגי איזנברג.

ד"ר מיכל הוס תדבר על פרקטיקת השיטוט, על יכולתם של הולכי רגל לשכתב את התחביר האדריכלי של העיר, ועל האיכויות הפואטיות והאסתטיות של ההליכה. היא תדון בכוחה של פעילות בנאלית לכאורה כמו ההליכה בעיר לעסוק בפערים חברתיים-פוליטיים, ועל תפקידה של האמנות בעיצוב מחדש של העיר.

ד"ר נטע פניגר תאיר במבט היסטורי נושאים הקשורים בתכנון, בנייה ובטון במזרח התיכון, ותצביע על רשתות הקשרים המקצועיים​​ שנרקמו בין מתכננים, קבלנים ומהנדסים ובין לקוחותיהם ממדינות שונות במזרח התיכון. היא תציג את המודרניזם האדריכלי כפרקטיקה מאחדת באזור, הנשלט בידי משטרים פוליטיים וכלכליים שונים. 

התערוכה בתמיכת המכון הצרפתי בישראל.

בהנחיית: סברינה צגלה, אוצרת התערוכה

 

"החלמה בהקיץ" : פתיחת תערוכה ומירוץ שליחות

28.7.22, חמישי | 20:00 – פתיחה חגיגית || 21:00 – מרוץ שליחות – "החלמה מהירה"

פרויקט הקיץ בדירת הרזידנסי מלווה את השאלה: "איך אני מחלימה", ומארח תערוכה קבוצתית מבית היוצרות של כתב-העת ״קמה״. בשאלה זו עוסקות היוצרות בגיליון השני שלהן, אשר יושק באירוע הפתיחה. בתערוכה, העיסוק בשאלה זו עובר מהעבודות שבדפים אל חדרי הדירה בבית ליבלינג, ובכך מבקש להתנסות לעיתים במרחב המנחם ולעיתים אף בריפוי חולאי החברה, דרך ההחלמה האישית שלנו. בתערוכה מוצגות עבודות של שמונה אמניות היוצרות בציור, פיסול, צילום, וידיאו ומיצב. האוצרות-העורכות מזמינות באמצעות עבודות אלה לחשוב מחדש על חוויית ההחלמה, ולשהות בהווה המתמשך של תהליך החלימה.

משתתפות: ברכה אטינגר, שי אלפיה, פסי גירש, כרמית חסין, מעין טולדנו, עדילי ליברמן, יערה צח, ליהי תורג'מן. 

בערב הפתיחה יתקיים אירוע טקסט-פרפורמנס מבית היוצרות של "קמה" בסימן "החלמה מהירה".

השליחות במרוץ הן כותבות ויוצרות מתחומים שונים. כל אחת בתורה תקבל שאלה ותתבקש לפרק אותה ולהרכיבה מחדש לשאלה אחרת, שאותה תמסור לשליחה הבאה אחריה. כל שליחה תעניק לנו הצצה אל עולמה שלה ותזמין את הקהל להעלות עוד ועוד שאלות מתוך קטע הכתיבה שלה במרוץ. 

משתתפות: אחינעם קפון, נועה סוזנה מורג ומאי פלטי.

אוצרות התערוכה: מיכל סבר וקורל דביר

אוצרת הפרויקט בדירת הרזידנסי, בית ליבלינג: שירה לוי בנימיני

מעצבת ומפיקה: ענת לוי

 

סיורים בבית ליבלינג

הסיפור שמאחורי בית ליבלינג 

חדש: ימי שבת, 11:00 – סיור אנגלית |30 ש״ח | להרשמה

ימי שבת, 12:00 – סיור עברית | 30 ש״ח | להרשמה

בסיור בבית ליבלינג נסביר מדוע הבניין הוא דוגמה מייצגת לאדריכלות הסגנון הבינלאומי בתל אביב, נשמע את סיפורי המשפחות שהתגוררו בו ונבחון כיצד והאם הצליחה האדריכלות העכשווית לשמר את רוח המקום. נבקר גם בתערוכות המוצגות בבית ליבלינג ומעלות לדיון סוגיות חשובות בהיסטוריה של העיר הלבנה ובחיי היום־יום שלה. הסיור בהדרכת אדריכלים, מתכננים, ויוצרים מצוות בית ליבלינג.

 

סטודיו לילדים

ימי רביעי, 16:00 / ימי שבת, 10:00 | להרשמה

הפעילות מיועדת לילדים מעל גיל 5.

30 ש"ח / 15 ש"ח לבעלי דיגיתל בהרשמה מראש באתר

 

אנחנו מזמינים ילדות וילדים לשעתיים של יצירה בסטודיו של בית ליבלינג, מרחב פתוח לעשייה המציע את היצירה ככלי שבאמצעותו אפשר לחקור, ללמוד ולחוות את העולם. במהלך הפעילות בסטודיו אנו מיישמים את הפדגוגיה הנהוגה אצלנו, בבית הספר של העיר, המתרכזת בפיתוח תהליכי חשיבה על ידי עשייה ועניין עצמי: בזמן העשייה תהליכי חשיבה מתגבשים, יכולת ההבנה מעמיקה ואנו פתוחים לחשוב, ללמוד בעצמנו ולממש את הרעיונות שלנו תוך סקרנות למתרחש בסביבתנו. בסטודיו אנו מפתחים ומתרגלים מיומנויות ליצירה עצמאית באמצעות חומרים וכלים ייחודיים, ללא נוכחות הורים, ובליווי אנשי מקצוע מעולם האדריכלות, העיצוב והאמנות.

 

צוות הסטודיו

רוני רביב, בוגרת לימודי אמנות מבית הספר לאמנות רב-תחומית בשנקר ותואר שני בחינוך ואמנות מאוניברסיטת גולדסמית' בלונדון. מפתחת ומעבירה קורסים, סדנאות ופרויקטים, ששואפים לייצר מפגש מעמיק בין אנשים וחומרים ולאפשר למידה עצמאית ודינמית.

 

מיכל דוד, בוגרת המחלקה לאדריכלות בבצלאל. יוצרת בטכניקות של פיסול ואוּמנות תוך התחשבות במרחב העירוני ובסביבה ומאמינה בסקרנות יצירתית וגילויים מפתיעים בחומר.

 

עומר שך, בוגר לימודי אמנות מבית הספר לאמנות רב-תחומית בשנקר. עוסק בציור, פיסול והדפס. הציג בתערוכת יחיד בבית ליבלינג ובתערוכות זוגיות וקבוצתיות בגלריות שונות. שואף לפתח אצל תלמידיו גמישות בכלי יצירה מעשיים ורעיוניים, במעבר שבין דו-ממד לתלת-ממד, ועל הדרך ליהנות.

יש לבדוק גם

בימות פיס- הופעות

חוזרים לשגרה עם מאות הופעות של מיטב הלהקות ואמני ישראל בכל רחבי הארץ במסגרת "בימות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.