יום חמישי , מרץ 30 2023
החיים הסודיים של בני 5, yes דוקו

אוגוסט 2022 ב- yes דוקו

 

לכבוד תחילת שנת הלימודים נשדר עונה חדשה של הסדרה המצליחה – 

 

החיים הסודיים של בני 5 – ישראל (עונה 4)

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: החל מה-25.8. 

שידור בימים ראשון-רביעי, 28.8-31.8, בשעה 21:15 ב-yes דוקו. 

הגן של "החיים הסודיים" נפתח מחדש! נכיר 12 ילדים חדשים שמגיעים מרחבי הארץ לגן יחיד מסוגו שנותן הצצה מרתקת לחיים הסודיים של בני ה-5. בגן נפגוש את הגננים שקטי ורוי שילוו את הילדים. 

העונה נכיר ילדים מיוחדים שבאים מרקעים שונים ומגוונים: מאור ואיתן, תאומים זהים מבאר שבע שמאתגרים אחד את השני ולא מסכימים על שום דבר, טליה, ילדה כובשת לב עם תסמונת דאון, מאור הרגיש שמשתף את הילדים בסיפורי העלייה של אמו מאתיופיה. לביא, גאון שחמט ומתמטיקה שמתאהב ברינאל, ילדה מסורתית מירושלים. עידו, ילד לבקן מאזור שמוכיח שהכל קטן עליו, אגם, ילדה דעתנית מאופקים, שיודעת בדיוק מה היא רוצה. הלל שחיה בעולם קסום ומצחיק משלה, גאיה הג׳ינג׳ית הפלפלית עם חוש צדק מפותח, אליאנה שגרה בשכונת התקווה אבל מועמדת לגירוש לפיליפינים וניל עם הלב הרחב שמתגייס לעזור לה.

נראה איך בני החמש רוכשים חברים חדשים, משחקים, מתחברים, רבים ואפילו מתאהבים. 

נקבל הצצה למחשבות שלהם על מנהיגות, איך הם מתנהגים כשהם נדרשים לבחור בעצמם? איך הם מקבלים את מי ששונה מהם? ועל מה הם חולמים לעשות כשיהיו גדולים? 

בעזרת הפסיכולוגים שרון צונץ ורונן יעקובסון נבחין בתהליכים שעוברים ילדים בני 5 וכיצד ההתנסויות שלהם היום כילדים מעצבים את עתידם כמבוגרים. 

 

בימאית ועורכת ראשית: מוריאל ליאור | מפיקים ראשיים: שי אינס, דפנה פרנר | מפיק: אלון אליאס | עורכת בפועל: גוני עופר רמדי | מלהקת ראשית: לימור צ׳יליבון  | הופק ע"י ארצה הפקות עבור yes דוקו (4×45', ישראל, 2022)

 

פרקי הסדרה:

 

פרק 1: ביחד או לחוד? גן חדש וילדים חדשים! בני החמש רוקמים חברויות אמיצות. התאומים הזהים מאור ואיתן בתחרות ראש בראש, בעוד עידו מסביר לילדים מה זה אומר להיות ילד לבקן. 

 

פרק 2: אחריי! הילדים לומדים על מנהיגות. מאור שם לב שהוא יוצא דופן מכולם. עידו מפתיע את טליה עם תואר שווה במיוחד וניל עוזר לאליענה ומגלה שהיא מפחדת מהשוטרים. 

 

פרק 3: הילדים בוחרים! בגן של בני ה-5 החוקים משתנים והילדים בוחרים מה עושים. לביא, למשל, בוחר להתאהב ברינאל. 

 

פרק 4: לחלום בגדול! רגע לפני שנפרדים מהגן, הילדים מגלים תמונות שלהם בגודל טבעי ומשתפים אחד את השנייה בחלומות הכי גדולים.

 

 

* * *

 

המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

 

לציון 25 שנה למותה הטראגי של הנסיכה דיאנה, "מלכת הלבבות", ישודר רק ב-yes דוקו, בבכורה, הסרט שזכה לתהודה עולמית –

 

הנסיכה | The Princess

בכורה: יום רביעי, 31.8, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

פסטיבל Sundance 2022

סיפורה של נסיכת העם, כפי שלא סופר מעולם.

עשרות שנים לאחר מותה בטרם עת, דמותה של הנסיכה דיאנה עדיין ממשיכה לפזר אבק כוכבים ומסתורין. איך השתבשה האגדה המודרנית המושלמת? 

