יום ראשון , ספטמבר 24 2023

תערוכת הבוגרים של המדרשה בבית ברל

תשמישי קדושה יהודיים לצד צילומים ממחנות פליטים, אקטיביזם למען בעלי חיים לצד שימוש בפגרי בעלי חיים, אינטימיות גופנית לצד מסורת ועוד – 38 בוגרי מחלקת האמנות במדרשה במכללת בית ברל יציגו בתערוכת הבוגרים, אשר תפתח ב-20 ביולי

ב-20 ביולי תפתח תערוכת הבוגרים של המדרשה במכללת בית ברל, אשר במסגרתה יציגו כ-38 סטודנטים את תערוכות הגמר שלהם. תערוכת הבוגרים, המתקיימת מאז הקמתו של המוסד, משלבת יצירות של ציור, פיסול, צילום, מיצג, מיצבי וידאו וסאונד וחושפת את האמנים של המדרשה לקהל הרחב.

תערוכת הבוגרים לשנת 2022 מבטאת היטב את פניהן של ההטרוגניות והגיוון ברקעים התרבותיים, הדתיים והלאומיים המאפיינים בני מחזור זה- בין השאר יוצגו בה דימויי עבודות המשלבות תשמישי קדושה יהודיים לצד צילומים ממחנות פליטים, אקטיביזם למען זכויות בעל חיים לצד אמנות המשתמשת בפגרי בעלי חיים, עבודות העוסקות במסורת וצניעות לצד עיסוק במתירנות מינית, דימויים של חיי קיבוץ לצד דימויים של מחנות פליטים.

מתוך טקסט התערוכה: "על רקע מתחים חסרי תקדים בעוצמתם בין פלגי החברה בישראל למדו זה לצד זה יהודים וערבים, דתיים וחילונים, תוך התמודדות ערכית עם הצורך ועם הזכות לחיות יחד. הופכים תערוכה זו לרגע מיוחד עבור המדרשה, ומזמינים להרחבה של ההקשרים שביחס אליהם יתעצב מבטם של הצופים בה. ציבור הסטודנטים, שחלק גדול מלימודיו התקיים מרחוק בזמן סגרי הקורונה, חווה את שעשוי להיות בעל ערך עבור כל סטודנט לאומנות: שינוי דרמטי של הכללים, התערערות אוניברסלית של הנחות היסוד, טלטלה של הגלובליזם והתעוררותו של דיון מחודש בערך המקומיוּת. התערוכה המתפרסת על פני חלליה הרבים של המדרשה היא סופו של תהליך שבו נוכחויות פיזיות והיכולת לחוות אומנות במרחב פיזי אחד היו בגדר אפשרות בלבד. כל אלה הופכים תערוכה זו לרגע מיוחד עבור המדרשה, ומזמינים להרחבה של ההקשרים שביחס אליהם יתעצב מבטם של הצופים בה."

לאורך השנים מחלקת האמנות של המדרשה במכללת בית ברל ביססה עצמה כמוסד מוביל בתחום האמנות, ובוגריה זכו הצלחה בזירת האמנות המקומית והבינלאומית כאחד, עם הצגה בתערוכות מוזיאוניות חשובות וזכייה בפרסים ובמלגות יוקרתיים.

אוצר: דורון רבינא

פתיחה חגיגית: יום רביעי, 20.7.22 בשעה 20:00

קמפוס המדרשה / הכניסה חופשית

נעילה :              8.8.22

יש לבדוק גם

המסע שלי עם גרטה

  תערוכה חדשה ומרתקת במוזיאון הימי הלאומי: מסעה המיוחד של פעילת האקלים הצעירה, גרטה תונברג, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.