יום חמישי , אוגוסט 11 2022
צבעים מסתובבים

צבעים מסתובבים

"צבעים מסתובבים"

26 יצירות המושפעות מטכניקת הציור ׳אקרילק פורינג׳ 

המשלבת סגנונות שונים של מניפולציית צבעים יוצגו במסגרת תערוכה חדשה שתוצע לקהל הרחב בגלריה החברתית בדיזנגוף סנטר

"צבעים מסתובבים" מזמינה את המבקרים להיות צופים אקטיביים לאורך תהליך היצירה ולתת דרור ליצירתיות שלהם עד לקבלת התוצר הסופי

פתיחה: יום ראשון ה-10.7.22, נעילה: ראשון ה-31.7.22

הגלריה החברתית בקומה 1- בדיזנגוף סנטר

הכניסה חופשית

הגלריה החברתית של דיזנגוף סנטר תציג את התערוכה "צבעים מסתובבים", הכוללת 26 יצירות מקוריות של האמן צח אלוש. העבודות נעשו באמצעות מכונה ייעודית שנבנתה על ידי האומן בשילוב טכניקת ציור 'אקריליק פורינג' (שפיכה). דהיינו, סגנונות שונים של מניפולציה אמנותית המשלבת עבודה עם צבעים אקריליים על בסיס פולימרים. הטכניקה המיוחדת מציעה שימוש בכלים כמו מברשות או סכינים ליצירת אמנות כאשר האמן שופך צבעים נוזלים ישירות על פני השטח ומטה את הבד כדי להזיז את הצבע. כמו כן, ׳אקריל פורינג׳ מאפשרת לצבעים להתמזג באופן טבעי כאשר הם באים במגע זה עם זה.

התערוכה תיבנה בשלבים. תחילה יוצגו 8 יצירות מוכנות, ובכל יום האומן יכין יצירה נוספת בהדגמה חיה מול קהל המבקרים, עד לקבלת 18 יצירות חדשות. 

התערוכה "צבעים מסתובבים" מציעה לקהל הרחב להיחשף לטכניקה אמנותית מלהיבה המציעה מזיגות של צבע נוזלי על משטח הקנבס ובעזרת סיבוב הקנבס במהירות גבוהה הצבעים מתערבבים ויוצרים את התוצר הסופי. בנוסף ייחודה של התערוכה מצוי בעובדה כי הקהל הינו שותף פעיל לתהליך קבלת ההחלטות מבחינת נראות היצירה, בצמוד לאמן. תהליך היצירה עצמו הוא חלק בלתי נפרד מהתוצר הסופי שיתקבל.

לדברי האמן, צח אלוש: ״התהוות ודמוקרטיה, אלה ההשראות שליווי אותי בעת הקמת התערוכה. כמי שנולד וגדל ב ״עיר הלבנה״ הושפע ויושפע מהעושר התרבותי, האמנותי והאדריכלי שיש לעיר להציע, החלטתי שאני חייב לתרגם ולשתף את שפה האומנותית שאני מפתח ומשכלל עם הקהל הרחב. לתפישתי, התהוות ודמוקרטיה שזורות זו בזו בעת תהליך יצירת האמנות שלי, וזו האינטרפרטציה לכך״.

Fun fact: בנוסף לכישוריו כצייר, אלוש משמש גם כעובד מנהלת האחזקה של דיזנגוף סנטר, אמון על כל פעילות התחזוקה במקום ואחראי על התוכניות והמערכות של מבנה דיזנגוף סנטר, לרבות הגלריה החברתית. 

 

התערוכה "צבעים מסתובבים" תוצג בין התאריכים 10-19/7.22 במתחם הגלריה החברתית שבקומה 1- בדיזנגוף סנטר.

הכניסה חופשית

 

 

יש לבדוק גם

בימות פיס- הופעות

חוזרים לשגרה עם מאות הופעות של מיטב הלהקות ואמני ישראל בכל רחבי הארץ במסגרת "בימות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.