התרחבות הסדקים ביוקרת המלוכה הבריטית והמנגנון ההרסני של העיתונות תמיד יוחסו לה, אך הנסיכה מויילס נסקה בחייה אל התהילה, באופן חסר תקדים, והצליחה להתמודד בכבוד עם האתגרים ההרסניים שבדרך.

הבמאי אד פרקינס זיקק אלפי שעות צילום מרתקות כדי להציג את סיפורה של דיאנה בצורה רעננה ומלאת דמיון. התוצאה היא סרט תיעודי מהפנט שנוצר כולו מקטעי ארכיון סוחפים, ללא הסחות דעת של קולות רטרוספקטיביים. 

בסרטו הוא מתאר לא רק את אחת מהדמויות הציבוריות הבולטות ביותר של המאה ה-20, אלא גם את המהפך החברתי-פוליטי שפקד את הממלכה המאוחדת באותה תקופה. ההדים של המונרכיה, שהשפעתה מרחיקת הלכת על הציבור נמשכת עד היום, משתקפים אל הצופים גם כשהסרט מפנה את המצלמה אלינו כדי לחקור את המעורבות שלנו בנרטיב החידתי של דיאנה.

בימוי: אד פרקינס (104 דק', אנגליה, 2022)

 

דלפין, הסיפור שלי | Delphine, My Story

בכורה: ימי שני, החל מה-1.8, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV. שלושת פרקי הסדרה יעלו ל-VOD ב-1.8.

מלחמתה של דלפין דה סאקס-קוברג, בתו מחוץ לנישואין של מלך בלגיה, לקבלת תואר נסיכה בסדרה חדשה. 

הפסלת הבלגית, דלפין בואל, נולדה בשנות ה-60 מרומן בן 18 שנה של אימה, הברונית דה-סליס, עם הנסיך הבלגי אלברט ה-2. רק כשהגיעה לגיל 17 סיפרה לה אימה מיהו אביה וכשהסיפור פורסם – הוא התכחש לה. במשך 20 שנה נלחמה דלפין בבתי המשפט כדי לקבל הכרה בתואר נסיכה. הנסיך אלברט ה-2, שבאוגוסט 1993 הוכתר למלך הבלגים השישי, סירב לבצע בדיקת אבהות ובית המשפט אף איים עליו בקנס. ב-2013, בהיותו בן 79, מסר אלברט ה-2 את כתר המלוכה לבנו פיליפ ואיבד את חסינותו לדין. אז פתחה מולו דלפין בהליכים משפטיים ובינואר 2020 הכיר בה סופסוף ביהמ"ש כבתו הביולוגית וכזכאית לתואר נסיכת בלגיה. 

בסדרה החדשה "דלפין, הסיפור שלי" מספרות דלפין ואימה לראשונה את סיפור חייה הייחודי של דלפין – סיפור של שקרים, כיסויים ושל ילדים שהופכים לקורבנות של החלטות שאינן בשליטתם.

(3X50 דק', בלגיה, 2022)

 

האומנת הרוצחת: האם היא עשתה את זה?

The Killer Nanny: Did She Do It?   

בכורה: ימי שלישי, החל מה-9.8, בשעה 21:10 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV. כל פרקי הסדרה יעלו ל-VOD מה-9.8.

סדרת פשע חדשה בוחנת מחדש את העדויות ממשפט הרצח המסוקר של האומנת הבריטית לואיז וודוורד מלפני 25 שנה. 

לואיז וודוורד הורשעה ב-1997 בהריגתו של מתיו איפן בן ה-8 חודשים לאחר שטלטלה אותו למוות  במסצ'וסטס, ארה"ב. בית המשפט הרשיע אותה ברצח מדרגה שנייה. לאחר הפגנות מאסיביות של ארגוני נשים ומלחמה תקשורתית בין הבריטים שתמכו באומנת לאמריקאים שהאשימו אותה ברצח, נכנע השופט ללחץ והפחית מאוחר יותר את סעיף האשמה מרצח להריגה. מאחר וכבר ריצתה 279 יום בכלא, שוחררה וודרווד זמן קצר לאחר מכן. לאחר שחרורה למדה משפטים וכיום עוסקת כעורכת דין באנגליה. 

כעת, 25 שנים מאוחר יותר, הסדרה יוצאת לבחון מחדש מה קרה באותו יום גורלי ב-1997 ומה היו הראיות שגרמו לחבר המושבעים להרשיע את וודוורד ברצח.

פרקי הסדרה:

פרק 1 – הפרק מביא גישה בלעדית לצוות התביעה, לפרמדיק שטיפל במתיו ולבלש שחקר את הפרשה. לאט לאט מתברר מדוע כל אלה מאמינים שלואיז וודוורד טלטלה למוות את מתיו איפן.

פרק 2 – הצוות המשפטי של לואיז וודוורד מנסה להוכיח שהיא לא טלטלה את מתיו התינוק למוות. שני מושבעים מסבירים כיצד הגיעו לפסק דינם ומביעים את דעותיהם לגבי טענות ההגנה.

פרק 3 – האנשים שלקחו חלק במשפט חושפים כיצד התיק משפיע עליהם עד היום ועד התביעה, ד"ר פטריק בארנס, מסביר מדוע שינה את דעתו מבחינה מדעית.

(3X47 דק', אנגליה, 2022)

 

הכנר במסע להוליווד | Fiddler's Journey to the Big Screen  

בכורה: יום שלישי, 2.8, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

פסטיבל ירושלים 2022

בסתיו 2021 חגג המחזמר "כנר על הגג", שהוכתר זה לא מכבר ע"י עיתונאי הניו יורקר כ"מחזמר העוצמתי ביותר שנכתב אי פעם", את יום השנה ה-50 שלו. סרט הדוקו החדש, "הכנר במסע להוליווד",  מלווה בקריינות של ג'ף גולדבלום, לוכד את ההומור והדרמה במחזמר ששחזר את העולם האבוד של החיים היהודיים ברוסיה הצארית והפך מלהיט בימתי אהוב לאפוס קולנועי, בבימוי נורמן ג'ואיסון. 

בעזרת צילומים מאחורי הקלעים ותמונות סטילס שטרם נראו, כמו גם ראיונות מקוריים עם נורמן ג'ואיסון, חיים טופול (טוביה), המלחין ג'ון וויליאמס, מעצב ההפקה רוברט פ. בויל, השחקניות רוזלינד האריס, מיטשל מארש (בנותיו של טוביה) ואחרים, מחייה סרט הדוקו את המחזמר ומעלה על נס את יצירת הקולנוע המפוארת של ג'ואיסון.

בימוי: דניאל ריים  (88 דק', ארה"ב, 2022)

לצפייה בטריילר

* * *

1 באוגוסט – 6 באוגוסט

 

דלפין, הסיפור שלי | Delphine, My Story

בכורה: ימי שני, החל מה-1.8, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV. שלושת פרקי הסדרה יעלו ל-VOD ב-1.8.

ראה עמ' 5

 

הכנר במסע להוליווד | Fiddler's Journey to the Big Screen  

בכורה: יום שלישי, 2.8, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

ראה עמ' 6

 

בית פתוח: ניסוי הסקס הגדול 

Open House: The Great Sex Experiment

בכורה: ימי חמישי, החל מה-4.8, בשעה 23:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV. כל פרקי הסדרה יעלו ל-VOD מה-4.8.

להיות במערכת יחסים ארוכת טווח ומחייבת, ובמקביל לקיים יחסי מין עם אחרים מחוץ למערכת היחסים, נחשב עדיין אצל רוב הזוגות לטאבו. עם זאת, ככל שעובר הזמן יותר ויותר זוגות מעיזים לנסות ולבדוק האם הזוגיות שלהם תשרוד את המהלך. 

כעת, תחת הדרכה של סקסולוגים מומחים, שישה זוגות עוברים חוויה מהירה ואינטנסיבית כדי לראות אם פתיחת מערכת היחסים שלהם מתאימה להם.

בסדרה החדשה – "בית פתוח: ניסוי הסקס הגדול" הזוגות עוברים למלון ספא יוקרתי ולאורך שבועיים הם מודרכים בסדרת משימות ואתגרים, שתוכננו במיוחד כדי לעזור להם להשיג את מטרתם. צוות נפרד של רווקים, הרפתקנים מבחינה מינית, נמצא גם הוא בהישג ידם של הזוגות כדי לעזור להם לבדוק את הגבולות. 

האם קיום יחסי מין עם אנשים אחרים יתבל את חיי המין שלהם ויחזק את מערכות היחסים או שזה דווקא יכול להפריד ביניהם?

(6X60 דק', אנגליה, 2022)

 

לציון 60 שנה למותה של השחקנית והדוגמנית, מרלין מונרו, נשדר ביום חמישי, ה-4.8, ערב שידורים מיוחד עם שני סרטים לזכרה – 

 

מרלין מונרו: אייקון הוליוודי 

Hollywood Icons: Marilyn Monroe 

יום חמישי, 4.8, בשעה 21:20 ב-yes דוקו, 

ב-yesVOD וב-STINGTV

היא היתה שחקנית, דוגמנית וזמרת אמריקאית. יופייה המהפנט, בני הזוג והמאהבים הנודעים (ג'ו דימאג'יו, ארתור מילר, לורנס אוליביה, איב מונטן והאחים ג'ון ורוברט קנדי) ופטירתה המסתורית – כל אלה הפכו אותה לאייקון בלתי נשכח. אך מה היתה האמת מאחורי התדמית הנוצצת?  

הסרט "מרלין מונרו: אייקון הוליוודי" מביא מסע מעמיק על העליות והמורדות, השקרים והסודות, בחייה ובמותה של מרלין מונרו. (47 דק', ארה"ב, 2022)

 

מרילין מונרו: המכירה הפומבית של החיים 

Marilyn Monroe: Auction of a Lifetime

יום חמישי, 4.8, בשעה 22:10 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

בסרט "המכירה הפומבית של מרלין מונרו" מוצגים 100 פריטים מחייה של מרלין מונרו – מהתלבושות המפוארות ביותר, דרך המתכונים שלה, יומניה, השירים הכתובים בכתב ידה וצילומים נדירים שאוחסנו למשך חצי מאה, מאז מותה. 

הסרט מביא את סיפורה של האייקון, שהיתה מקור לתשוקה עבור גברים ומקור השראה לנשים, בעזרת כל הפריטים המועמדים כעת למכירה פומבית שתימשך לאורך 3 ימים, המכירה הגדולה ביותר שנעשתה אי-פעם לחפציה.

בימוי: פטריק רימס (48 דק', בריטניה, 2017)

7 באוגוסט – 13 באוגוסט

 

האומנת הרוצחת: האם היא עשתה את זה?

The Killer Nanny: Did She Do It?   

בכורה: ימי שלישי, החל מה-9.8, בשעה 21:10 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV. כל פרקי הסדרה יעלו ל-VOD מה-9.8.

ראה עמ' 5

 

מאדאם טוסו: לקלף את השעווה

Madame Tussauds: The Full Wax

בכורה: יום חמישי, 11.8, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

הצצה אל מאחורי הקלעים של אחת מאטרקציות המבקרים הפופולרית ביותר בבריטניה.

מוזאון השעווה "מאדאם טוסו" מארח בכל שנה מעל 2.5 מיליון מבקרים, מכניס אותם אל עולם הזוהר של הסלבריטאים ומאפשר להם להתקרב ולהצטלם עם הכוכבים הגדולים. 

אבל מי מחליט את מי הציבור רוצה לראות, וכשמתקבלת ההחלטה – איך יוצרים את בובות השעווה של הסלבס לפרטי פרטים? 

הסרט החדש, שצולם במוזיאון של לונדון ובלקפול ובאולפני השעווה, חושף בפנינו את ההחלטות הרות הגורל לגבי מי יכנס להיכלי התהילה של מאדאם טוסו במציאות שמשתנה מדי יום ומלווה מקרוב את האמנים בתהליך ייצור הדגמים. 

(43 דק', אנגליה, 2022). 

לצפייה בטריילר

 

14 באוגוסט – 20 באוגוסט

 

העובד המרוצה | The Happy Worker  

בכורה: יום ראשון, 14.8, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

פסטיבל CPH:DOX 2022

לחוץ? שחוק? אתה לא לבד! הדוקו החדש מסביר, עם הרבה הומור שחור ואירוניה עוקצנית, איך חיי העבודה המודרניים הפכו לאויב הגרוע ביותר של עצמם – ומה אנחנו יכולים לעשות כדי לשנות אותם. 

כל מי שעובד בארגונים גדולים כבר מכיר את כל הסימנים – הרעש הנוראי ב-Open Space, אינסוף ישיבות שהופכות לחשובות יותר מהעבודה עצמה, עבודת תיוקים ותחקורים בלתי נגמרת, יותר ויותר בוסים לכל עובד, וכשהארגון חש שהעובד נשחק – מגיעות הרצאות המומחים ל"הגברת מוטיבציה בעבודה". אז מאיפה מגיעה כל ההתנהלות הארגונית הזאת, מה העובדים בשטח (ממדינות אירופה, ארה"ב ודרום-קוריאה) חושבים עליה ומה מציעים המומחים כדי לפתור את הבעיה ולהפוך את העובדים ליותר מרוצים?

בימוי: ג'ון וובסטר (80 דק', פינלנד, 2022). 

לצפייה בטריילר

 

21 באוגוסט – 27 באוגוסט

 

פרויקט הרחוב | The Street Project

בכורה: יום ראשון, 21.8, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

איך להחזיר את הביטחון להולכי הרגל ברחובות?

מדי שנה מתים יותר ממיליון בני אדם בתאונות דרכים ברחבי העולם. מחצית ממקרי המוות הם של הולכי רגל ורוכבי אופניים. הסרט "פרויקט הרחוב" מביא סיפור מעורר השראה על תנועה הולכת וגדלה ברחבי ארה"ב והעולם כולו, שדורשת להשיב לתושבים את המרחבים הגדולים של הרחובות שנלקחו מהם. המאבק החשוב הזה חושף את הצופים אל עולמם של שליחי אופני עיר, בעלי עסקים, פעילים, מתכנני ערים ואחרים שמובילים את החזון ליצירת השינוי. (52 ד', ארה"ב 2022)

 

טיקטוק, בום. | TikTok, Boom. 

בכורה: יום שני, 22.8, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

פסטיבל Sundance 2022, פסטיבל  דוקאביב 2022

הסיפורים האישיים של דור ה-Z, לצד ראיונות עם עיתונאים ומומחי מדיה חברתית, בסרט חדש על התופעה התרבותית מאחורי האפליקציה שהוכתרה כאפליקציה עם הכי הרבה הורדות מעולם.

אחרי יותר משני מיליארד הורדות, ואחרי שהותירה את פייסבוק, טוויטר ואינסטגרם משתעלות בענני האבק שעלו מאחוריה – טיקטוק היא כיום הרשת החברתית המובילה, המעלה לא מעט קמטי דאגה במצחם של חוקרי תרבות, כלכלנים ואפילו אסטרטגים צבאיים. הסיבה העיקרית לדאגה היא העובדה שטיקטוק היא סינית, וכמויות המידע העצומות שהיא מלקטת ממשתמשיה נאגרות בסין. האם היא מהווה איום בטחוני על המערב? איך היא משנה את המאזן הגיאו-פוליטי בין ארה"ב לסין? ואיזה מין דור של צעירים היא מעצבת? הבמאית שאליני קנטאיה ("קוד מוטה") נפגשת עם משפיענים ומשפיענים-בדרך, מתנגדים נחרצים ומכוּרים, בניסיון לחשוף את המנגנונים המורכבים, הסודיים לעתים, שמפעילים את עולם הטיקטוק.

בימוי: שאליני קנטאיה (97 דק', ארה"ב, 2022)

 

החיים הסודיים של בני 5 – ישראל (עונה 4)

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: החל מה-25.5. 

שידור בימים ראשון-רביעי, 28.8-31.8, בשעה 21:30 ב-yes דוקו. 

ראה עמ' 2-3

 

לציון יום השנה ה-17 לסופת ההוריקן הקטלנית "קתרינה", שהתחוללה ב-29 באוגוסט 2005 וגבתה את חייהם של כ-2000 תושבי לואיזיאנה, נשדר את הסרט – 

 

התינוקות של קתרינה | Katrina Babies

בכורה: יום חמישי, 25.8, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

הבמאי אדוארד בקלס ג'וניור היה בן 12, כשסופת ההוריקן הקטלנית, קתרינה, חצתה את פלורידה ופגעה בחופי ארצות הברית, בקרבת העיר ניו אורלינס שבלואיזיאנה. 

בסרטו החדש הוא מביא את סיפורו האישי לצד סיפורם של דור שלם של ילדים בני גילו בניו אורלינס. ילדים ששרדו את הסופה ומצאו עצמם נזנחים ע"י הרשויות למרות שחוו את אחד מאסונות הטבע הקטלניים ביותר בארה"ב אי פעם. לצד ההריסות והחורבן הצליחו אותם ילדים להגדיר מחדש את ילדותם ובעזרת הרוח והחוסן של קהילת ניו אורלינס למצוא דרך לריפוי.

בימוי: אדוארד בקלס ג'וניור (81 דק', ארה"ב, 2022) 

 

הנסיכה | The Princess

בכורה: יום רביעי, 31.8, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

ראה עמ' 4

יש לבדוק גם

40 שנה ל"נערי הכרך"

נערי הכרך | The Outsiders 40 שנה לבכורת הסרט | 16/3 ב-yesVOD | ספריית yes סינמטק> 80-90 פרנסיס פורד קופולה מספק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.